Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1971. Čerstvý absolvent vojenské základní služby Stanislav Pekárek nastupuje jako řidič ČST. Brzy se otrká a vyráží na první exteriérové natáčení, kde získává přehled o názorech a fungování umělecké „sebranky“, ale i principech socialistické ekonomiky. Následné šmelení benzínových talonů se mu stává osudným. Státní bezpečnost na něj má háček a Pekárek podepisuje spolupráci. Má to i své výhody, sen o automobilu Volha je na dosah. (Česká televize)

(více)

Recenze (154)

maxs 

všechny recenze uživatele

Nádhera. Krásná práce a role Pekárka je geniální, stejně jako provedení v podobě pana Hádka. Tenhle oportunistický šmelinář a proutník nám ještě jistě nabídne mnohé z dávno zapomenutých nezbytných charakterových vlastností pro "karierní úspěch" v socialistickém Československu. Vztah tchýně a snachy a výchovy vnuka jen dokreslují ten marasmus (spolu s nereálnou šancí získat byt)...  Jsem moc rád, že se podobný seriál objevil, aby tím částečně vybalancoval dobovou realitu seriálu "Vyprávěj", který byl sice skvělý, ale mnohde až moc poetický a smířlivý.   A těší mě vidět, kolika lidem z tohoto "otisku doby" praskají cévky. Jsou to ti, kteří se s pádem režimu nikdy nesmířili, případně jejich potomci. 9/10 ()

Rockerman

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotit budu až na konci, ale zdá se, že režisér Pachl dobře vystihnul dobu začínající normalizace, která se stala druhou nejtemnější dobou za vlády komunistů a v mnohém byla ještě horší, než v padesátých letech (to je ta top doba). V padesátých letech se sice hojně zavíralo a popravovalo, ale tehdy se tak dělo z větší části proto, že spousta lidí uvěřila v ten komunistický nesmysl a ty soudní procesy brali jako nutnost očištění od nenáviděné buržoazie. V sedmdesátých letech už v komunistický ráj na zemi nevěřil nikdo a věznění, šikanování a fízlování lidí se dělo jen z kariéristického důvodu. První díl solidní, uvidíme jak se nám agent Volha projeví dále. ()

Reklama

j.sorensen 

všechny recenze uživatele

Neurazí ani nenadchne, voe sem přestal vnímat po 10 minutách. Ale co mě zaráží, že v posledních x filmech a seriálech, nám autoři vnucují fakt, že tady byl snad každej druhej estébák. Ano, bylo jich hodně, ale určitě jich bylo víc mezi komediantama, než jejich řidičema. A geislerka mi ani nevadí, divný... ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Na tohle já nemám nervy, budu čekat na chodbě" Tak nějak přesně tohle jsem si říkal skoro po dvě třetiny tohoto dílu. Jako jestli si někdo myslel, že vcelku prima retro výprava (a hlavně super starý auťáky) a občasné přepnutí do černobílého vizuálu zmůže všechno, tak se hodně mýlil. Z ukázek jsem si říkal, že by to možná mohlo být něco ve stylu  seriálu  Vyprávěj, Ale "ty voe", kdo tomu jako dělal dramaturga, to bych teda fakt rád věděl. Za mě hlavně zbytečně moc vulgarit (viz třeba hodně hnusná hláška „Bohužel, venku nemrzne, jinak bych ti nachcal klouzačku.“, coby reakce na dotaz ženy hlavní postavy, zda vedle kytky dostane k svátku ještě něco)  Dost pochybuji, že se tehdy takto mluvilo. Ještě že to maličko vylepšil ten konec s návštěvou Standy v Bartolomějské (u StB). Tak tomu asi ještě dám šanci, ale nevím, nevím... ()

otík 

všechny recenze uživatele

Nádherný začátek seriálu – když se nemluví zcela zbytečně sprostě, tak se dělají děti nebo se bleje. A jako třešnička se také podíváme, jak se v té době dělal potrat. Pak už je to jen o tom, kdo komu dal či nedal a jak se v té době točily jakési reportáže. Je mi jedno, jak se v té době žilo. Nepotřebuju se na tak dlouhý hnus dívat v hlavním vysílacím čase a sledovat pokřivené nebo totálně hloupé hrdiny. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (1)

  • V závěrečných titulcích je jako Stavný z OPBH uveden Jiří Bálek, správně má být Jiří Bábek. (JSy)

Reklama

Reklama