Exprezident Graves (TV seriál)

Graves

Komedie

USA, 2016 - 2017, 10 h 1 min (Minutáž: 29–34 min)

Mateo Messina

Nick Nolte, Skylar Astin, Heléne Yorke, Chris Lowell, Callie Hernandez, Sela Ward, Tania Gunadi, Roger Bart, Ernie Hudson, Conor Leslie, Angélica María, Tatanka Means, Jerry Lambert, Lauren Myers, Nia Vardalos, Nora Dunn, Robert Pine, Sam Quinn, Rebecca Wisocky, Lora Martinez-Cunningham, William Sterchi, David House, Tony Whitecrow, John Lawlor, Dave Colon, Steve Corona, Ralph Alderman, Mark Sivertsen, James Espinoza, Sarah Minnich, Andrea Good, Michael E. Stogner, Adam Goldberg, Spencer Grammer, Kathy Najimy, Jessy Hodges, Matt Long, Wallace Shawn, Natalie Morales, James Carville, Kristin Hansen, Jackamoe Buzzell, Sarah Baker, Jacqueline Bisset, Lauren Weedman, Kelly Jenrette, Bob Balaban, Tait Fletcher, Harry Hamlin, Dan Finnerty, Alan Dale, Chris Elliott, Dennis Christopher, Gary Farmer, David Midthunder, Wyatt Nash, Al Goto, Christopher Atwood, James Cady, Elias Hanlon, Erick Avari, Lou Diamond Phillips, Juliette Lewis, Chris Bylsma, Glynn Turman, Miguel Sandoval, Will Coffey

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Další z řady nových seriálů natočených pro relativně neznámou kabelovou televizi (tentokráte Epix od MGM), což je zároveň důvod, proč jde o dílko poměrně obskurní. A byla by škoda, kdyby tomu tak zůstalo. Nick Nolte (už tedy notně přestárlý) hraje bývalého amerického republikánského prezidenta Richarda Gravese, ikonu konzervativců, který v 90. letech razil dost nekompromisní politiku (včetně pár válek, represí proti homosexuálům, tvrdých protiimigračních opatření atd.). Když však na stará kolena "prozře" a zjistí, že ho řada lidí vidí jako zrůdu, po jehož dvou funkčních obdobích ve Státech dodnes tráva neroste, rozhodne se svoje boty napravit. K tomu má pomoci mladý asistent idealista, který bere Gravese za svou modlu, a mladá volnomyšlenkářská servírka z prezidentova oblíbeného bistra. A k tomu všemu tu máme "první rodinu", která je dysfunkční až běda. K seriálu jsem se dostal pracovně a jinak bych mu pravděpodobně šanci ani nedal - obzvlášť kvůli Noltemu, který mi přišel v traileru příšerně otravný a jeho mrmlání balancovalo na hranici parodie. Naštěstí opak je pravdou. Nakonec Nolte za tuto roli obdržel i nominaci na Zlatý Glóbus. Jelikož se jedná o produkci placené kabelovky, jede se poměrně tvrdé "eRko" (resp. "MA" rating pro televizi), takže není nouze o nahotu, vulgarismy apod., naštěstí však ne na úkor slibně se rozvíjejícího příběhu. Nejvíc mě však překvapilo, jak seriál funguje v citové rovině. Špičkový díl byl s Alanem Arkinem, který hraje bývalého britského premiéra, kterého kvůli jeho bratříčkování s "americkým kovbojem" jeho rodná země (včetně královské rodiny) zavrhla. V seriálu se také často operuje se jmény skutečných politických figur, takže aspoň základní znalost politické situace v USA je výhodou, nikoliv však podmínkou. Seriál zanedlouho poběží na HBO (možná Cinemaxu?) a doporučuji ho aspoň vyzkoušet. První série má 10 epizod po 30 minutách a druhá poběží premiérově tento rok. Veskrze příjemné překvapení.(18.5.2017)