Reklama

Reklama

Yeokdo yojeong kimbokjoo

(seriál)
  • Jižní Korea 역도 요정 김복주 (více)

VOD (1)

Epizody(16)

Závodní plavec potká svou kamarádku z dětství, vycházející vzpěračku, a uvědomí si, že si tajně myslí na jeho bratrance. (Netflix)

Recenze (12)

Eawy 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál, ktorý však osviežuje a zachraňuje najmä Nam Joo-hyeok, ktorého postava pôsobí najzaujímavejšie a najlepšie z celého seriálu. Pravdaže sa mi páči, že príbeh je čiastočne o skutočnej osobe a je takou novinkou, čo sa týka prostredia terajších k-drám. Avšak, skoro polovicu seriálu sledujeme ústrednú hrdinku, ktorej postava však nepôsobí nijako neobyčajne. Napriek tomu, že je výborne zahraná, do polky seriálu som si k nej veľmi nevedela vybudovať vzťah. Čo mi ohromne chýbalo, bolo väčšie rozvíjanie ostatných postáv. Lebo postavy ako pani doktorka a pán doktor naozaj nedostali dosť priestoru a zdali sa mi úplne zbytočné. Neviem...asi 70% ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Byla jsem k seriálu velmi skeptická, protože Lee Sung-kyung jsem naposledy zažila v roli, kdy pro mě byla téměř nesnesitelná (Cheese in the trap). Takže když na mě tady nastoupila s tou svojí pošahanou chůzí, uřvaností a celkově chováním, nad kterým mi zůstával rozum stát, musela jsem si od ní dát na pár týdnů pauzu. Když jsem se pak k seriálu vrátila, začal pro mě být středobodem její protějšek, Nam Joo-hyuk. A čím víc se do ní zamilovával on, tím jsem ji měla radši i já. Musím uznat, že progres u její postavy byl neuvěřitelný a ušla fakt kus cesty. Sung-kyung mě tímto přesvědčila o svém rozsahu a těším se, až narazím na roli, ve které mi sedne od začátku do konce. K seriálu mám ještě jednu menší výhradu. Ač se mi scénář moc líbil, zdravotních problémů a zápletek tam na mě bylo až dost (ale budiž, sportovní prostředí). Ve finále mám ale ze seriálu hezký, vřelý pocit, a když si přehrávám klíčové momenty, jsem dojatá. Mělo to hloubku, jedno z nejkrásnějších vyznání a bylo fajn odpočinout si na chvíli od korejské dokonalosti. Silnější 4* ()

Reklama

mrtvej pes 

všechny recenze uživatele

Hodně hlučný seriál, ve kterém se ječí a brečí, kňučí a bručí, jen o vzpírání se zase tolik nezavadí. Zato tu máme gymnastky (a.k.a. záporačky, za vším hledej ženu) a bišíky v plavkách. Celkově bych to zhodnotila jako velmi milou vztahovku. Navzdory některým námětům (deprese, bulimie, "adopce") si člověk při sledování i oddechne a zasměje se. Scénáristicky je v seriálu všeho s mírou. Osobně jsem očekávala víc dynamiky, přestože jsem si nakonec na tempo navykla. Horší bylo herectví. Asi jsem jediná, komu už se zajídají výrazové prostředky ve stylu anime. Hlavní hrdinka působí dětsky a až otravně, obličejovou paletu má mizivou právě kvůli přehrávání; opět nic nového. Stejně mi jednou tu protagonistku napíšou a obsadí skvěle, já si počkám. Nam Joo-hyeok naopak podal předpokládaný výkon, byl zapálený a civilní zároveň a jeho postava překvapila obratem z protivy do přítele snů. Jemu ty role květinových kluků sedí - je jedno, jestli je jeho vyvolená starší o čtyři roky (tady) nebo o čtrnáct (měsíčkofilové). Líbilo se mi, jak nešikovně ze začátku slečnu vzpěračku obletoval. Jejich romance by pak působila ještě uveřitelněji, kdyby jim podle scénáře bylo kolem šestnácti. Dva lidi kolem dvaceti mají lepší věci na práci než se pořád hádat jako děti, žárlit a dráždit se. Jenže tenhle seriál si na realističnost naštěstí nehraje. Nerada bych spoilerovala, takže to uzavřu tím, že vedlejší postavy určitě zaujmou, pobaví a dokonce i dojmou. Proč za čtyři? Protože je zkouškové a příjemně se při tom prokrastinuje. ()

jarah 

všechny recenze uživatele

Musím uznať, že tento seriál má svoje čaro. Príbeh, ktorý sa pokojne mohol stať alebo aj nie. Cítiť z neho človečinu so všetkými možnými emóciami, ktoré ovládajú homo sapiens a to mu zaručilo polovicu úspechu. Rivalita u športovcov nebola rozobraná do hĺbky, ale o to tentokrát ani nešlo. V každom prípade, je to jeden z tých seriálov, ktoré neprilievajú kapitál do vrecák plastických chirurgov a kozmetickému priemyslu, a to nemám nič proti týmto sektorom. Iba naznačujem, že posadnutosť krásou, úspechom a mladosťou z JK seriálov často priam zúfalo kričí. Ale späť k téme. Vedela som, že je Lee Sung Kyung mimoriadne nadaná herečka, ale tu doslova excelovala. Nie je jednoduchjé zahrať prosté, neskazené dievča, ktoré miestami pôsobí, akoby malo o koliesko menej. Uverila som jej všetko, ešte aj to škôlkarske vrieskanie, plač s hektolitrami sĺz a rozprávanie cez našpúlené pery, ktoré ma u iných seriálov hrozne irituje. Rovnako žasnem, aký je z Nam Joo Hyuka v jeho mladom veku dobrý herec. Atletická postava je pridaná hodnota k balíčku, ktorý ponuka produkcii. Celkovo je seriál obsadený dobrými hercami a to mu zaručilo druhú polovicu úspechu. ()

sarulefilm 

všechny recenze uživatele

Do seriálu jsem se pustila hlavně díky ohromné popularitě, kterou si získal po celém světě. Předpokládala jsem ale, že se bude jednat o další školní romanci se svými typickými prvky, které jsme už všichni stokrát viděli. A ze začátku mě to opravdu moc nechytlo. Postavy byly trochu ploché a naprosto jsem nesnášela milostnou linku s doktorem. Myslím, že je jí věnováno až moc prostoru. Ale pak se něco změnilo a já naprosto propadla kouzlu Nam Joo-Hyuka a Lee Sung Kyung a užívala jsem si každou chvíli. I když je seriál hlavně komediální, rozebírá i nějaká vážnější témata jako pocity žen v silovém sportu a hezky zobrazuje plusy a mínusy vzpírání a moderní gymnastiky. Za mě se to tedy postupně stalo něčím víc, než jen průměrným teen dramatem. Nakonec jsem byla velmi spokojená a neskutečně jsem si to užila. ()

Galerie (292)

Zajímavosti (1)

  • Komediálně laděný seriál pracuje se skutečnými historickými reáliemi, neboť pojednává o úspěšné jihokorejské zlaté medailistce ve vzpírání, Mi-ran Jang. Ta za celou svoji vzpěračskou kariéru, trvající od roku 2004, kdy na letních olympijských hrách v Athénách dosáhla na druhou příčku, až do roku 2013, kdy oficiálně ohlásila svůj odchod z profesionální sféry, aby se mohla více věnovat své vlastní sportovní nadaci a odborné výuce na prestižní soukromé univerzitě Yong In sídlící ve městě Yongin, nasbírala na nejprestižnějších světových turnajích celkem sedm zlatých, tři stříbrné a dvě bronzové medaile. (Conspi)

Reklama

Reklama