Ghostland

Incident in a Ghostland

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

Francie / Kanada, 2018, 91 min

• bourec

Tohle mě teda vůbec neuchvátilo.Film rozsekanej na několik částí,každá část má hnusnou a ještě hnusnější hudbu,v polovině filmu je twist,kterej přesně zapadá do konceptu filmu.a místo hororu sledujeme psycho šílenství.Ale jak už tady někdo podotknul,Laugier ani normálně točit nemůže,prostě se křečovitě snaží dostát svý pověsti,ale tim ty filmy jakoby hodil do záchodový mísy.Nelíbilo,ale vůbec.20%.(8.7.2018)

Pascal Laugier je prostě borec. Nejdřív nás namlsá odkazem H. P. Lovecrafta a pak rozjede masomlejnek, u kterýho jsem měl co dělat, abych to ustál a strachem se v posteli neposral. Ghostland je výbornej kousek. Sice je samoúčelnej a jednoduchej, jak Zemanovi trencle, ale přesto se jedná o stylovku, která i přes to všechno překvapivě funguje. Syrový hard-core horor, u kterého mi vůbec nevadí jednoduchý námět, místy složité nelogičnosti v rámci reality versus sen, ale užívám si to v konceptu samotného hororu jako takového.(28.12.2018)

Mučedníci mě neseděli svou nechutností a sadismem, tohle je ovšem docela pecka otevřenou dlaní přímo do tváře. Mé očekávání prakticky neexistovala. Ghostland měl být jen dalším neškodním horůrkem, který si občas pustím abych si odpočinul od romantických komedií. První zde máme invazi do baráku, pak dalších 30 minut pomalu nevím, která bije aby přišel zásadní zvrat a návrat zase zpátky hodně rychle na zem. Film bych rozhodně mé drahé polovičce nepustil, protože se opravdu nejedná o příjemné pokoukání. Laugier mě bude v budoucnu ještě hodně zajímat. 75%(8.8.2018)

Další z filmů letošního roku, do kterého se mi moc nechtělo. Sice jsem četl vesměs pozitivní komentáře a spoustu „chvalozpěvů“, ovšem na podobné věci poslední roky už moc nedám. Pascal Laugier v mých očích není žádným zázračným režisérem a žádný z jeho filmů se mi nějak závratně nevryl pod kůži. Ano čtete dobře, ani tolik vychvalovaní Martyrs. Ty mimochodem považuji za průměrný počin – žádnou bombu. A podobně tomu bylo i s tímto filmem. Hororům se věnuju už nějaký ten pátek, viděl jsem jich už něco přes 3000, mám rád nejrůznější bizarní, morbidní, úchylné a zvrácené filmy, ale viděl jsem řadu mnohem lepších kousků, než jsou Mučedníci a Ghostland. Laugierův psycho-chaotický bizarní styl mi prostě moc nesedl. Ať už se na mě někdo zlobí a nebo ne, je mi to v podstatě jedno. Tenhle borec má sice dost zvrácenou představivost a částečně jí dokáže přenést i na filmové plátno – díky čemuž si to můžou poté vychutnat i sami diváci, ale zároveň jsou jeho filmy plné chaotického bordelu, ve kterém aby se prase vyznalo. Jasně, chce to vždycky vyšperkovat co nejvíce „na oko zvraty“, ovšem ne vždy jsou potřeba. Dost často mi totiž pokazily právě prožívaný požitek. Mlácení, brutalita a jistý druh perverze – to všechno on umí celkem vyšperkovat – ovšem zbytečně to překombinuje, do parádně rozjetého děje vsune totální píčovinu, která mě opravdu v danou chvíli nezajímá a to mě dokáže pěkně nasrat. (Kupříkladu scéna s lidskou panenkou, následným pochcáním a připravovaným pálením byla luxusní – no a pak lup střih a zase nudy kopec…). Vážně nevím, zda tohle je skutečně nejlepší horor tohoto roku – za který ho dost lidí označuje – v mých očích určitě ne. Sice jsem moc novinek (2018) neviděl, ale takové Tiché místo se mi líbilo o něco více. A to taky bylo jen lepší průměr. Ghostland mi prostě nabídl několik opravdu lahodných momentů a zajímavých situací, které potěšily mé očka a uspokojily mé zvrácené choutky, ovšem narazil jsem tu i na hromadu otravných prvků, jenž mi pokazili celkový dojem. Takže stejně jako slavným Mučedníkům dávám 50%.(28.11.2018)

• Caminzind

Packal Laugier má tu výhodu, že si vždycky pár let počká, než mu veřejnost jeho předchozí nepovedený opus zapomene, díky čemuž se vyhne tomu, aby se okamžitě a definitivně odepsal. Po kvazifilozofické prasárně Martyrs a moralistním nesmyslu Tall Man přichází pseudopsychologická zívačka Ghostland, která rovněž nestojí za velký rozbor. Stále se sice dokáže udržet na dvou hvězdách, nicméně věřím, že se to Packalovi (který je nepochybně mnohem lepším režisérem než scénáristou) už přístě povede a dotáhne své veledílo do odpad!u. Je však nanejvýš pravděpodobné, že tentokrát už vážně vynechám. (A vy to necpěte furt do toho červeného pásma.) 🎬 43%(22.6.2018)

• - Amišský chlapec v úvode filmu je odkazom na film Kukuričné Deti (1984). (mivr)

• - Herečka Taylor Hickson se při natáčení zranila o skleněné dveře a kvůli úrazu později zažalovala produkci. (Tomas_TM)