Ghostland

Ghostland

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

Francie / Kanada, 2018, 91 min

• Caminzind

Packal Laugier má tu výhodu, že si vždycky pár let počká, než mu veřejnost jeho předchozí nepovedený opus zapomene, díky čemuž se vyhne tomu, aby se okamžitě a definitivně odepsal. Po kvazifilozofické prasárně Martyrs a moralistním nesmyslu Tall Man přichází pseudopsychologická zívačka Ghostland, která rovněž nestojí za velký rozbor. Stále se sice dokáže udržet na dvou hvězdách, nicméně věřím, že se to Packalovi (který je nepochybně mnohem lepším režisérem než scénáristou) už přístě povede a dotáhne své veledílo do odpad!u. Je však nanejvýš pravděpodobné, že tentokrát už vážně vynechám. (A vy to necpěte furt do toho červeného pásma.)(22.6.2018)

Sahat barbinám na kundu je dozajista oblíbenou kratochvílí nejen leckterého zmutovaného vyžraného potrata s rozštěpem, ale zjevně také celé kohorty zdejších tak zvaných největších hororových expertů. Což se vlastně může mnohdy i překrývat, protože přesně takhle si některé ty latentně sadistické panice zpoza monitoru představuju a jsem přesvědčen, že nejsem daleko od pravdy. Na základě jejich narušených textových projevů pak vždy úplně živě vidím, jak jim přes tu díru v horním rtu u podobných spektáklů tečou sliny na ztvarohovatělé pneumatiky, přičemž freneticky honí své mikrošuliny rukou od prasečí krve, až se jim potí pleše, a tou druhou kombinačkama mačkají hlavu křečka, jehož jim na pětatřicáté narozeniny koupila neméně otylá maminka s vyhnitým chrupem, kterou tenkrát v zoufale nemrdaných čtyřiceti konečně alespoň znásilnil bullteriér. Teda až na LIVINGDEADA, který se již několikrát přiznal, že u toho „jen“ prstí ségru. Na něj byl ale snímek očividně příliš komplikovaný, protože postavy mluvily v souvislých větách, děj měl dvě roviny a do tolika už jeho mitochondrie neumějí napočítat. U těchto filmů tedy vždy dochází ke vzácné symbióze, neboť dizertačku by si každý začínající patopsycholog levou zadní zmáknul i na panu Logié, načež by nařídil okamžitou hospitalizaci. Ten má sice svá nejlepší Mučednická léta již za sebou, avšak stále umí posmerfovat obskurně bizarní atmosféru s hlavou a patou, plnou explicitního násilí a zjevných náznaků sexuálních deviací alá Nemrtvý Robert, kterou navíc dokáže i solidně natočit. O originalitě sice už nemůže být řeč, protože náš úchylný žabožrout evidentně nepokrytě nakupoval tady a tady, nicméně i tak jeho taškařice o tom, jak Elis Kůpr a prasátko z Lůnyťůns hodinu a půl roztomile týrají Gilmórovic piče, rozhodně nenudí a dokáže navodit fuckt divné pocity, až jeden přemítá, jestli by někdy taky nebylo dobré mít rychlou ruku a v kleci nějakého toho drobného hlodavce.(24.7.2018)

Zdá se, že Francouzi letos opravdu bodují.. Po Pomstě totiž přicházejí s dalším velmi příjemným překvapením pro fanoušky žánrů thrillerů a hororů (nečekejte ale žádnou duchařinu). V první polovině mě vážně dostal nečekaný zvrat, navíc se celý film obešel bez nadpřirozena a zbytečné brutality. A to se u tohoto žánru většinou podaří jen málokdy. Příběh mě vtáhl do děje a fandila jsem sympatickým hlavním hrdinkám.. Tohle je třeba vyloženě film, u kterého je mi líto, že jsem ho neviděla v kině. Dávám plný počet a vřele doporučuji.(30.6.2018)

• BoPo

Francúzska hororová esencia je tu cítiť aj bez toho, že by ste vedeli, kto tento panenkový hukot režíroval. Páčil sa mi hlavný príbehový nápad, ktorý úspešne vyvrátil prvotný pocit, že zápletka je dosť naivná aj na horor. Bohužiaľ toto vyvrátenie prvotného dojmu je vlastne jediným potešením, ktorého sa Vám dostane. Dosť sa tu kričí, nešetrí sa údermi, ale chýba strach a napätie. Všetko je možno až zbytočne nasilu násilné. Čo by samozrejme nemuselo vadiť, keby to boli Hory mají oči alebo Noc s nabroušenou břitvou. Lenže Laugier hold nie je Alexandre Aja.(9.7.2018)

OMG! WOW! I was really scared! Superštýlový, superšokujúci, a vskutku neobvyklý - horor ako sa patrí. Laugier nesklamal. Z toho mindfucku som mala pomotanú hlavičku poriadne a bála som sa fakt ako malá. Ghostland má poriadny ťah na bránu, ide si nekompromisne svoje až po záver, a celok vyvoláva nepríjemný, znepokojivý pocit. Navyše ide o francúzsku produkciu, pričom vyzerá totálne americky..čo je plusom samozrejme. Za mňa osobne radím k TOP 3 hororom 2018.(11.9.2018)

• - Herečka Taylor Hickson se při natáčení zranila o skleněné dveře a kvůli úrazu později zažalovala produkci. (Tomas_TM)