Ghostland

• Austrálie Incident in a Ghostland (více)

Beth a Vera jsou sestry, které se společně s matkou stěhují z města na venkov, kde zdědily po tetičce dům. Beth se věnuje vymýšlení a psaní hororových povídek. Zato Vera je teeneger jak se patří "do větru". Proto je matka musí krotit na každém kroku, protože jsou věčně v sobě. Na benzínové pumpě si v novinách přečtou, že v okolí řádí vrah. Ten navštíví i jejich dům, protože ho Vera vypočítavě urazila grimasou na silnici, když je předjížděl. Nyní musí sestry spojit síly, aby porazily společného nepřítele. (Rodriguez)

TomX2

Pascal Laugier je originálny tvorca a dokazuje to ako v Martyrs, tak aj v Ghostland. Jeho filozofia však ide mimo mňa a aj napriek dobrému obsadeniu, scenáru a dobrým momentom ma film nebavil. Začiatok pre mňa vyzeral nádejne, no najmä v druhej polovici to začalo byť príliš chaotické a to ja nemám rád. Najhlbším nadšencom sa to pochopiteľne bude páčiť, ale pre mňa tieto filmy nie sú robené.. ()

ivishka

Popravdě jsem nikdy v životě nic divnějšího neviděla... A nutno podotknout, že jsem z hororů toho viděla celkem hodně. Když chcete u snímku neustále nevěřícně kroutit hlavou, tak je tento k tomu přesně stvořený. ()

Sidonka

Dům plný mnohdy dosti nevzhledných panenek byl super! Panenky do hororu kouzelně patří. Některé jsou roztomilé, ale i ty hezké jsou za určitých okolností děsivé, zvláště když si je v nadměrném množství shromažďuje nějaká takřka anonymní staropanenská osamělá tetka z pátého kolene. Super byly jak porcelánové panny, tak ty umělohmotné. Nesmím zapomenout ani na ty hořkosladké živé, permanentně traumatizované "panenky" Beth a Veru, stylizované do hraček, s namalovanými pusinkami do srdíčka, oblékané do šatiček loutek, které slouží ke hrátkám dvou úchylů a které jednoho z nich děsí, ač jsou zároveň mučeny svými krutě přerostlými holohlavými zhruba tak padesátiletými "dětičkami", co si rádi podávají všechny panenky na mnoho nehezkých způsobů ... A cukrářské auto plné laskomin, které jednomu musí po čase lézt pořádně krkem, k tomu! To se pak dívky snaží pochopitelně uniknout jak se dá, SPOILER: klidně i do šílenství a rozdvojení osobnosti. Kamarádka je stejného názoru, panenky byly fajn, i když jinak horor hodnotí jako uječený a bez myšlenky. Já bych tak přísná nebyla, atmosféra vyhrává na celé čáře, ale souhlasím, že něco tomu přecejen ještě chybí.Kdyby se děj a fantazie trochu rozjely a štouchlo to hlouběji do psychologie všech postav, případně se nějaké ještě přidaly, mohl to být i horor roku. Horory se mi obecně hodnotí dost špatně, takže dávám nejisté tři hvězdy a nevím, jestli časem po druhém shlédnutí nepřidám nebo naopak spíše neuberu. Lhostejný mi není ani konec, jenž je u hororů tak klišovitě oblíben. Zlo a utrpení buď nikdy nekončí, neumírá a stále se vrací nebo je závěr otevřený s možností více interpretací, případně je možnost dvou konců alespoň naznačena. Já jsem rozhodně pro to, aby trápení alespoň párkrát jednoznačně skončilo. To bych však asi porušila pravidla tohoto žánru. Fakt škoda, že se to nerozjelo do pořádné efektní jízdy a zůstalo to jen u průměrného pomučeníčka. Přidala bych k panenkám více rozmanitosti, příběhu a podprahovosti. ()

Makky

Parádny home invasion malý horor so šikovným twistom v predstavách hlavnej hrdinky. Prvoplánový námet dostáva cca po desiatich minútach nadstavbu, ktorá zaujme a vydrží udržať diváka v napätí až do konca. Na Laugiera si posvietim a túto jeho novinku budem odporúčať. ()

Helo

Dobrej nápad, umě natočenej, jen se z něj dal vytěžit ještě daleko větší mindfuck, takže jeho nepřítomnost byla nakonec poněkud zklamáním, protože tak vrchol filmu přišel vlastně někde kolem poloviny stopáže. Možná bych tomu dal i za 3*, ale přičtu tomu k dobru to, že mě to od jedný události nutilo až do konce přemejšlet, jestli to vlastně celý nebude ještě úplně jinak. ()

stration

Známý úchyl Pascal Laugier se po podivném Tajemném muži vrátil k tomu, co mu jde nejlíp - šokovat brutalitou, syrovostí a bezútěšností dané situace v rámci subžánru home-invasion. Jen tak dál! ()

dom156

Hodně drsný horor, žádné lekačky zde nečekejte, ale nechutností a utrpení zdejší film jen kypí. Pouštěl jsem si to před spaním a asi to nebyl úplně nejlepší nápad. Musím pochválit výborné líčení. Kdo má rád hustárny jen ať si to pustí. ()

Aleee89

Je to ujeté, má to parádní dějový twist, který mě na chvíli mírně zmátl a mého nejdražšího zmátl úplně, snímek nenudí a jeho stopáž je tak akorát. Pokud hledáte něco na páteční večer, tak proč ne Ghostland... ()

Hamaradža

Napínavé a efektné (najmä celkom netradičné rozprávanie), ale je to reálne o niečom? Laugier sa zamierava na komplikovanú psychológiu hlavnej hrdinky, no necháva ju trápiť akousi štylizovanou partičkou žánrových, neľudských bubákov, takže nepôsobí príliš dôveryhodne. 3,5* ()

Miseet

Tak toto mě zase tak neuchvátilo. Možná to bude tím, že na únosy a mučení moc nejsem. Já můžu spíše ty duchařinky. Prostě jsem v tom neviděla nic tak světoborného jako ostatní. Nevím... Každopádně dle mého názoru má úvod celého filmu velmi dobře nakročeno, nicméně poté se tam dlouhou dobu nic neděje, jen skáčeme v čase, v čemž jsem se osobně teda úplně ztratila. Ve 3 čtvrtině filmu se konečně začne něco dít, co zase dokázalo upoutat mou pozornost, ale samotné finále mi přišlo odbyté. Popravdě ani nevím, jak se k tomu vyjádřit. Námět byl určitě originální, to ano, atmosféra tam také fungovala, herecké výkony taky nepokulhávali, takže za mě klasický průměrný horor. ()

Eldrick

Laugier se vrací s mučednicema, ale tentokrát je vyválel v Lovecraftovi a Tobe Hooperovi, jehož TEXAS CHAINSAW MASSACRE přiznal jako silnou inspiraci v rozhovorech. Bohužel ty snahy o přesah překombinovanými střihy mezi realitou a snem mate natolik, že je vám to vlastně jedno. Retardovaný Leatherface bez masky sice rád čichá ke kundám, což beru jako originální nápad, ale to jeho hekání je místy až nechtěně k smíchu. Chápu, že Laugier chce dostát svému jménu, ale méně je někdy lépe. ()

BoredSeal

Řemeslně zručná odvedená žánrovka v oboru "tradiční rodina v rukou vyšinutých násilných lidí v hnusném baráku". Pokud jste toho viděli na dané téma více, sotva vás kromě pár vypravěčských prvků něco překvapí. Duo záporáků vypadá jako Václav Klaus junior a Marilyn Manson a vlastně by byl dost zábavný úlet, kdyby to fakt hráli. Film přitáhne pozornost milovníků éry New French Extremity kvůli tomu, že režisér kdysi natočil Martyrs, ale nic podobného od něj neočekávejte. ()

Caminzind

Packal Laugier má tu výhodu, že si vždycky pár let počká, než mu veřejnost jeho předchozí nepovedený opus zapomene, díky čemuž se vyhne tomu, aby se okamžitě a definitivně odepsal. Po kvazifilozofické prasárně Martyrs a moralistním nesmyslu Tall Man přichází pseudopsychologická zívačka Ghostland, která rovněž nestojí za velký rozbor. Stále se sice dokáže udržet na dvou hvězdách, nicméně věřím, že se to Packalovi (který je nepochybně mnohem lepším režisérem než scénáristou) už přístě povede a dotáhne své veledílo do odpad!u. Je však nanejvýš pravděpodobné, že tentokrát už vážně vynechám. (A vy to necpěte furt do toho červeného pásma.) 🎬 43% ()

M.i.k.e

už hodně dlouho jsem neměl z filmu takhle nepříjemný až skličující pocit.Žádná duchařina nebo nadpřirozeno se nekoná (což je dobře) a po hororovo-thrillerové stránce Ghostland válcuje většinu soudobé hollywoodské produkce.Osobně jsem byl velmi příjemně překvapen (pokud se dá vůbec slovo příjemně použít v souvislosti s podobným kouskem).Asi zkusím dát znovu šanci Martyrs,kteří mě svého času vůbec neoslovily a zcela určitě si zopakuji po letech Tall Mana,který se mi naopak líbil moc...80% ()

Havaj8

No celkem pěkný překvapení. A to jsem si říkal jak to má rychlej spád, všechno až moc rychle odsejpá, co bude dál. Ale pak přišla originální a vcelku logická zápletka. Chvilku bylo mysteriozno, co že se vlastně děje, ale bylo nadmíru jasný, proč. A zpětně to zapadá, což je nejdůležitější. Jako originální jednohubku to cením. ()

bourec

Tohle mě teda vůbec neuchvátilo.Film rozsekanej na několik částí,každá část má hnusnou a ještě hnusnější hudbu,v polovině filmu je twist,kterej přesně zapadá do konceptu filmu.a místo hororu sledujeme psycho šílenství.Ale jak už tady někdo podotknul,Laugier ani normálně točit nemůže,prostě se křečovitě snaží dostát svý pověsti,ale tim ty filmy jakoby hodil do záchodový mísy.Nelíbilo,ale vůbec.20%. ()

Rodriguez

Rozporuplný snímek, kdy bych za první půlku dal čtyři hvězdy a pak přijde ta druhá, kdy se nudou a stupiditou kopáte dopr*dele a říkáte si, zda je možné, že koukáte na stejný snímek... Je to možné a tak i když nerad, budu dnes přísný a nemilosrdný jako vrah! 40% ()