Iris

In the Shadow of Iris

Thriller

Francie / Belgie, 2016, 99 min

Na první pohled se jedná o zpackaný fingovaný únos, ale postupně se příběh začne zaplétat a nic není tak, jak vypadá. Lespert to s tím motáním možná trošku přehnal, ale vzdor tomu je děj celkem přehledný a všechno to nakonec dává jakýs takýs smysl. Trošku tomu chyběl větší spád, který by místy únavné vyprávění popohnal. Jestli se něco opravdu povedlo, tak to bylo obsazení. Duris podal další vynikající výkon a Charlotte Le Bon je tady nehorázně sexy. Těch 70% je hlavně jejich zásluha.(4.4.2018)

Mladá žena si najme mechanika na svůj vlastní únos, aby od manžela dostala výkupné. Dál nic neprozradím, protože byste přišli o napětí, jak to bude dál a jak to nakonec dopadne. Je pravda, že dějových zvratů je tam hodně, ale spíš to pořád graduje až k finále. A že to je dějový slepenec a nelogičnost? Celkový dojem je super!(4.4.2018)

Výborně gradující thriller, který vás nenechá vydechnout a u kterého díky všem těm zvratům nevíte jak to celé skončí. To postupné odhalování pravdy pomocí časových skoků mě bavilo a nebylo nijak zvlášť matoucí... bylo to tak akorát, aby to posílilo napětí a divákovu zvědavost. A hlavně, Duris a Le Bon jsou výborní, věříte jim každý pohled, každou vrásku, každou slzu. Snímek by si zasloužil určitě více diváků.(17.3.2017)

Je to urousaná čtyřka, přece jen to Jalil kombinoval až to překombinoval, ale to mladej kluk a věřím, že dozraje. Romaina mám jako herce ráda a tady si to střihnul zase na výbornou. Vážně jsem chtěla celou dobu vědět, co se mu honí hlavou?(1.4.2018)

• hanagi

Všichni se tu tváří nesmírně vážně a při tom je to celé jeden nelogický slepenec předstírající psychologickou hloubku. Ani sado-maso erotika to nezachrání.(3.4.2018)