poster

Iris

 • angličtina

  In the Shadow of Iris

Thriller

Francie / Belgie, 2016, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Konev
  ****

  Mladá žena si najme mechanika na svůj vlastní únos, aby od manžela dostala výkupné. Dál nic neprozradím, protože byste přišli o napětí, jak to bude dál a jak to nakonec dopadne. Je pravda, že dějových zvratů je tam hodně, ale spíš to pořád graduje až k finále. A že to je dějový slepenec a nelogičnost? Celkový dojem je super!(4.4.2018)

 • Marze
  **

  Film neukazuje nic nového a záměr Lesperta se u mě žalostně minul účinkem. Je zde sex a násilí. manželka bohatého bankéře náhle zmizí a objeví se svět tajných fetišů, zoufalých činů a komplikovaný podvodů. fanoušci dobře natočených evropských kriminálních thrillerů jako Lovci hlav po tomto filmu zaloví. Ale tento erotický thriller Iris tak dobrý není. Sází na zvraty v zápletce a napětí. zvratů je tolik, že se zase můžete vrátit kde jste začali. Ale je to po Francouzku celkem průměrně dívatelné.(14.5.2020)

 • Morholt
  ****

  Na první pohled se jedná o zpackaný fingovaný únos, ale postupně se příběh začne zaplétat a nic není tak, jak vypadá. Lespert to s tím motáním možná trošku přehnal, ale vzdor tomu je děj celkem přehledný a všechno to nakonec dává jakýs takýs smysl. Trošku tomu chyběl větší spád, který by místy únavné vyprávění popohnal. Jestli se něco opravdu povedlo, tak to bylo obsazení. Duris podal další vynikající výkon a Charlotte Le Bon je tady nehorázně sexy. Těch 70% je hlavně jejich zásluha.(4.4.2018)

 • Ivi06
  ****

  Výborně gradující thriller, který vás nenechá vydechnout a u kterého díky všem těm zvratům nevíte jak to celé skončí. To postupné odhalování pravdy pomocí časových skoků mě bavilo a nebylo nijak zvlášť matoucí... bylo to tak akorát, aby to posílilo napětí a divákovu zvědavost. A hlavně, Duris a Le Bon jsou výborní, věříte jim každý pohled, každou vrásku, každou slzu. Snímek by si zasloužil určitě více diváků.(17.3.2017)

 • Malarkey
  **

  Romain Duris a Charlotte Le Bon jsou určitě dobrý výběr pro francouzskou kriminálku. To ale nic nemění na tom, že Francouzi kriminálky za dekády uměly daleko lepší, osobitější, osudovější...prostě takové, jaká Iris není ani z daleka. Navíc tady jde ještě o erotický thriller a tak jsem si tu občas chvílemi přišel jak u Jakubiskova Post Coitum. Prostě blbě.(21.5.2020)