Nepovedený čert (TV film)

Pohádka / Krátkometrážní

Zvuk:

Jan Kacián

Scénografie:

Petr Zeman

Nepovedený čert je druhou pohádkou ve znakové řeči z produkce České televize. Pro každého, kdo se na ni podíval, je to takový experiment. Je to něco nového, originálního, ačkoliv nic fascinujícího. Za jedno shlédnutí to ovšem stojí. Je zajímavé vidět pohádku z jiného pohledu. Příběh je poměrně jednoduchý a při půlhodinové stopáži rychle utíká. Je o tom, jak se pekle narodí zlatovlasý čert. Na první pohled připomíná ošklivé káčátko mezi čerty a všichni se k němu tak chovají. Ovšem časem vyroste do krásy a je z něj ten nejkrásnější čert v pekle. Poté se vydá do světa pro tři duše.... Peklo se natáčelo v ateliérech České televize, a jeho ztvárnění se mi líbilo. Druhou a poslední lokalitou byl skanzen v Přerově nad Labem. Kostýmy jsou taky pěkné a Zlatuše Kurcová v dvojroli Luciferovy manželky a selky vypadá s tím jejím velkým zadkem opravdu rajcovně. [71. hodnocení, 5. komentář, 63%](2.1.2020)

Za mě velká pochvala za snahu vytvořit něco pro neslyšící. Co mi přijde ubohé, že v "hrají" jsou jen dabeři a ne herci, kteří zaslouží aspoň nějaký kredit.(26.12.2019)

• ZHODNOTITEL

ONO TO NENÍ JENOM NEPOVEDENÝ ČERT. ONO JE TO NEPOVEDENÝ CELÝ Budiž. Byla zde snaha vytvořit něco pro neslyšící. Především asi pro děti, které ještě neumí číst. Ale hodnotím to, jak to celé vypadá. Já ty kulisácké pohádky neměl rád nikdy. A o nedělích jich vždy byla a je plná televize. NOTABENE MY SLYŠÍCÍ MUSÍME TEN DABING TRPĚT. KDYBYCH UMĚL ZNAKOVOU ŘEČ, TAK SI TEN ZVUK VYPNU(4.1.2018)

Kterak blonďatý čert trpěl šikanou v pekle, až jej sám Lucifer vyhnal a nepustil ani zpět, aby nebyl někdo krásnější než on. Samo o sobě je to postavené na hlavu, ale jinak jde o pěknou a příjemnou pohádku pro neslyšící. Hudební režie: Eva Javůrková(6.1.2019)

No sláva, konečně normální pohádka. Celá recenze zde: http://irecenzent.webnode.cz/l/nepovedeny-cert/(26.12.2016)

• - Exteriéry pohádky se natáčely ve skanzenu v Přerově nad Labem. (honajz)