Rush, legendy progresivního rocku

Dokumentární / Hudební
Kanada, 2016, 97 min

Režie:

Dale Heslip

Paul Rudd (vypravěč), Geddy Lee, Alex Lifeson, Neil Peart, John Entwistle (a.z.)

S více než 40 miliony prodaných desek po celém světě a nespočtem vyprodaných turné zůstávají Rush jednou z nejpopulárnějších, nejinvenčnějších a nejvlivnějších skupin v rockové historii. Tento osobitý portrét legendárního kanadského tria nabídne divákovi nejen příběh kapely, ale také pohled do zákulisí posledního turné. V něm členové kapely – Geddy Lee, Alex Lifeson a Neil Peart – otevřeně hovoří o svých zkušenostech i pocitech blízkého konce kapely. Bonusovou dějovou linkou dokumentu je specifický vztah hudebníků a jejich oddaných fanoušků. (Česká televize)

Slarque

Rush není nikdy dost, ale tenhle dokument je mimořádně povedený. Už jen zobrazením vzájemných vztahů mezi kapelou a fanoušky, které jsem snad nikdy neviděl zdokumentované lépe. Pro fanoušky milá povinnost, ostatním rozhodně doporučuji. ()

nonick1

Vynikající dokument, ve kterém kromě hudby mají své místo emoce a příběhy, spojující Rush s jejich příznivci a oddanými fanoušky. ()