Adžin

Japonsko, 2017, 109 min

Předloha:

Gamon Sakurai (komiks)

Masahiro Jamaura

Roztomilé akční béčko čerpající z manga předlohy přivádí na svět superhrdiny, kteří svojí smrt v pohodě vyresetují a začínají znova. Postavy napsány maximálně úsporně, zkratkovité vyprávění, někdy značně nevyjasněný děj i motivace postav není kupodivu tolik na škodu, protože film umí přinést spektakulární akční scény, nápady ve svižném tempu a napjaté atmosféře... Pokud bych měl něco vybrat z japonských filmu loňského roku Aijin by se tam v pohodě za 3,5 hvězdy vešel, raději trochu adrenalinové, nonsensové béčko, než třeba formálně správně provedený, ale jinak neslaný, nemastný, film, kde usínám a nudím se (Third Murder). Aijin by rozhodně mohl více rozvést svoje univerzum a postavy, Takeru Sató v hlavní roli tradičně vynikající, počkejme si, zda přijde pokračování a s čím vyrukuje.(23.4.2018)

Jedna z lepších adaptácií mangy / anime. Stačí len nemať veľké očakávania. 109 minút je na podobný príbeh dosť málo, priestor na lepšie rozvinutie "univerza a postáv", o ktorých tu hovorí kolega Vavča, sa tam nedal nájsť ani náhodou. Ale aspoň to bolo rýchle a nabité akciou, takže nebolo moc času na premýšlanie... Herecké obsadenie veľmi zaujímavé, film je plný známych hercov vo veku okolo 30 rokov (len tie dievčatká boli mladšie). Spokojných 60%(6.3.2019)

Typická, Japonská, komix-ová, fantasy "rozprávka" s pár vychytávkami, pre fanúšikov žánru, ktorá je všetkým možným, len nie typickým hororom.(27.9.2018)

Dost možná nejlepší film dle Mangy, na který se dá nejen koukat, ale nabízí i víc než solidní akční scény. Ajinové jsou Demi-Humanové a mají schopnost se oživit při každém zabití, takže jsou téměř nesmrtelní. Na světě jich je jen pár a jde po nich vláda, aby je mohla zkoumat. Příběh se však zaměřuje na jednoho Ajina který se stane uprchlíkem díky svým schopnostem. Jediné, co mi na filmu trošku vadilo byl ten digitální duch, kterého si každý Ajin může povolat, ale ten naštěstí nedostal tolik prostoru. Má to slušné tempo, na Japonce překvapivě solidní technickou stránku a akční scény jsou velmi pestré, hodně krvavé, drsné, zkrátka můj styl. Slušná podívaná a Takeru Sató z Rurouni Kenshin potěšil. 75%(9.5.2018)

CGI efekty zpracované poměrně slušně, v případě soubojů 1vs1 zajímavě provedené a hudba k tomu zvolená... prostě Japonci! Dokáží mile překvapit výběrem od všeho. Nejvtipnější a možná i nejoriginálnějším nápadem bylo zabij a znovu se oživíš, takže vlastně nekonečný koloběh, který se dá zakončit pouze uspáním nebo úplným zmražením a rozpuštěním těla. Akce zde bylo víc než dost.(22.7.2018)