poster

Jsem vrah (festivalový název)

 • Polsko

  Jestem mordercą

 • anglický

  I'm a Killer

Thriller / Drama / Krimi / Psychologický

Polsko, 2016, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ****

  Ako "vždy", zlaté poľské ručičky. Pokiaľ človek od nich nekupuje "pančované" handry či "zaručene" originálny iPhone za tretinovú cenu, no zameria svoj zrak na kinematografiu, len zriedka kedy prepadne pocitu, že bol oklamaný. "Jestem morderca" možno smelo prirovnať k francúzskemu thrilleru s totožnou tématikou a hádam aj priebehom udalostí, "L’ Affaire SK1". Takže komu sa pozdával tamten snímok, smelo do toho ...(22.4.2017)

 • Dogfish
  ***

  Není to tak film o seriovém vrahovi a jeho dopadení. Toho už máme v první třetině. Je tu spíš ukázaný morální charakter hlavního vyšetřovatele, který váhá, nebo si spíš myslí, že má asi toho nesprávného. Co pak vše je schopen udělat proto, aby byl upír odsouzený a nevyšlo najevo, že asi udělal chybu... Film je natočený podle skutečné události a pokud to tak probíhalo, tak to teda poser koště. Důležité, že jsme ho chytli a zlikvidovali. Poprava pomocí řetězového zvedáku a navijáku na autě, to se musí američani ještě hodně učit. Jinak z filmu musí mít hlavně radost firma Philip morris, protože tak nahulíno ve filmu jsem ještě neviděl. Pro mě lepší průměr...(4.2.2018)

 • Karamanlis
  ****

  Neobľubujem filmy o sériových vrahoch, Jestem mordercą je však po obsahovej stránke trochu inde, než všetky tie americké samoľúbe bezúčelnosti typu Dahmer, Bundy, Gacy a pod.. Ponúka hlbší rozmer, charakterovo bohaté postavy a silný príbeh, ktorý je navyše zasadený do našincovi blízkeho obdobia totalitného režimu, kedy o tom, čo je správne rozhodovala strana...(1.2.2018)

 • Morholt
  ****

  Vynikající Haniszewski. Jeho policista potácející se mezi ambicemi, svědomím a nerozhodností byl v jeho podání dechberoucí postavou a film po všech stránkách táhne. Podařila se i dobová atmosféra, díky které na člověka dýchla ta hnusná normalizační doba. Ale zase pozor. Film není tak ideologicky zabarven, jak by se možná dalo čekat. Samozřejmě komunistům se tu člověk vyhnout nemůže, ale nutnost dopadnout vraha, aby dali nadřízení pokoj, není jen výsadou bolševiků. Celkově hodně slušná záležitost, které by sice slušelo o pár minut zkrátit stopáž, ale i tak se na ní mohou naši filmaři učit. 80%(15.2.2018)

 • Franky
  *****

  Velmi dobrý film. Prví čo som od Poliakov videl no tromfol vela žánrovo podobných s USA. Film takým nevtieravím spôsobom človeka pohltí a na konci už sa na to tažko pozerá,lebo človek by si prial trochu iný koniec,ale bohužial realita je taká aká je...aj keď som nikde nenašiel či sa naozaj jedná o skutočný prípad,verím,že podobné svinstvá sa diali a možno aj stále dejú...(1.2.2018)

 • - Režisér Maciej Pieprzyca se narodil v roce 1964 v Katovicích, tedy v roce kdy začal slezský vampýr vraždit. V Katovicích byl v roce 1977 Zdisław Marchwicki popraven. (morgos)

 • - Film získal spoustu ocenění doma i v zahraničí a není prvním autorovým dílem zobrazujícím danou historickou událost. Touto reálií se Pieprzyca zabýval již před 18 lety ve stejnojmenném dokumentárním filmu - Jestem morderca... (Zdroj: 3Kino)

 • - Zdzislaw Marchwicki byl odsouzen za 14 vražd a 5 dalších pokusů, které měl spáchat mezi lety 1964-1970. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace