poster

Jsem vrah (festivalový název)

 • Polsko

  Jestem mordercą

 • anglický

  I'm a Killer

 • Slovensko

  Som vrah

  (festivalový název)

Thriller / Drama / Krimi / Psychologický

Polsko, 2016, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rigby
  ****

  Zpočátku to vypadá jako běžná dobře natočená detektivka, ale na pozadí kriminálního příběhu se rozjíždí další události, které jdou mnohem hlouběji a dosahují mnohem dál, než může vidět soudní proces. Vynikající příběh, který nastavuje otázky o vině a nevině. Chvílemi až mrazí v zádech a ten konec je opravdu nesnesitelný. Opravud velmi povedené dílo.(29.1.2018)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Ako "vždy", zlaté poľské ručičky. Pokiaľ človek od nich nekupuje "pančované" handry či "zaručene" originálny iPhone za tretinovú cenu, no zameria svoj zrak na kinematografiu, len zriedka kedy prepadne pocitu, že bol oklamaný. "Jestem morderca" možno smelo prirovnať k francúzskemu thrilleru s totožnou tématikou a hádam aj priebehom udalostí, "L’ Affaire SK1". Takže komu sa pozdával tamten snímok, smelo do toho ...(22.4.2017)

 • Franky
  *****

  Velmi dobrý film. Prví čo som od Poliakov videl no tromfol vela žánrovo podobných s USA. Film takým nevtieravím spôsobom človeka pohltí a na konci už sa na to tažko pozerá,lebo človek by si prial trochu iný koniec,ale bohužial realita je taká aká je...aj keď som nikde nenašiel či sa naozaj jedná o skutočný prípad,verím,že podobné svinstvá sa diali a možno aj stále dejú...(1.2.2018)

 • Arsenal83
  ****

  Veľmi kvalitná poľská psychologická dráma, v ktorej vôbec nejde o to, či sa skutok stal. Ide len o konanie policajtov v záujme vyšetriť zločin použitím akýchkoľvek prostriedkov a za komunizmu boli tie prostriedky rôzne. Nie že by sa to dnes nejako zmenilo, ale vtedy pod tlakom nechal ísť človek človeka na popravu aj za farebný televízor. Odporúčam pozrieť.(12.2.2018)

 • Dogfish
  ***

  Není to tak film o seriovém vrahovi a jeho dopadení. Toho už máme v první třetině. Je tu spíš ukázaný morální charakter hlavního vyšetřovatele, který váhá, nebo si spíš myslí, že má asi toho nesprávného. Co pak vše je schopen udělat proto, aby byl upír odsouzený a nevyšlo najevo, že asi udělal chybu... Film je natočený podle skutečné události a pokud to tak probíhalo, tak to teda poser koště. Důležité, že jsme ho chytli a zlikvidovali. Poprava pomocí řetězového zvedáku a navijáku na autě, to se musí američani ještě hodně učit. Jinak z filmu musí mít hlavně radost firma Philip morris, protože tak nahulíno ve filmu jsem ještě neviděl. Pro mě lepší průměr...(4.2.2018)

 • - Režisér Maciej Pieprzyca se narodil v roce 1964 v Katovicích, tedy v roce kdy začal slezský vampýr vraždit. V Katovicích byl v roce 1977 Zdisław Marchwicki popraven. (morgos)

 • - Film získal spoustu ocenění doma i v zahraničí a není prvním autorovým dílem zobrazujícím danou historickou událost. Touto reálií se Pieprzyca zabýval již před 18 lety ve stejnojmenném dokumentárním filmu - Jestem morderca... (Zdroj: 3Kino)

 • - Zdzislaw Marchwicki byl odsouzen za 14 vražd a 5 dalších pokusů, které měl spáchat mezi lety 1964-1970. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace