Pokoj s vyhlídkou

• Kanada

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

• gabin(a)

Koukala jsem se kvůli Florencii a přiznám se bez mučení, že se mi to strašně nelíbilo. To předlouhé piplání se v ultrašosáckých přepjatých móresech, afektovaných promluvách a kožených ksichtech mi sice připadalo jako vynikající komedie pro Francouze, kteří podle mě Angličany nesnášejí i kvůli tomuhle jejich ultramegapovýšeneckému vystupování, ale jelikož bohužel Francouz nejsem, nevydržela jsem. Debilní český dabing snažící se imitovat britskou intonaci řeči horních vrstev (jako ostatně vždy) tomu dal korunu. Pěkná kamera a vymazelené kostýmy nebo jejich totální absence to u mě nezachránily.(10.4.2012)

• nascendi

Nenašiel som ani jeden dôvod, pre ktorý by som mal tomuto filmu dať viac ako dve hviezdičky. Nenašiel som v sebe ani pocit hanby, že som počas filmu niekoľkokrát zaspal. A nenachádzam ani jeden dôvod, aby som film komentoval a svoj názor zdôvodňoval. Nachádzam iba predsavzatie byť pri výbere filmov z tohto prostredia a z tej doby maximálne obozretný.(29.11.2011)

Nedávno som si tento film kúpil ako niečo, čo som už dlho chcel vidieť, no keď som si ho pustil, zistil som, že som ho videl už dávnejšie. Nie som fanúšik romantického žánru a rozhodne som toho nevidel dosť, aby som to vedel objektívne porovnávať, ale tento film s Helenou Bonham Carter, ešte ako mladou žabou, by som určite položil niekam na vrch pyramídy tohto štýlu. Film bol nenásilný, jednoduchý, miestami až vtipný a nemal som počas neho ani príliš sladkú pachuť v mozgu, ani chorobné nutkanie zmeniť príbeh a dokonca ani túžbu vypnúť ho. 4*(9.7.2010)

Konverzačky obvykle vynikají nebo ztrácejí úrovní textu, což v tomto případě platí varianta číslo 1. Tak si říkám, že díky tehdejší upjatosti se jeden o tolik víc těšil na vše tajemné a zakázané, což dnes ani zbla nemůže platit, natož aby někoho něco, kromě krajních bizarností, nadchlo a nalákalo. Tomu se odb(p)orně říká POKROK.☻(6.4.2015)

Otevřené okenice nahlížejí do světnice. Tam, kam se slétly dvě hrdličky, rozezněly se nevinné lásky zvonečky. Dvořit se lásce je tak poetické, klamat své city je neetické. Vypusť ze srdce zmatek i konvence. Dostát něžnostem je pohlazením, štěstím od srdce. Ten nejkrásnější cit mezi nebem a zemí prozářil pokoj s vyhlídkou vybranou malebnou anglickou smetánkou. Ten čistý cit, který nepoleví, nechť slib polibků se vyplní. Romantické duše rozzáří i ten suchar, nepraktický estét s charismatickou tváří, Daniel Day-Lewis. Slunnost, otevřenost italské přírody, historická zákoutí a energie vábivé Florencie, rozšněrovaly tu slušnou, vzornou a konzervativní dámu - starou dobrou Anglii, ten poctivý, tradiční, venkovský "čaj o páté."(5.4.2015)

• - Natáčení probíhalo ve Florencii. (M.B)

• - Obě hlavní hlavní herečky Maggie Smith a Helena Bonham Carter se potkaly o dvacet let později znova při natáčení filmů série Harry Potter (andaa)

• - Charlotte Bartlett (Maggie Smith) a Eleanor Lavish (Judi Dench) diskutují při pikniku o zápletce jiného románu E.M. Forstera "Kam se i andělé bojí vstoupit". Helena Bonham Carter, představitelka Lucy, hrála ve filmové adaptaci tohoto románu. (..Lucas..)