Pokoj s vyhlídkou

• slovenský

Izba s vyhliadkou

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

----- "Náhody jsou méně řídké, než si myslíme.“ ----- Prototyp romantického příběhu, který prakticky nemá žádná slabá místa. Pro správné chlapy nejspíš nezajímavý a fádní - ale co naděláte, ženy a dívky všech věkových kategorií čas od času prostě potřebují vidět přesně takový kouzelně prostý a milý příběh ... :-)(22.4.2010)

• nascendi

Nenašiel som ani jeden dôvod, pre ktorý by som mal tomuto filmu dať viac ako dve hviezdičky. Nenašiel som v sebe ani pocit hanby, že som počas filmu niekoľkokrát zaspal. A nenachádzam ani jeden dôvod, aby som film komentoval a svoj názor zdôvodňoval. Nachádzam iba predsavzatie byť pri výbere filmov z tohto prostredia a z tej doby maximálne obozretný.(29.11.2011)

Nikdy by mě nenapadlo, jak dlouhý dialog lze vést na téma "náš pokoj nemá vyhlídku na Arno/je nebo není nepřístojné vyměnit si pokoj s těmi gentlemany?" - no, hodně dlouhej, ale upřímně řečeno, s takhle skvělým scénářem a fantastickými herci by asi bylo možný rozprávět třeba o rozmnožování ruměnice chlupaté, aniž by někdo mohl pípnout. Víc typicky anglický už je snad jen čaj o páté s okurkovým sendvičem...(13.1.2011)

Film pojatý jako rozkošné absurdní divadelní výstupy s překvapivě banálním vyústěním.(19.2.2006)

• Hejtmy

{747/1001} Červená knihovna v prostředí soumraku staré Anglie na počátku 20. století, a to je bohužel všechno. Nevím, že by se film jakkoliv lišil od tuctového romantického filmu, jakých vznikají každý rok desítky. Snad možná hereckým obsazením, ale že by někdo extra vyčníval, to říct nemůžu. Ani H. B. Carter mě nijak nezaujala, možná jen odlišností role od jejího standardu (Burton, Harry Potter). 50 %(12.9.2013)

• - Natáčení probíhalo ve Florencii. (M.B)

• - Scéna, ve které George políbí Lucy (Helena Bonham Carter), se v knižní předloze odehrávala v poli plném fialek. To však nebylo vzhledem k době natáčení možné, a tak se filmová scéna natočila na louce, kde rostl ječmen. (..Lucas..)

• - Obě hlavní hlavní herečky Maggie Smith a Helena Bonham Carter se potkaly o dvacet let později znova při natáčení filmů série Harry Potter (andaa)