Pokoj s vyhlídkou

• Kanada

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

• otík

Tohle nebyl film pro mně. Usínal jsem už od začátku, vůbec se mi to nelíbilo vizuelně ani tematicky, postavy naprosto nezajímavé a ploché, citově spíše smutné než vášnivé. Jediná zajímavá scéna je, když nahatí chlapi dovádějí při koupání v rybníku. Neříkám, že je to špatný film, ale já už podruhé nechci.(14.4.2015)

Krásně anglický film. I když romantické filmy nevyhledávám, občas vyjímku udělám a o anglickém vím, že to nebude tak hrozné. A opravdu, i když zase jde o nějaký ty lásky, polibky a podobný blbinky, tak celkově ten film mě nadchl svou atmosférou, výpravou, a fantastickýcm herectvím všech zúčastněných. A také nezapomenutelnou, velmi skvostnou scénou u jezírka. Co se tam podařilo vytvořit za náladu, tak zcela protikladnou k ostatnímu dění, spontánní, přirozenou a křišťálově čistou, to jsem jenom zírala. Taky jsem si uvědomila, že v roce 1985 bylo ještě možno takovouto scénu prezentovat beze strachu a s čistým štítem. To by dneska absolutně neprošlo. Milé pohlazení z Anglie, zasloužené 4 stars.(16.1.2015)

Z tvorby Jamese Ivoryho jsem prvně zhlédla film Maurice, který vznikl dva roky po tomto, a jenž mě nadchl. V něm jsem také poprvé spatřila okouzlujícího, černovlasého chlapce jménem Rupert Graves. Jako Alec Scudder je výborný a jeho milostné scény s Jamesem Wilby mě naprosto dostaly:) Na tento film jsem se dívala především kvůli němu a Heleně Bonham Carter. Ačkoliv mi Pokoj s vyhlídkou nenabídl příliš mnoho z toho, co jsem čekala, jedná se o příjemný, Anglií provoněný snímek. Doufala jsem, že jednotlivé postavy budou rozebrány více do hloubky a jejich vzájemné vztahy ztvárněny, snad s větší naléhavostí a vážností. Julian Sands je noblesní, ale z jeho vztahu s Helenou jsem necítila potřebnou chemii. Ta se místo toho dostavila třeba ve scénách, kdy vedle ní seděl, či jen prošel její bratr Freddy:) Prostě, tam mezi nimi něco bylo, tak jsem to cítila. Pan Graves je zde opět neúnosně charizmatický a z jeho pohledů či těch úchvatných vlasů jsem se blahem roztékala. Scéna, kdy leží na hřišti ve mně vzbudila pocity, že bych tam nejradši ležela vedle něj a prohrabávala mu rukou ty jeho krásné, husté vlasy:) Takže pro jeho obdivovatele. V tomto filmu jej uvidíte hrát na klavír, krásně zpívat a jako vrcholný zážitek, čvachtat se v lesním jezírku a nahého pobíhat okolo něj. Libové:)(12.11.2011)

Prvá polovica ma dosť uspávala, ale tá druhá stála za to a napravila môj dojem z filmu natoľko, že dávam nadpriemerné hodnotenie a odporúčam... Okrem skvelého hereckého obsadenia je tu fakt dobrý scenár a hlavne výprava! Stále som sa totiž zamýšľal nad tým, ako sa tvorcom podarilo vytvoriť tak autentické prostredie, že som mal ozaj pocit, akoby to bolo natočené pred viac ako 100 rokmi. :o)(9.11.2011)

Daniel Day-Lewis mě v tomhle filmu opět překvapil. Takového chlapa, kterého se musí každá žena štítit zahrál fakt skvěle. Ty trapné bosky na dobrou noc mi přišli uplně nechutné. Maggie Smith v roli tetičky byla taky úžasná, bez ní by to nebylo ono. Opakem je Helena Bonham Carter, která mám pocit filmem jenom proplula i když hraje hlavní roli,vzhledem k tomu, že mi v paměti zůstali jiní herci, kteří byli ve vedlejších rolích. Farář, staré sestry cestovatelky a Georgoův táta Denholm Elliott nebo Lucyin bratr.(22.7.2006)

• - Obě hlavní hlavní herečky Maggie Smith a Helena Bonham Carter se potkaly o dvacet let později znova při natáčení filmů série Harry Potter (andaa)

• - Natáčení probíhalo ve Florencii. (M.B)

• - Scéna, ve které George políbí Lucy (Helena Bonham Carter), se v knižní předloze odehrávala v poli plném fialek. To však nebylo vzhledem k době natáčení možné, a tak se filmová scéna natočila na louce, kde rostl ječmen. (..Lucas..)