Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Seriál od Netflixu,Netflixové seriály mají velmi dobrou produkci a výpravu i jdou dobře napsané. Jediné, co mě tam trochu mrzí je rychlost, se kterou se to odehrává, postavy jsou tak nějak ploché a co se od nich očekává se i stane. Ale i tak se těším na druhou sérii.(6.2.2017)

Totožné pocity, jaké jsem měl čtyři roky nazpět u první sezóny Vikings. Frontier přichází s šíleně atraktivním prostředím, slibným námětem, extrémně charismatickou hlavní postavou a očividným nadšením tvůrců, ale jde na něm znát relativně omezující rozpočet (výpravou je Frontier nesrovnatelný se současným Taboo a rozdíl často bije do očí) a už tak roztěkanému příběhu, který rozehrává příliš témat, nijak nepomáhá ani v mnoha případech zvláštní obsazení. Pokud seriál v druhé sérii najde sám sebe, máme zaděláno na další hit.(13.2.2017)

• OG_Swifty

Z tohohle serialu jsem zatim videl jen prvni sezonu a muj nazor je nasledujici: Myslenka / namet zajimava a potencialne dobra - v nastrelu uvedu, ze nekolik spolecnosti obchodujicich s kozesinama bojuje o nadvladu nad Hudson's Bay. Fajn, proc ne - jsou tu indiani, anglani, skoti, francouz, rebel Momoa a jeste par mensich konu. Bohuzel zpracovani toho nametu a kulisy a vsechno dalsi pusobi, jako by za tim stala produkce TV Nova... Herecky obsazeni je dost spatny a herectvi je snad jeste horsi (vcetne hlavni hvezdy Momoy), vubec jsem nepochopil, proc bych jako mel nejak sympatizovat s kurvou barmankou, rebelem Momoou nebo zlutozubem odnekad z Irska. Chvilema hraje Armstrong, ale spis uz je to jen dojezd jeho nekdejsi slavy a predevsim to muceni a picoviny v zaveru pusobily naprosto amatersky. Krome nametu me zaujala jen ta herecka diverzita, kde 80% hercu ma opravdu silny prizvuky, coz cini dialogy zajimavymi na poslech.(25.3.2018)

• ledzepfan

Břečka a ztráta času.. Svým způsobem je ale osvěžující se čas od času přesvědčit, že se v dnešní době točí i špatné seriály.(18.2.2018)

Tak tu máme seriálového Revenanta :) Což o to, příroda je překrásná, v akčních sekvencích se s brutálními scénami nešetřilo a musím pochválit výběr opravdu krásných hereček (od barmanky po bojovnici). Bohužel seriál brzdí nepodařený scénář. Zvlášť ke konci, kdy třeba někoho zachrání z bodu A do bodu B, aby hned na to zachráněný šel znovu do bodu A, kde se znovu nechá chytit. A tak se to opakuje. Všechno se točí okolo dvou, tří míst, a přestože má seriál jen šest dílů, vše se ke konci dost opakuje. Nicméně jako nedělní oddechovka to není špatný. 1. série:65 %(24.1.2017)

Hned na začátku na vás vyskočí logo Discovery Channel Canada, což navodí dojem seriózní podívané. Záhy je ale doplněno hodnotným citátem od Ice Cuba. Čímž by každému mělo být jasné, do čeho jde. Frontier se tváří, že je o boji o nadvládu nad obchodem s kožešinami v oblasti Hudsons Bay. A že v hlavní roli je Jason Momoa. To jistě. Momoa hned v prvním díle prohlásí, že s obchodem nechce mít nic společného a že jeho cílem po celý zbytek seriálu je zabít pana XY. I když se jej po dobu 3 (3!) serií snaží ostatní postavy přesvědčit, že seriál má být o něčem jiném, Momoa je vždycky pošle do p****e, sebere pár náhodných kumpánů a v dějové lince zcela nesouvisející se zbytkem buď skončí v mučírně nebo na meditaci s Eskymáky nebo ve Skotsku…prostě dělá maximum, aby se děje nemusel účastnit. Úspěšně. Bohužel. Momoovo (to je slovo:)) herectví je sice fakt srandovní, ale občas dá dobrý hlášky, říká je správě devadesátkově a většina scén skončí tím, že někomu vytrhne páteř. Ano, takto by měl Frontier vypadat. První řada by obstála i jako Momoova (nedělám to schválně) revendž story, ale když na konci třetí série stále tu více tu méně úspěšně zabíjí pana XY a vyměňuje si zádumčivé pohledy s místní dívkou, o kterou musí svádět nelehký boj (podle scénáře teda, fakticky je mu to úplně u p****e, jako všechno ostatní v seriálu), už se to trochu táhne. A to jsem ještě nezmínil, že druhá série je vlastně celá o lásce a naprosto zbytečná. Do toho má každá vedlejší postava svůj stejně zásadní mikropříběh (včetně francouzského gay zabijáka). Hodně dlouhý a spíš maxi než mikropříběh. Opět – bohužel. Navíc by všichni rádi byly místo Momoy hlavní, což vzhledem k Momouvu (Momoovymu?) postoji chápu, ale je to ubíjející a nemají na to. Ani výškou, ani herecky, ani scénářem. O to více se ale objevují. Dost to připomíná Black Sails, tedy guilty pleasure potenciál se tomu upřít nedá. Pokud budu hodnotit scény s Momoou, jsou všechny bezebytku úplně debilní, ale přesto na čtyři. Všechno ostatní, včetně zhusta poddimenzované výpravy je telenovela na dvě. Zaokrouhlím na tři, protože je to první pokus o seriálového Revenanta vůbec a to se cení samo o sobě. Ale ve srovnání třeba s Taboo je to bída. Fakt škoda.(7.1.2019)

Příjemné překvapení, které se sice nemůže výpravou měřit s HBO, ale je tak našlapané, že to nikomu ani nemůže vadit. Netflix konečně vybočil z třináctidílného formátu a příběhu zkondenzovanému do čtyřhodinové minisérie to jenom prospívá. Nikdy bych si nedokázal představit, že budu žrát seriál o obchodu s kožešinami v Kanadě osmnáctého století a hle. Možná proto, jak nevybíravě to ztvárňuje drsný život tamějších lovců, obchodníků, šmelinářů, zlodějů a samozřejmě indiánů. Má to tempo, je to syrové, brutální a kruté, skvěle napsané a nikoho to neidealizuje. V některých rolích bych si uměl představit silnější herce, ale s protagonisty se tvůrci trefili a s libozvučnými přízvuky taktéž. Rozhodně věc, u níž zůstanu i další sezóny.(14.5.2017)

Jeden z lepších seriálů s Jasonem Momou. Hraje fakt drsňáka v drném seriálu v drsném prostředí.. O volném čase chodí i trénovat házení tomahawkem, které začal vlastnoručně vyrábět. Očividně i jemu se ta role čím dál více líbí. Doufám, že tento seriál vydrží.(17.12.2018)

No, tak nejak mi to spis pripominalo Black Sails, ale chybi vyprava a cele je to plne nelogicnosti. Takova jednohubka poradne ovonena brandy.(5.9.2017)

Musím sa priznať, že do sledovania tohto seriálu som sa pustil len preto, že v jednej z hlavných rolí sa objavil Jason Momoa alias khal Drogo z Game of Thrones. Neočakával som od seriálu veľa, a v pilotnom dieli som toho ani veľa nedostal, ale od druhého dielu ma seriál plne vtiahol do deja. Vo Frontier nechýbajú boj o moc, intrigy, láska, nenávisť, násilie, ba niekedy až brutalita... Frontier bol pre mňa spočiatku zaujímavou výplňou v čakaní na novú sériu GoT. Je to skvelý seriál, ktorý sa iste zapáči všetkým milovníkom GoT, podobnosť je zjavná, aj keď tu samozrejme nejde o fantasy. Herecké obsadenie je skvelé, okrem spomínaného Momou si tu zahralo aj niekoľko iných hercov, ktorých som poznal z iných projektov, a samozrejme aj herci, ktorých som dovtedy nepoznal sa mi hneď zapáčili. 2. séria ponúkla podľa mňa ešte lepšie pokračovanie zaujímavého seriálu a miestami som sa až triasol v obavách o život obľúbených postáv. 3. séria začala dosť divne, dejová línia sa takpovediac roztrieštila a kvalita šla dolu vodou. Posledné 2 epizódy 3. série ale zase poriadne vystrelili. V každom prípade by som na mieste tvorcov začal rozmýšľať nad dôstojným zakončením. Síce majú jednotlivé série len po 6 epizód, čo nie je veľa, no dej má celkom rýchly spád. Navyše 3. séria u mňa vyvolala presvedčenie, že kvalita tu začína výrazne kolísať a v dlhodobejšom intervale by Frontier nemusel byť udržateľný.(26.12.2018)

Klasika, kterou za me tahnou hlavne zaporaci, predevsim kapitan Chesterfield. Velmi ocenuji variaci jazyku, ta je exkluzivni. Obzvlaste hospodska se skotskym akcentem je paradni.(6.1.2019)

Prostě je to super seriál, i když pokulhává ve scénáři, v rozpočtu, tak mě mile překvapil. Jason Momoa má spoustu charismatu. Myslím si, že si napravil reputaci z nepovedeného Conana(17.2.2017)

Príjemný TV/NET seriál z kanadského prostredia z 19.storočia. Je z neho cítiť značný TV duch, je to napr. o triedu slabšie ako Vikingovia, no stále fajn a pozerateľné. Jason Momoa má konečne vedúcu rolu a uvidíme ako sa s tým popasuje. Zatiaľ celkom fajn aj keď má ešte čo zlepšovať.(24.1.2017)

Khal Drogo nahodil plášť ze zvlášť dobře vydělaného kožichu akéhosi zvěrstva a docela mu to i v Kanadě jde :) seriál je koukatelný, i když postavy jsou ploché a ničím, ale vůbec ničím vás nepřekvapí (což spíš připisuji scénáři), a tak nějak dopředu tušíte co se stane za chvilku. Některé scény vás vysloveně praští do očí svou nelogičností či - jak to nejlépe nazvat - asi blbostí, ale je to tak 1 scéna za díl takže relativně ok. Prostředí je ale boží a neokoukané (pokud vynecháme Revenanta). Ke konci 1.série se ale díky novým postavám začíná seriál trochu víc rozjíždět - ne do extrému, ale příjemně, jsem docela zvědav kam budou další díly ubíhat. zatím 70%.(23.2.2017)