Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stálá vesmírná stanice zvaná Kolo je na své orbitě již několik let. Posádka připravuje novou raketu k první cestě na Měsíc. Autor a konstruktér Kola plukovník Sam Merritt (Walter Brooke) má jako velitel vést i měsíční expedici. K překvapení téměř všech zúčastněných je jako konečný cíl cesty určen Mars. Během letu má raketa potíže s asteroidy a s nepředpokládaným chováním plukovníka. (Hans.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

... mně se to skoro líbilo. Zdálo se mi, že děj místy skoro stál za zamyšlení :-) a autoři se poctivě snažili o uvěřitelnost (v kontextu roku vzniku, tedy ještě před začátkem dobývání vesmíru a tudíž i před zvýšeným povědomím veřejnosti o technických aspektech). Triky mi přišly OK, scénu po odletu z Marsu bych zcela vážně označil za krásnou. Vyloženě poťouchlý byl způsob, kterým jeden z nich zešílel -- začalo to hodně americkým máváním biblí :-) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Priliehavejší názov ako Dobytie vesmíru by bol určite Návšteva Marsu, ale tak publikum 50-rokov malo dojem, že potenciálna návšteva najbližšej planéty by znamenala ovládnutie celého nekonečného vesmíru ľudstvom. Berme to tak, ako to bolo a zbytočne nekritizujme túto naivitu doby. Po trikovej stránke veľmi slušné, občas zaznejú aj veľmi zaujímavé myšlienky. Len tá návšteva červenej planéty bola akási bez napätia a poriadneho spádu. Každopádne pre milovníkov tejto sci-fi vlny jeden z najdôležitejších filmov. Za zmienku stojí aj fakt, že Mars tu nie je metaforicky myslený ako komunistická hrozba. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Výborné staré scifíčko, které má nosnou myšlenku, skvělé dialogy a dobře vybranou partu kosmonautů s různými charaktery. I když většina stopáže se odehrává na Kole a raketě, příběhu to nic neubírá. Snímek totiž dokáže budit pozornost i jen díky scénáři, který dobře pracuje s jednotlivými postavami a jejich odlišnými názory na nečekanou změnu v letovém plánu. Zejména proměna "Captain is getting crazy" je ztvárněna působivě. Je krásné sledovat, jak filmoví tvůrci před desítkami let vnímali vesmír a Mars. Když jsem viděla, jak si jedna z postav při došlapu na zem Marsu nabrala půdu do holých rukou, jímala mě hrůza. Těch zákeřných mimozemských virů a parazitů, co by se v ní mohlo ukrývat...:) Tehdy však doba agresivních parazitů byla ještě světelné roky daleko. Pravděpodobně se jedná o jediný film, kde uvidíte na Marsu padat sníh :) ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Na první vesmírné stanici Kolo se dokončuje raketoplán, který má podniknout testovací let na Měsíc. Na poslední chvíli před startem se kapitán Samuel T. Merritt (Walter Brooke) povýšený na generála dozvídá, že cíl jejich cesty byl změněn a novou destinací se stává planeta Mars... Let na Mars je aktuální stále, ale vědecké poznatky z té doby byly překonány dávno. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: PODÍVEJTE SE, CO SE PŘIHODÍ….JEŠTĚ ZA VAŠEHO ŽIVOTA!!!___Vynikající počin, naprosto seriózně pojatý, technicky téměř stejně zdatný, jako legendární DESTINATION MOON, který odstartoval tu vlnu ´Zlaté éry sci-fi 50.let´ a navíc se smysluplným dějem, který dokonce nastoluje i filozofické otázky o smyslu a významu dobývání vesmíru. Triky jsou více jak úměrné své době, ať je to pohyb kosmonautů ve volném kosmickém prostoru, zobrazení stavu beztíže (zde opět vtipně překonáváno magnetickými botami), či zobrazení deformace lidské tváře při stavu přetížení při dosahování kosmické rychlosti. Vesmírná stanice má tvar pouťového točícího se kola, který o 13 let později použil Kubrick ve svém sci-fi opusu, pobavila scéna obědu kosmonautů s barevně odlišnými pilulkami, nahrazujícími maso, zeleninu, kafe apod. (přímo s nápisy, označujícími jednotlivé druhy), při kterém jsem si vzpomněl na „amarouny“ Polákových ´Návštěvníků´, či vtipná předletová komunikace příbuzných a milenek skrze telemost. Herci byli fajn, všichni do jednoho, z nichž nejvíc mě bavil Phil Foster v roli dobráckého nekňuby. Samozřejmě, tenhle film je nutno poměřovat optikou té doby, dosud nabyvších znalostí o kosmu, takže musíte přimhouřit oči nad tím, že Mars má atmosféru s mraky a že na něm sněží :o) a další podobné „libůstky“, kterých je ve filmu plno. Tenhle fajn sci-fi flák můžu s klidným srdcem doporučit i těm, kteří v téhle filmové éře teprve začínají. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Na filmovém plakátu je uvedeno: "Podívejte se, co se stane ještě v průběhu vašeho života!" 
    (Zdroj: en.wikipedia.com)
    (Kmotr76)
  • Tvůrci se snažili udělat film co nejrealističtější. (Zdroj: en.wikipedia.com)
    (Kmotr76)

Reklama

Reklama