Reklama

Reklama

Conquest of Space

Trailer

Obsahy(1)

Stálá vesmírná stanice zvaná Kolo je na své orbitě již několik let. Posádka připravuje novou raketu k první cestě na Měsíc. Autor a konstruktér Kola plukovník Sam Merritt (Walter Brooke) má jako velitel vést i měsíční expedici. K překvapení téměř všech zúčastněných je jako konečný cíl cesty určen Mars. Během letu má raketa potíže s asteroidy a s nepředpokládaným chováním plukovníka. (Hans.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Braddy 

všechny recenze uživatele

Asi nejslabší sci-fi film z produkce George Pala. V blíže neurčené budoucnosti, kdy pomalu dochází energetické zdroje na Zemi, odlétá posádka několika astronautů k Marsu. Původní cíl byl sice Měsíc, ale nakonec bylo rychle rozhodnuto o změně cíle. Cestou raketu potrápí meteority (velká téměř perfektní polystyrenová koule) a také jeden ze členů posádky, kterému začne postupně šplouchat na maják. Na Marsu se jim sice podaří přistát, ale díky zmíněmému členu posádky přijdou téměř o všechny zásoby vody. Dál prozrazovat nebudu. Po trikové stránce je film velkým zklamáním, snad i Ed Wood by to zvládl lépe. Jiskření a kouř za raketou, meteorit, kývající se orbitální stanice při poruše. Nemluvě o nelogičnostech jako hořící meteority ve vesmíru nebo přímo vánoční sněžení na Marsu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: PODÍVEJTE SE, CO SE PŘIHODÍ….JEŠTĚ ZA VAŠEHO ŽIVOTA!!!___Vynikající počin, naprosto seriózně pojatý, technicky téměř stejně zdatný, jako legendární DESTINATION MOON, který odstartoval tu vlnu ´Zlaté éry sci-fi 50.let´ a navíc se smysluplným dějem, který dokonce nastoluje i filozofické otázky o smyslu a významu dobývání vesmíru. Triky jsou více jak úměrné své době, ať je to pohyb kosmonautů ve volném kosmickém prostoru, zobrazení stavu beztíže (zde opět vtipně překonáváno magnetickými botami), či zobrazení deformace lidské tváře při stavu přetížení při dosahování kosmické rychlosti. Vesmírná stanice má tvar pouťového točícího se kola, který o 13 let později použil Kubrick ve svém sci-fi opusu, pobavila scéna obědu kosmonautů s barevně odlišnými pilulkami, nahrazujícími maso, zeleninu, kafe apod. (přímo s nápisy, označujícími jednotlivé druhy), při kterém jsem si vzpomněl na „amarouny“ Polákových ´Návštěvníků´, či vtipná předletová komunikace příbuzných a milenek skrze telemost. Herci byli fajn, všichni do jednoho, z nichž nejvíc mě bavil Phil Foster v roli dobráckého nekňuby. Samozřejmě, tenhle film je nutno poměřovat optikou té doby, dosud nabyvších znalostí o kosmu, takže musíte přimhouřit oči nad tím, že Mars má atmosféru s mraky a že na něm sněží :o) a další podobné „libůstky“, kterých je ve filmu plno. Tenhle fajn sci-fi flák můžu s klidným srdcem doporučit i těm, kteří v téhle filmové éře teprve začínají. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prirovnanie k Destination Moon, kde sa letelo na Mesiac sa da s prizmurenim jedneho oka akceptovat, ale Conquest of Space je este väcsie sci-fi, kedze sa tu leti na Mars a spôsob akym sa to deje je az prilis absurdny a naivny a film postrada realisticnost. Je to proste sci-fi rozpravka. Triky mi pripadali na priemernej urovni v ramci doby vzniku. Uz som videl aj pôsobivejsie filmy z tej doby. Pre väcsinu dnesnych divakov budu pravdepodobne uplne k smiechu. Zaujimavo pôsobi interier rakety a orbitalnej stanice. Pripomina to zariadenie vojenskej lode alebo ponorky. Takze ziadne koberce ako v Star Treku. Dost mi tentoraz vadili postavy. Hlavne spôsob akym rozpravaju. Vo väcsine filmov mi tento zastarali spôsob anglictiny nevadi, ale tentoraz ma iritoval. Cely cas som váhal medzi dvoma a tromi hviezdickami, ale akonahle jedna z postav otvorila bibliu, tak ma film nadobro stratil. A to ma este len cakalo to najhorsie, ked sa z inteligentnej postavy stal totalny nabozensky magor. Nebozenske kecy do vesmiru nepatria sakra. No a cele znazornenie Marsu, kde dokonca snezi je uz dost WTF. Takze z relativne realistickeho sci-fi sa z toho filmu stane nabozenska agitka a cele je to zakoncene ako roztomila naivna rozpravka. 4/10. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Ale jo, nakonec se ke čtyřem hvězdám přikláním. Po nadějném naprostém úvodu to totiž na "Kole" začala být docela nuda, i když vypadal jako velkej donut (jak ostatně řekla jedna z postav) a já dostal hlad a musel se u filmu nasvačit. Do samotné výpravy na Mars to sice bylo zajímavé - jednotlivé pokrmy v prášcích (včetně kafe!) vedou -, ale po pravdě se celá posádka Kola chovala jako skautíci na dětským táboře a dost mi lezli na nervy. Ovšem po startu pěti (respektive šesti) vyvolených k Marsu to byl přesně ten epickej spektákl, v jakej jsem doufal. Bavila mě důslednost, s jakou si tvůrci dávali záležet na vykreslení detailů (přetížením zkřivené tváře při startu, až krev z nosu, když nejsou v bezpečné poloze, atd.), a vůbec mi nevadilo, že je to vlastně naprosto nerealistické. Jak to asi mohli v pětapadesátým vědět, že jo. Škoda jen nějak slušně nerozvinutého motivu se zešílením a časových nesmyslů v závěru. Ale to je jedno, protože (podobně jako v další Palově klasice Destination Moon) diváka uchvátí především vizuální stránka - a ta za to stojí. Pohled na vesmír, Zemi a Mars, otáčející se Kolo na oběžné dráze Země, to jsou tak nádherné obrázky...! Totéž platí o tricích, i když samotný snad první záběr přesunu astronautů z rakety na kolo se nepovedl a v modulu prosvítají a podobně, ale nechci být šťoura. Protože vizuálně to je pohádka. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Priliehavejší názov ako Dobytie vesmíru by bol určite Návšteva Marsu, ale tak publikum 50-rokov malo dojem, že potenciálna návšteva najbližšej planéty by znamenala ovládnutie celého nekonečného vesmíru ľudstvom. Berme to tak, ako to bolo a zbytočne nekritizujme túto naivitu doby. Po trikovej stránke veľmi slušné, občas zaznejú aj veľmi zaujímavé myšlienky. Len tá návšteva červenej planéty bola akási bez napätia a poriadneho spádu. Každopádne pre milovníkov tejto sci-fi vlny jeden z najdôležitejších filmov. Za zmienku stojí aj fakt, že Mars tu nie je metaforicky myslený ako komunistická hrozba. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (4)

  • Tvůrci se snažili udělat film co nejrealističtější. (Zdroj: en.wikipedia.com)
    (Kmotr76)
  • Na filmovém plakátu je uvedeno: "Podívejte se, co se stane ještě v průběhu vašeho života!" 
    (Zdroj: en.wikipedia.com)
    (Kmotr76)

Reklama

Reklama