Pozdě na slzy (festivalový název)

Killer Bait

• Austrálie

• Kanada

Drama / Film-Noir

USA, 1949, 99 min

Bohužel, film trochu neustál cestu časem. Příběh je dost jednoduchý, kulisy nudné. A švagrová byla hezčí než hlavní hrdinka, která si navíc šlape na jazyk.(26.8.2017)

Dan Duryea jako násilnický záporák vždycky potěší. A Lizabeth Scott byla v téhle poloze femme fatale snesitelná. Hlavně, když se z ní nesnaží udělat oslňující krásku. A nechali ji umřít fakt krásně.(14.2.2010)

paradni noir atmosfera a skvela Lizabeth Scott. Trosku mi tento film pripominal svym jednoduchym zpracovanim jiny pilir noiru, Detour...(4.5.2008)

Nečekal jsem od tohoto noiru téměř vůbec, ale dostalo se mi skvělé podívané. Příběh o manželském páru, kterému za noci někdo jen tak hodí kufr plný peněz do auta, je sice jednoduchý, ale napínavý a strhující. Atmosféra dokonale temná a herci výborní, hlavně nástup Dana Duryey na scénu a jeho proplesknutí Lisbeth Scottové bylo famózní.(9.2.2011)

Úplně standardní noir, ničím moc nepřekvapí. Výraznou roli tu má tedy žena - mrcha, co prahne hlavně po penězích a těch se jí šťastnou náhodou dostane. Samozřejmě věci se komplikují jednak kvůli poctivému manželovi, který chce peníze předat policii a jednak samotným majitelem peněz, který k nim samozřejmě nepřišel úplně legálně a chce je zpět. Dobré obsazení, nejvíc potěšil Arthur Kennedy jako manžel Elizabeth Scott, Duryea hraje už po x-té tu stejnou postavu. Samotné předání peněz hloupoučké až vyloženě pitomé a konec jak z nějaké Cimrmanovy hry. I filmařsky ten největší průměr. Nic, za co by si film zasloužil 4 nebo dokonce 5 hvězd.(10.6.2018)