Miss Saigon: 25th Anniversary (divadelní záznam)

Muzikál

Velká Británie, 2016, 141 min

Brett Sullivan

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (3)

Stojím v divadle Prince Edwarda, tleskám vestoje a konstatuji, že to byl úžasný filmový zážitek. A jistě, inženýr musel stát při děkovačce uprostřed. Jeho Americký sen byl naprosto famózní.............někdy chybí slova chvály, takže pět zářících hvězd je jasných i beze slov.(1.1.2017)

Claude-Michel Schönberg a Alain Boublil po vynikajúcom prelomovom muzikáli Les Misérables siahli po inšpirácii u Giacoma Pucciniho a jeho Madam Butterfly. Nedá mi to neporovnať, ale v porovnaní s Les Misérables (čo je moja muzikálová srdcovka) mi príde Miss Saigon odosť slabšie, hoci tandem Schönberg & Boublil robili čo bolo v ich silách. Scenár má síce pozoruhodný dejový rámec zasadený do vietnamskej vojny úsiaci do romantickej zápletky, ale pesničky a ani samotná hudba ma v tomto prípade akosi neuchvátili. Na druhú stranu, obsadenie, herecké výkony, kulisy - to všetko bolo vynikajúce. Ale v muzikále mi predsa len ide v prvom rade o hudbu a piesne, a to bolo žiaľ len kdesi na úrovni 3*.(5.1.2017)

Nejsilnější muzikál všech dob.(7.1.2017)