Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GigaPudding
  ****

  Válka světů z roku 1953 se narozdíl od té Spielbergovy zaměřuje spíš na to jak to vidí celý národ a svět s tou invazí ufonů než na příběh jednotlivce. Invaze je tu taková docela pomalá a hodně se mluví o tom co se děje ve světě a zkoumají se ufoní udělátka a tak a to se děje dvě třetiny filmu. Dokonce se objeví i jedna odlehčená chvilka při záběru na trafikantku jak si háčkuje a vyvolává co zrovna má v dnešních novinách, které jsou plné toho jak ufoni ničí svět :). Poslední třetina je ale docela vypjatá a ukazuje ufonské ničení ve velkém a je znát za co film dostal oskara. Efekty při scénách ve zničeném městě a s ufonskými lítátky co město ničí jsou velmi pěkné a téměř ani nevyčnívají jako nějaké okaté miniatury nebo animovaná pozadí a to silně vylepšuje dojem, jinak by to bylo na *** a to jen kvůli námětu :).(14.7.2010)

 • MM_Ramone
  ****

  Anglický spisovateľ Herbert George Wells napísal v roku 1898 vedecko fantastický román "Vojna svetov", v ktorom opísal agresívnu mimozemskú inváziu na našu planétu. Mars zaútočil na Zem. Bohužiaľ som ešte túto knihu nemal možnosť čítať. Videl som však filmovú adaptáciu, ktorú v roku 2005 natočil režisér Steven Spielberg. No a teraz som si pozrel aj verziu z roku 1953. Tá nie je ani zďaleka tak akčne bombastická ako tá Spielbergova. No určite poteší všetkých divákov, čo majú radi klasické americké sci-fi filmy. ****(6.12.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $2miliónyTržby USA $4,360,000Tržby Celosvetovo $4,360,000▐ Invázia mimozemšťanov zo známej novely od H.G. Wellsa, má vykreslený dosť skľučujúci príbeh, len škoda že tvorcovia nedokážu z neho vyťažiť o niečo viac než musia. V tomto počine je aspoň zachytené ako také napätie, chaos, technická stránka a triky sa dajú zniesť, škoda občasnej lacnosti deja a naivného vystupovania hercov. Výhodou je samotná minutáž, lebo nedá možnosť nudiť sa, stále je na čo pozerať, aj keď je úroveň vyprávania príbehu kolísavá, nájde sa tu zopár dosť slušných momentiek. /65%/(28.1.2009)

 • zelvopyr
  ****

  Zde se mísí žel nepříjemně strnulý filmařský přístup s velmi ambiciózním tahem po vyprávění a pompézními scénami neomezujícími se na USA. Do pořádného áčka bohužel chybějí slušní herci, je to bída. Ale aspoň tam neotravuje skřet Cruise. Technicky, technologicky, logicky, teologicky je tenhle klasický Wellsův příběh na velmi slušné úrovni (pochopitelně na rok 1953). Venkoncem lepší pachuť v ústech po jeho skončení, než dosáhl Spielberg s verzí roku 2005. Potěšil Northrop YB-49.(9.8.2013)

 • lamps
  ***

  Být první polovina o něco vizuálně dynamičtější a psychologicky našlapanější, bylo by to za 4*. Nelze srovnávat se Spielbergovým remakem, ten mnohem intenzivněji odráží pocity zoufalství a hysterie tváří v tvář děsivému nepříteli, ale i tahle klasika zvládá velmi zručně vést pozornost na více dějových rovinách, které se v závěru slévají do depresivního zobrazení totálního chaosu a zoufalství. Přiznávám, že ve své době bych z toho asi pět dní nespal a zbytek měsíce propil, dnes už to bohužel ztrácí dech a chvílemi vyloženě pokulhává jak prostorovým rozložením scén, tak i jejich logikou. A rozhodně existují jiné soudobé sci-fi, které tenhle úpadek zatím nepostihl. 65%(13.11.2017)

 • - Z celkového rozpočtu 2 milionů amerických dolarů bylo celých 1,4 milionu vynaloženo na speciální efekty. (Hans.)

 • - Mimozemšťané v tomto filmu mají menší tělo se dvěma rukama (každá se třemi prsty) a se třema očima (modré, zelené, červené). V knize H.G. Wellse však mají dvě oči a vypadaji jako chobotnice. (Jan.Kanak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace