Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  *

  Mám rád inteligentní sci-fi. Střílení po všem co se hejbe a ničení krásných amerických měst plných hrdinných lidí, mezi dobré náměty nepatří. Když se všem zastavily hodinky, smutně jsem si povzdechl a vzpomněl na "think of a brig wall" Městečko prokletých, jež formovalo můj pohled na filmové fandovství. Američtí generálové prohánějící se Kalifornií v tancích a střílející ubohé futuristické (pardon, Kaplického) placky s tykadly a schopnostmi super výkonného laseru, tomu neříkám chytrý film. O Dnu nezávislosti se dá říct aspoň to, že už měl nástroje na spektakulární podívanou.(11.2.2018)

 • Divočák
  **

  Tak teda nevim nevim, ale tohle mi připadlo jako kdyby někdo omylem strčil Edu Woodovi do kapsy pořádný balík peněz. Režisér Haskin je totiž totální neumětel. Něco jako atmosféru film ani neviděl, v hlavní roli typický americký playboy, kterému vrazili aspoň brejle, aby nevypadal tak natvrdle, hlavní hrdinka vříská jak námořní siréna a ostatní herci když už šíleně nepřehrávají, tak radši nehrají vůbec. Filmové efekty sice dostaly ve své době oscara, ale když vidíte ty šňůry, na kterých mimozemské lodě visí a nebo plexisklové poklopy, které znázorňují silové pole, máte dost i na dva týdny dopředu. O ztvárnění samotných Marťanů se ani nezmiňuju, tomu se snad museli smát i v době vzniku filmu. Scénáři se nic moc vytýkat nedá, ten je stejně béčkový jako samotná knižní předloha. Když ale slyšíte pseudovědecké výblevy typu "navigační gyroskopy", nemůžete opět nezavzpomínat na Eda Wooda a jeho Plan 9. Jediné, na co pak už jen čekáte, je, kdy se ve filmu objeví Bela Lugosi.(21.3.2007)

 • curunir
  ***

  ,,JE TO LEPŠIE AKO LEVIA FARMA ALEBO HADIA JAMA. NEMUSÍ SA TO KŔMIŤ." __ Pekný príklad toho ako aj typické béčko môže byť ocenené Oscarom. Patrilo by sa poznamenať, že túto cenu dostala Vojna svetov nesúťažne, pretože v tom období sa o ňu až tak veľa filmov uchádzať nemohlo. Aj tak musím vzdať hlbokú poklonu tvorcom efektov, pretože ani dnes nepôsobia vyslovene smiešne a o to viac špičkové museli byť v dobe vzniku. Škoda, že také to nie je s celým filmom, pretože naivita je aj napriek žánru neuveriteľná a nepáčilo sa mi ani časté používanie archívnych záberov. No a koniec pôsobí ako úplná fraška.A tak aj keď mi pozostatky po prvých troch obetiach vyčarili úsmev na tvári a tiež režisér sa sem-tam posnaží v detailoch , svedomie mi 4* nedovolí dať (maximálne 3.5*). Mám ísť na Spielberga...?(6.1.2010)

 • Anderton
  ****

  Vojna svetov je možno najlegendárnejšia filmová invázia z vesmíru 50tych rokov. Podľa môjho názoru ale asi najviac z podobne ladených veľkofilmov zostarla. Asi je to preto, že sa snaží ukázať na rozdiel od iných, komornejších diel úplne všetko a tie lietajúce taniere dnes, ale ani takých desať rokov po vzniku filmu nemôžu a nemohli na divákov pôsobiť nijak megalomansky. Mimozemšťania sú tiež ubercool, ale tie z Invaders from Mars len tak niečo neprekoná :). Videl som veľmi dávno a asi už nikdy nenaberiem odvahu ísť do toho znova. VIDENÉ ZNOVA: Vojna svetov ma na druhý krát príjemne prekvapila, pretože som v nej už nevnímal tú počiatočnú rozpačitosť. Teda až na masky mimozemšťanov, tie skutočne nevyšli. Inak sa Haskinovi darí aj napriek zrejme nie bohvieakému rozpočtu vyvolať dojem totálnej skazy a potreby pacifizmu. Kresťanské posolstvo je v poriadku, pretože ono to náboženstvo by asi bolo to jediné, čo by nám v takomto prípade ostalo ako posledná nádej.(29.7.2012)

 • vok
  *****

  Wellsova předloha je ještě syrovější a děsivější, přesto má film své poselství shodné s Wellsovým. A to varování, že jednou bychom mohli dopadnout stejně jako Marťané, bez srdce a bez Boha. /pozn.: námětem pro Wellse bylo vybití domorodého obyvatelstva Tasmanie mnohem vyspělejšími /militantně/ anglickými dobyvateli.../(9.10.2009)

 • - Mimozemšťané v tomto filmu mají menší tělo se dvěma rukama (každá se třemi prsty) a se třema očima (modré, zelené, červené). V knize H.G. Wellse však mají dvě oči a vypadaji jako chobotnice. (Jan.Kanak)

 • - Z celkového rozpočtu 2 milionů amerických dolarů bylo celých 1,4 milionu vynaloženo na speciální efekty. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace