Z dnešního pohledu opravdu silně naivní až pitomé sci-fi, v němž se lidé z nějakých 99 % chovají jako idioti a Marťané na tom také nejsou nejlépe (to byl ale nápad, cestovat do zahraničí bez očkování). Jenže co je to platné, když má divák právě pro takové hloupoučké braky slabost, obzvlášť pokud ty braky jsou tak skvěle trikově vybavené, že?(5.4.2015)

Hnací silou filmu je podnikavý producent George Pal (později producent a režisér adapce Wellsova Stroje času (1960), který si objednal scénář od známého scénáristy Barrého Lyndona, právě dokončivšího DeMilleovu Největší podívanou na zemi, velkou oskarovou hvězdu z roku 1952.) Mimozemšťani zde působí tuctově, ale efekty zkušeného Haskinse to s kvalitnímy prostřihy zachraňují a zasloužil tak Oskara za vizuální efekty.(9.3.2014)

• dopitak

Mám rád inteligentní sci-fi. Střílení po všem co se hejbe a ničení krásných amerických měst plných hrdinných lidí, mezi dobré náměty nepatří. Když se všem zastavily hodinky, smutně jsem si povzdechl a vzpomněl na "think of a brig wall" Městečko prokletých, jež formovalo můj pohled na filmové fandovství. Američtí generálové prohánějící se Kalifornií v tancích a střílející ubohé futuristické (pardon, Kaplického) placky s tykadly a schopnostmi super výkonného laseru, tomu neříkám chytrý film. O Dnu nezávislosti se dá říct aspoň to, že už měl nástroje na spektakulární podívanou.(11.2.2018)

Zde se mísí žel nepříjemně strnulý filmařský přístup s velmi ambiciózním tahem po vyprávění a pompézními scénami neomezujícími se na USA. Do pořádného áčka bohužel chybějí slušní herci, je to bída. Ale aspoň tam neotravuje skřet Cruise. Technicky, technologicky, logicky, teologicky je tenhle klasický Wellsův příběh na velmi slušné úrovni (pochopitelně na rok 1953). Venkoncem lepší pachuť v ústech po jeho skončení, než dosáhl Spielberg s verzí roku 2005. Potěšil Northrop YB-49.(9.8.2013)

• MartinezZ

Překvapení. o Válce světů od Wellse vím, ale asi jsem ji nečetl, minimálně si ji nepamatuji. Poprvé jsem se s ní setkal asi díky zkazce o sebevraždách při nepromyšleném vysílání rozhlasové hry v tehdejší Émerice. Filmově mě poprve zasáhla ale až Spielbergova verze a při zásahu umřelo mnoho mozkových buněk. Jeden z nejhorších Spielbergových filmů ever, přičemž jsem myslel, že Spielbergovi muselo hrábnout (a taky hráblo, viz jeho další filmy), ale oním překvapením je skutečnost, že kupodivu šlo o celkem věrný remake právě téhle verze z 1953 - je to stejná srágora, která má jen na svoji dobu skutečně zajímavé efekty a loutky, ale všechno ostatní zůstává stejně brakové. Takže sorry, Stevene, tys to neposral. Jen si nebyl schopný z té srágory udělat lepší film, jen modernější recyklát.(27.4.2014)

• - Z celkového rozpočtu 2 milionů amerických dolarů bylo celých 1,4 milionu vynaloženo na speciální efekty. (Hans.)