Válečníci (TV film)

Warriors

Peacekeepers

Drama / Válečný

Velká Británie, 1999, 175 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (177)

Vojáci, kteří se účastnili mírových jednotek za války v Jugoslávii to neměli lehké a ani po návratu domů si nepomohli. Jejich hodnoty byly někde úplně jinde. Film je naprosto realisticky ztvárněný a za to si zaslouží plné hodnocení! Jinak otázka nakonec, pro ty co tvrdí, že náboženství dělá lidi i svět lepšími. Opravdu si myslíte, že by nebylo bez boha na světě lépe?(8.5.2009)

Další z důvodů proč si filmový klub na ČT2 zaslouží můj dík. Skvěle ztvárněné drama o vojácích, kteří na mírové misi z těsné vzdálenosti sledují následky války a etnických čistek, do kterých nemůžou zasáhnout. Herecké výkony jsou prvotřídní a z filmu úplně dýchá frustrace příslušníků UNPROFOR a jejich bezradnost. Hodně emotivní, a když jsem zjistil, že se to natáčelo také u nás, lehce mě zamrazilo. Zvláště to, že nejde o velkolepé vojenské scény a film je z pohledu jednotlivých vojáků, člověka osloví. Také válečné trauma a problém se začleněním zpět do normální společnosti působí dost přesvědčivě a připomíná, že zraněná může být i duše a nejen tělo. Jenom škoda, že verze která běžela u nás v televizi, je asi o hodinu zkrácená než ta, kterou vysílali v Británii. Jinak není co vytknout.(10.1.2010)

Skvěle udělaný film o válce a o tom, co přináší. Jde vidět, že dobrý film nepotřebuje haldu triků a efektů.(3.3.2010)

Trvalo mi několik dní, než jsem se s tímto filmem mentálně vyrovnal. Slabším povahám nedoporučuji. 100 %(21.5.2010)

Tento film ukazuje syrovost občanské války jaká je v celé své obludné podobě. Herci zde předvedli výborné výkony, velice přesvědčivé. děj posazený do Bosny 92 ukazuje jaká byla tato válka a jak to může dopadnout, pokud se dva národy nejsou schopny dohodnout v rámci jednoho státu. Na válku se ale nedíváme ze strany některé z bojujících stran. Tento film ukazuje stranu třetí, stranu OSN, tzv, modrých přileb. Tato strana nesmí zasahovat do konfliktu a musí plnit "dohled nad válkou" neboli lidově řečeno mají dělat policajty bez bez pravomocí. Film končí návratem britské jednotky domů. Tady se po čase projeví následky na vojácích, veteránech. Psychické následky jaké si všichni vojáci dovážejí z válek jsou velice vážné a ukazují, že bychom se jako společnost měli k nim chovat s úctou a postarat se o ně, než budou schopni se plně navrátit do mírové společnosti, pokud se jim to někdy povede. Zároveň tito vojáci si zaslouží naší úctu a pochopení, zda-li jsme schopni to vůbec kdy pochopit. Film stojí za shlédnutí pro ty, kteří chtějí vidět válku bez triků, přetvářet a iluzí. Pro ty, kteří chtějí vidět jenom "krev" tak je to ztráta času. všem přeji, aby se jim tento film líbil.(31.5.2010)

legendy o tomto filmu nelhaly, před shlédnutím jsem měl velké obavy, aby se nejednalo jen o nafouknutou bublinu, ale mé obavy byly vyvráceny.(17.7.2011)

Súhlas s bergom.12, neviem či sme videli rovnaký film! 60%.(24.9.2011)

Pro mě nejlepší válečný film.Film který mě svou syrovostí a reálností úplně odrovnal a snad ještě tři dny po zhlédnutí mě z něj nebylo do zpěvu.Je to o horší ,že se tyhle situace stále stávají a můžou nastat kdykoli a kdekoli.(11.3.2012)

Když na ten film koukáte, asi vás přepadne pocit bezmoci - jak je možné, že mají vojáci zakázáno zasahovat, když se kolem nich dějí taková neuvěřitelná zvěrstva!!!!!! Warriors působi velice autenticky a skutečně - někdy až příliš reálně. Je to bezpochyby perfektní film, který stojí za to vidět. Ve srovnání s jinými válečnými filmy je tenhle nadprůměr.(21.1.2013)

Naprosto fantasticky provedený film, délka tří hodin rozhodně není na škodu, o bezmocnosti ve válce a co víc, o utrpení nevinných lidí kvůli šílenství jež začalo stovky let předtím než se vůbec narodili. Málo který film dokáže tak věrně zachytit čiré šílenství jugoslávské války.(8.12.2013)

Holá realita na dnešní svět a válečné konflitky. Propletence nesmyslných rozkazů a pravidel umožní genocidu za dozoru těch, kteří jí mají zabránit. Každý nabízí pomoc obětem války .... realita je ale většinou odlišná. Film mne opravdu oslovil a zanechal dojem ....(1.1.2014)

Typická ukázka frustrace a neschopnosti OSN/UN....velmi syrové, psychika dostává zabrat, osobně nechci zažít takové situace, kdy bych bojoval se svým svědomím proti západním hodnotám nevměšování.....dobře to vystihuje replika z Hotelu Rwanda - "Bože, já se tak stydím"....(8.3.2014)

Neskutočný zážitok. Mala som možnosť vidieť trojhodinovú verziu, počas ktorej som mala po celý čas zimomriavky. Veľmi smutný ale naozaj vynikajúci film, ktorý by mal každý vidieť. Hodnotím 100%.(17.3.2014)

Po dopozerani filmu som mal velmi zly pocit bezmocnosti. Precitil som film az do kosti. Velmi realne, drasticke, zarazajuce. Naozaj dole klobuk. Fakt SILA(20.1.2015)

Film o kterém budete hodně dlouho přemýšlet i po jeho skončení. Bezmocnost jednotek UNPROFOR po filmu dolehla i na mě. Navíc když si uvědomíte, že se tohle skutečně dělo necelých 1000km od nás v devadesátých letech, přidává to na závažnosti. Nejmrazivější scénou pro mě zůstává scéna na nákláďáku plném mrtvol a následný rozhovor s chorvatským důstojníkem.(30.6.2015)

Film, u kterého se asi nezasmějete a ani té akce tam ve výsledku moc není, za to příběh, který vás naprosto pohltí. Z chlapů, pořádnejch vojáků, se stávají bezmocné "figurky", které nemohou téměř nic dělat. I ty nejotrlejší to nakonec přemůže. A tím nejsilnější na celém snímku není válka, bezmocnost, věrohodnost nebo dokonce samotný příběh, nýbrž to, že tohle je (byla) realita. A nutno říct, že bravurně zachycená. O to silnější dojem zanechává.(4.8.2015)

Válka je vždy to nejhorší k čemu může dojít. Je zničující naprosto pro všechny účastníky. A tenhle televizní film vám to dokonale ukáže.(3.4.2017)

1 3 5 6 7 8 9 následující >>