Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život apačského náčelníka Geronima je dodnes zahalen pochybnostmi. Někteří ho vnímají jako neohroženého obhájce indiánských práv, druzí v něm naopak vidí obyčejného vraha. Westernový snímek z roku 1962 přináší příběh, který kombinuje legendu se skutečnými událostmi a vypráví o hrdinném indiánském boji za svobodu a důstojnost. Děj se odehrává po roce 1880, kdy byly ke kapitulaci donuceny všechny apačské skupiny až na jednu v čele s neohroženým Geronimem. Jeho zdecimovaný kmen nakonec přistoupí na nabídku americké vlády a vymění své území za přidělené místo v indiánské rezervaci San Carlos v Arizoně. Krátce po příjezdu do rezervace ovšem Geronimo odhalí snahu o podvodný prodej jejich půdy a s několika věrnými bojovníky se dává na zběsilý útěk. S hrstkou hrdých mužů čelí obrovské přesile americké armády a bojuje za spravedlnost. V roli legendárního apačského náčelníka zazářil Chuck Connors, který se kromě herectví proslavil také jako profesionální hráč basketbalu a baseballu. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

RHK 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem viděl legendární western Geronimo. A přes nesympatického představitele Geronima to je lehce nadprůměrný western díky členitému scénáři a svižnému tempu filmu a samozřejmě i díky námětu hrdinství posledních divokých Apačů. Ale např. na vynikající Fordovy filmy s obdobným námětem jako je Podzim Čejenů nebo Měla žlutou stužku však Geronimo nemá... Trailer: nenalezen ()

T2 

všechny recenze uživatele

Indián Geronimo(s kamennou tvárou, výborne hrajúci Chuck Connors), bol doteraz pre mňa iba ako tak známe meno Indiána, odteraz to bude hrdinské meno o ktorom by som sa chcel dozvedieť viac v čo dopomohol tento film a boji za slobodu Apačov, potešilo ma vidieť vo filme tvár "Batmana" Adama Westa, ktorý slúžil na strane zla ako poručík John Delahay ale jeho postoj tam bol neutrálni a tak z jeho postavou prišli aj sympatie. Výborný western o hrdinstve malej Indiánskej skupinky pred útlakom diktátorstva "slobodnej" Ameriky. Filmu nechýba akási otrlosť v scénkach, trošku je škoda že tam nebola nejaká väčšia prestrelka, ktoré mám u takýchto filmov moc rád. /85%/ ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Všetci indiáni pôsobia ako belosi natretí na hnedo. Modrooký Connors pripomínajúci Schwarzenegra je tiež trochu zvláštny. Ale postupne som si zvykol. Tvorcovia držia príbeh na uzde, jednotlivé povinné témy (rezerváciia) nie sú zbytoče naťahované a celkom dobre funguje aj chlapská hrdosť narážajúca na vlastnú zodpovednosť za iných... ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Predstaviteľ Geronima Chuck Connors( nie Norris!) hraje známeho apačského náčelníka dobre. Ostrý indiánsky pohľad a kamenná tvár bez úsmevu mu ide, len tým modrým očiam sa nestačím čudovať. Geronima som na nejakých fotkách videl, ale pochybujem, že by mal modré oči nielen on, ale i hociktorý indián. Posledný predstaviteľ Geronima Wes Studi je ideálny predstaviteľ a to nielen pre svoj pôvod. Napriek tomu má tento starší film čo ponúknuť. Aj keď je takmer neznámy, myslím, že patrí k tomu najlepšiemu, čo sa o Geronimovi natočilo. Tým ale nechcem povedať, že sa to nedá lepšie...70%. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jay Silverheels, Ian McDonald, Monte Blue a konečně nedávno Wes Studi - to jsou všechno filmoví představitelé slavných apačských náčelníků. Geronimo v podání Chucka Connorse byl ale ten nej. Jedinou, i když podstatnou, chybou filmu je trochu ujetý nehistorický happyend à la Hollywood, který jako by byl třešničkou na dortu americké omluvy. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama