Without Warning

Krimi / Film-Noir / Thriller

USA, 1952, 75 min

Tak trochu docunoir, neboť nám přesně ukazuje policejní vyšetřování při pátrání po sériovém vrahovi a je doplněn vysvětlujícím voiceoverem, ale na rozdíl od většiny těchto snímků to nijak nenudí ani neotravuje. Paralelně s policisty totiž sledujeme práci vyšinutého ale na první pohled normálního sériového vraha a jeho modus operandi - výběr oběti, seznámení, vraždu ... Jedná se vždy o blonďaté krásky kolem třiceti. Užijeme si dramatickou honičku s policií a napínavý závěr. Z velké části se děj snímku odehrává na kopcích v chudinských částech východního LA s výhledem na dálnice a na centrum, což je skvělá a působivá kulisa.(28.7.2015)

Ano, jde o dokumentarne zpracovany postup kriminalistu pri vysetrovani vrazd mladych blondynek. Takove jako "a ted by bylo dobre udelat pitvu abychom zjistili vice". Blondynky celkem pohledne a to vcetne policejnich volavek, zaver relativne napinavy. 3-(1.7.2016)