Školní sbor

Sing

Krátkometrážní / Drama

Maďarsko, 2016, 25 min

Kristóf Deák

Moralitka, ale JAKÁ! Jednoduchý, a přitom dokonalý scénář, skvělé herecké výkony a závěrečná skladba Árpáda Balázse a Ágnes Nemes Nagy "Bodzavirág", u které běhá mráz po zádech. /// Film byl inspirován skutečnou událostí. Režisér se za svého pobytu v Anglii od své švédské spolubydlící dozvěděl o sboru se stejným problémem, jaký můžete vidět ve filmu. Ten reálný sbor byl ovšem s ostudou rozpuštěn a sbormistryně veřejně zostuzena. /// (Mimochodem, Mindenki znamená "Každý" nebo "Všichni", a původní název mnohem lépe vystihuje myšlenku filmu než "Školní sbor".)(10.1.2018)

Kedysi dávno, (to som ešte chodieval na fotbal) fanušikovia Dunajskej Stredy kričali MINDEN BELE . Aj tu sa deti rozhodli ťahaťza jeden povraz spolu (Mindenki) . Krásny film s krásnym detským zborom. Na malom priestore a čase a toľko filmových dojmov ... vrelo odporúčam . Obzvlášť ďakujem Evulienke za titulky.(3.8.2017)

Jednoznačný oscarový vítěz, a to jednoduše proto, že neměl konkurenci. Dějově je to dobře vystavěné, téma je zajímavé, ale jsou o herecké výkony, které ho posouvají vzhůru, a to nikoli jen u učitelky, ale především pak u dětských herců, z kterých jde ve finále skoro i strach. Ta poslední scéna se musí vidět.(26.5.2017)

4* Tento oceňovaný maďarský středometrážní film jsem si nemohl nechat ujít. Ještě sice nemůžu srovnávat se všemi ostatními navrhovanými na Oskara, ale rozhodně je dobře natočen včetně mile přirozeného dětského hereckého obsazení. Doporučuji dál. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](2.10.2017)

Noční můra všech zlotřilých kapelníků a sbormistrů :-) Super(26.2.2017)