České Pulp Fiction a Blair Witch

Krátkometrážní / Experimentální

Česko, 2000, 30 min

Petr Marek

• Vodnářka

Asi je to šílené jako Pulp Fiction a nepochopitelné jako Blair Witch, ale přece jenom mi tam chybí něco, proč bych tenhle kraťas nazývala 'filmem'...(31.8.2011)

Výtečná kamera i střih, precizní choreografie bojových scén, strhující herecké výkony, díky nimž se divákům hmatatelně otvírá svět paranoiou a somnambulismem stižených ornitofobiků (o výjimečnosti kostýmů a výpravy netřeba polemizovat). Jářku, o -henryho- návrhu je nutno skutečně vážně přemýšlet, zodpovědná osobo. // P. S. Proč tedy jen čtyři? Abych té vší dokonalosti trochu obrousil hrany.(18.2.2011)

• insurgentes

Tak tohle už je teda fakt moc i na mě.(1.3.2013)

• honajz2

Divím se, že jsem to ještě nehodnotil. Tenhle experiment, jehož cílem je vytvořit nejamatérštější film z nejamatérštějších, se podle mě tolik nepovedl, i když vypadá opravdu hrozně (a to byl účel). I když to však je záměrná brutální amatérština, pořád si myslím, že to mohlo být "horší" (chápej lepší v tématu experimentu) ve všem - chtělo to hodně přehrávání, ne jen neustále opakování vět, nesmyslnější děj, horší kameru a asi i míň minut, poslední minuty jsou nesnesitelné. Efekty to má ale úžasné, především v mojí oblíbené scéně, kde je zemětřesní. Pak se mi líbí už jenom scéna s příchodem "zabijáka" s krumpáčem, u toho všeho jsem se fakt zasmál, ale jinak už nic. V dnešní době by to šlo pohnojit ještě víc, stačí se jenom podívat na Pavla Dorotku, každopádně si myslím, že i na rok 2000 to mohlo vypadat "hůř. Lepší 2*(9.7.2019)

• mosnak

...hnusnej šit, stejně jako MIDI LIDI. Nejhorší "něco" co jsem kdy viděl :-)))(5.6.2011)

Tento článek Bohdana Karáska vám jistě pomůže snímek lépe pochopit, pokud se při jeho sledování škrábete na hlavě, říkáte si 'What the Fuck' a vpravdě nevíte, co si máte myslet, popřípadě se chystáte vypnout přehrávač a "zaodpadovat" si na CSFD (konkrétně k tomuto filmu se Karásek dostává v podbodu IV) http://cinepur.cz/article.php?article=10(10.7.2011)

• Mandalorian

Tak kde začít ?? Zaprvé: Nejedná se o film. Pokud sem dáte tohle ofiko, můžete sem dát každou domácí p..čovinu. Osvětlení ? Pro tvůrce tabu. Zvuk ? Vědí co to je ? Netuším. A co přesně měla bejt spojitost mezi Pulp Fiction a tou sr..čkou, co jsem já k..kot shlídnul do konce ? Nudný dialogy ?? Všechno jinak ? CO ???? NIC. Nehledě na to, že si tam někdo spletl psychologa s psychiatrem a herecký výkony byly horší než v divadle základní školy. Když už teda o tom mluvíme jako o filmu. Jedním slovem... nevím, jaký slovo použít: Průs..r, sr..čka, h..vno, k..rva, do h..jzlu. Za mě -200% Nefunguje to ani jako parodie. Kriste v..le, jak tomu někdo mohl dát 3,4 nebo dokonce 5* ??? Já to nechápu. Tohle je u mě české Pulp Fiction: http://www.youtube.com/watch?v=KpYmP4RmYlg(21.10.2011)

Já bych to koupil do Národní galerie. Vážně.(5.2.2011)

Kdo si pustí film s názvem "České Pulp Fiction a Blair Witch", musí být po zásluze potrestán.(16.7.2011)

Odporúčam fanúšikom The Office.(16.11.2013)