Láska shora

Experimentální / Romantický / Road movie

Česko, 2002, 98 min

Petr Oukropec

• hippyman

coby (přírodo)vědec jsem si vědom toho, že ne každý experiment se musí nutně vydařit... tenhle pokus vysrat se na filmovou pásku jsem bolestivě snášel celých nekonečných 20 minut... vědět, s čím budu mít tu čest, radši si pustím postý za sebou stejnej díl simpsonů nebo himym... apeluji na všechny normální potenciální diváky: buďte od té lásky a vyhněte se tomuto amatérskýmu shitu obloukem, potažmo shora... odpad!(30.9.2011)

• foils

Příjemná, převážně letní komedie se spoustou "experimentálních" (spíš bych to nazval filmově alternativních) srandiček, a hlavně luxusním soundtrackem. Jeho autorem je z většiny sám Marek, zbytek jsou jedny z nejbizarnějších českých songů, co jste kdy (ne)slyšeli. Soundtrack se dá zdarma stáhnout, vřele doporučuju :) Ovlivněn množstvím názorů, jak je to brutálně experimentální, jsem napřed ani nevnímal příběh, ale tyto názory se ukázaly být totálně mimo - Láska shora rozhodně není jen sbírkou náhodně poskládaných scén. Sice není tak přístupná jako Nic proti ničemu, ale je o dost nápaditější a celkově povedenější než Nebýt dnešní. *** a kousek(15.4.2014)

• Fanosh

Film sem zvládl teda celý. Ale takovou bandu ujetých tragédů aby svět pohledal. Týpek, co neumí chodit, další se bojí výletů a mařka ujetá na měsíc. Zvláštní jak si nějací lidi k sobě najdou cestu. Až mi za nich místy bylo trapně nebo líto. Každopádně by měli zapracovat na základní komunikaci. Jako třeba používat celé věty. Čímž to nevyčítám filmu, protože právě na to ten snímek poukazuje.Na lidi. Jen nevidím důvod proč by to mělo mít skoro 100minut, když vlastně žádné to vyvrcholení to nemá. Určitě by se to dalo sestříhat na polovinu protože jako experimentální film to své chvilky rozhodně má. A dokonce i vtipné a pravdivé. Jen ta délka je doslovný zabiják divácké trpělivosti.(17.7.2013)

• Radko

Komentované správanie postáv, rozoberanie spôsobu chôdze, pohyb pešo aj autom, spánok, využívanie vypadnutia obrazu či zvuku do humornej mysty linky, neuveriteľné texty piesní aj ich deklamácie a podobné finesy - pospájané do vtipného tvaru, trvajúceho približne hodinu. Potom je to len snaha o používanie podobných postupov a ich pretváranie a recyklácie.. No zásoba tých naozaj inovatívnych a vtipných došla a záverečná polhodina sa tak stáva len zhovievavým čakaním na koniec. 50%(23.2.2013)

Pokud nečekáte standardní romanci, dočkáte se hravého filmečku, který experimentuje s tím, co film a divák vydrží. Chyby se tu nepřetáčejí, ale zdůrazňují dalším záběrem, komentáře hlavních představitelů skáčou svým postavám do řeči a chvílemi vypadne zvuk nebo obraz. Kdo má smysl pro humor, bude se skvěle bavit dialogy a neuvěřitelnými texty písní.(12.1.2003)