Moya Babusya Fanni Kaplan

• Ukrajina Моя бабуся Фані Каплан (více)

Daddko

Film o údajnej atentátničke V.I.Lenina. Príbeh sa mi zdá úplne vymyslený a dodnes nie je historicky jasné či strieľala ona, kde a kedy zomrela, s kým mala dieťa. Do filmu sú vsunuté výpovede jej vnučky, ak to však bola jej skutočná vnučka. Je tam pekná myšlienka: história je platná pokiaľ sú všetci svedkovia mŕtvy ( obdoba Stalinovho niet človeka, niet problémov}. Zaujalo: -v izbe pri súložení anarchistom náhodou exploduje pekelný stroj iba 5 m od postele. Nič sa im nestane -vysoká úroveň Ruského zdravotníctva za panovania báťušku cára, ak to bolo skutočne ako vo filme možno lepšie ako v súčasnosti -porucha zraku – cvičenie zaostrenia sa nacvičuje u pacientky streľbou z pištole -vyhnanstvo na Sibíri pohodička a to je historický fakt, bolševik po víťazstve v Gulagu potom poriadne pritlačil pílu na drevo -Fanny strieľa po Leninovi z 2 m 3x, zasiahne ho 2x. Vodca proletariátu je do pár dní fit, má síce nekontrolovateľné výbuchy smiechu, ale asi to bral všetko s humorom. - ošetrujúcim lekárom Fanny a zároveň jej sugar daddy mal byť podľa filmu Leninov brat lekár Dmitrij Iljič. Tak to už prehnali. Ale tú posteľnú scénu si treba pozrieť ako to robili revolucionári. Syfilitik Voloďa bol asi lepší kanec.. Je tam ešte pár takýchto. Za 3* musí stačiť, dávam stred možno si to ešte niekto pozrie. ()