Nikdy ji nespusť z očí. Nikdy nic nepodceňuj. Nikdy se nezamiluj... Ona je superhvězda. On je profesionál. Nedobrovolně se stává jejím osobním strážcem. Noří se do okouzlujícího světa kolem ní, připraven čelit hrozbě, nikoliv však lásce... (Warner Bros. CZ)

Galadriel

Minimálně z nostalgie, protože tenhle film jsem měla moc ráda jako malá a ani teď jím nepohrdnu, když se chci prostě podívat na romantickou oddechovku se skvělými písničkami. ()

Gemini

Má svoje kouzlo, a to docela silné. Velice dobrý mix romantiky a profesionální akce jak na pódiu, tak i v osobě bodyguarda. No a o hudbě je škoda mluvit - písně Whitney Houston a filmová hudba Alana Silvestriho. 80%, která jsou stabilní už víc jak patnáct let. ()

Radyo

Ale jó, nemám tyhle sladkobolné dojáky rád, ale tenhle se mi docela líbil. A to přesto, že Whitney Houston nemám rád ani jako herečku, ani jako zpěvačku. Jakž takž to ale zachraňuje "Kosťa", který hraje bodyguarda docela přesvědčivě. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $121,945,720Tržby Celosvetovo $410,945,720║ Klenot. /100%/ ()

Djkoma

Osobní strážce s osobním kouzlem, které se ani po letech nedá přehlédnout. Režisér zrovna nepředvádí úchvatný výkon, i když jistě půjde o jeho životní film, ale velký trn z paty mu vytrhává dvojice Kevin Costner - Whitney Houston. Mezi nimi je to ukázková chemie, která funguje po celou dobu a filmu dává naprosto všechno a zvedá ho z velkého klišé a obyčejnosti ke hvězdám. A mimo jiné oblíbený film mojí maminky. ()

Anthony

Čtyři hvězdičky jen kvůli Costnerovi, který je tady opravdu cool. ("Už delší dobu vás z povzdálí pozoruju." "Tak proč v tom nepokračujete?"), Houstonová mě naopak nezaujala vůbec (ani zpěvem ani herectvím). Spíše se mi líbily ty akční momenty, než ty romantické. ()

Dever

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 1,806 // Otvárací Víkend USA: $16,611,793 // ()

novoten

Žánrové dojímání je přesně mým šálkem kávy, ale Bodyguard mi nikdy k srdci nepřirostl. Kevin Costner sice svůj part odehrává s naprostým přehledem, ale Whitney Houston ani přes veleslavnou a dnes už nesmrtelnou píseň jako herečka absolutně nefunguje. Mé nezapomenutelné páry hollywoodské romantiky vypadají úplně jinak. ()

tron

„Chráni vás celým svojím telom. Múdry pes.“ Spoilery. Keď Frank a Rachel vychádzajú z kina, Frak povie, že ten film videl 62 krát. Nuž, Frank, ja Osobného strážcu tiež. A nikdy ma neomrzí. Oscarové finále ma nudilo a pár hluchších scén by som vyhodil aj z času pred ním. Ani románik medzi bodyguardom a klientkou ma nenadchol, hoc pochopiteľne tvorí chrbtovú kostru snímky. Inak ale totálna bomba a absolútne perfektný, vynikajúco (až výborne!) vybrúsený scenár. Síce absolútne netuším, ako by niečo také mohlo fungovať so Steveom McQueenom (ktorému to scenárista pôvodne údajne písal na telo, hoci treba dodať, že tak urobil ešte v 70-tych rokoch, kedy mal Steve približne toľko rokov, čo Costner, keď hral v Osobnom strážcovi), ale s Costnerom je to tip-top. Je to jedna z jeho najlepších rolí a je v nej absolútne sústredený, skvelý a ukážkovo profesionálny. Je zvláštne, že taký suchár sa divákom tak páčil, ale nečudujem sa ("Čo si dáte?" - "Džús. Čistý."). Môj otec mal túto jeho rolu veľmi rád a ja sa vôbec nečudujem, sledovať tohto pána pri práci je číra radosť. Hovorí sa, že skutoční osobní strážcovia tento film milujú a pokladajú za svoj vzor, aj keď prirodzene niektoré momenty sú prispôsobené svetu filmu, lebo pre bežného, laického diváka by neboli dosť atraktívne. Whitney Houston je vinou svojho arogantného a vážne veci zľahčujúceho správania na facku (možno dve?), ale i ona je vo svojej úlohe presne taká, aká mala byť. Nakoniec jej budete fandiť a dokážete sa vcítiť do jej kože. Tomuto megahitu ale môžu za krásne úlohy ďakovať všetci: sympatický šofér, jemne blbý, ale o to vernejší pôvodný bodyguard Mike Starr (ktorý mal o dva roky neskôr v hre kultovú scénu „drozd je drozd“ z Blbého a blbšieho, v súvislosti s jeho rolou bodyguarda musím zdôrazniť, že je veľmi ťažké zostať sympatickým, aj keď hráte totálneho vola a Mike to dokázal majstrovsky), mentor Bill Cobbs, Rachelina nedocenená a pritom talentovanejšia sestra. Dočerta, perfektný je tu aj pes a decko! Pochvalu si však nezaslúži len šéf kastingu, ktorý mal fakt mimoriadne šťastnú ruku a možno ide o jeden z najvyladenejších kastingov 90. rokov. Zaslúži si ju tiež scenárista. Ten sa s nami hrá, zavádza a inteligentne a šikovne nás namotáva, zamotáva a premotáva a to všetko "len" preto, aby nás nakoniec prekvapil (objednávateľ vraždy), zaskočil (pravá identita vraha) a šokoval (slepá ulička v podobe blonďavého stalkera, ktorý pripomína niečo z o rok staršieho Mlčania jahniat). K tomu jedna z najslávnejších filmových pesničiek, plno kultových hlášok ("Dnes nie je rozdiel medzi politikou a showbyznisom.", "Divím sa, že si ich neodbachol."), legendárnych scén (najradšej mám asi dlhú pasáž zo zasnežených hôr, ale výborná je i jablková potýčka v kuchyni zakončená drastickou hláškou „A už sa o tom nebudeme nikdy viac baviť.“, či dojemný záver v štýle show must go on) a nezabudnuteľných dialógov, ktoré odsýpajú a z ktorých by som, byť producentom tohto filmu, bol natoľko nadšený, že scenáristovi vyplatím finančný bonus, hoci ho nemal v zmluve („Koho ste strážili predtým?“ – „Dva roky Cartera a štyri Reagana.“ – „Ale veď Reagana dostali.“ – „Mal som vtedy voľno.“). Rozpočet 25 miliónov, celosvetová tržba 41O. Proste krása. () (méně) (více)

Boss321

Já vím je to neskutečná slaďárna, které ovšem nechybí téměř nic. Skvělé obsazené duo Costner-Houston (jinak jí nemusím, ale tady se mi líbila), výborně napsaný romantický příběh a krásné písničky, z nichž mi nejvíce uvízla I Will Always Love You. Nezapomenutelmá klasika počátku 90. let. ()

Faidra

Tenhle žánr nemám ráda...anebo mám? Díky Bodyguardovi a pár dalším kouskům jsem ochotná přiznat, že na troše romantiky čas od času není nic tak špatného a že když se člověk přitom dívá na Costnera, naslouchá Houstonové, sleduje vyvedenou a napínavou hru na schovávanou s všeho schopným útočníkem a poslouchá opravdu dobře napsané a jiskřivé dialogy, naladí ho to více než příjemně. ()

pan Hnědý

„Zamiloval jsem se. Tolik to bolí. Ale já chci, aby ta bolest nikdy nepřestala". Film, při kterém pociťujeme hlazení na duši. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jste na mě příliš chytrá, nestačím držet krok." Nemám obvod bicepsů vyšší než IQ, neumím zabíjet nacvičeným pohledem a ani mi žádný sval nepřekáží při vytírání řitního otvoru, takže se logicky nemohu stát strážcem nějaké obzvlášť pitomé celebrity. Takový Frank výše uvedené požadavky sice rovněž nesplňuje, ale omluvou mu budiž to, že bodyguardoval v době, kdy ještě steroidy netvořily základ každé dobré snídaně. Tehdy ještě stačila intuice a rychlá reakce k obraně proti zabijákovi, který ani neuměl zaútočit zároveň z pěti světových stran. Nebudu zastírat, že jsem si Frankovo ochraňování užil, i nějaké to napětí jsem v kalhotách občas pocítil, ale zároveň se musím přiznat k tomu, že kdyby mne nějaká celebrita oblažila svými dvěma až třemi hvězdnými manýry, tak bych jí ustřelil hlavu, aby si to příště dobře rozmyslela. ()

Shit

Kevin Costner se na roli profesionálního bodyguarda hodí celekm slušně, je drsnej a přitom z něho nečiší neporazitelnost, tim pádem mi ta postava přiša mnohem realističtější, než když by tam byl někdo, kdo by každýho rozsekal.K sobě měl jako hereckou partnerku Whitney Houston a ta ač neni žádná herečka, tak to v rámci možností zahrála slušně a nepůsobila nepřirozeně a to to byl teprve její první film. Co se týká děje, tak samozřejmě jiná zápletka než kterou film oplývá asi moc nejde na tohle téma vymyslet, ale i tak se dal aspoň ten konec natočit trochu líp, přece jenom něco podobnýho jsem už během filmu tušil. ()

flanker.27

Kevča Kosťa herecky ještě jakeš takeš ujde, ale božská Whitney je mírně řečeno strašná (nemluvím o hudbě, ta je jen podprůměrná). Scénárista by rád pozvedl romantickou zápletku někam výš, jen neví, jak na to. No a celá ta krimi zápletka je tak zpatlaná, že to snad museli vymejšlet deset minut před začátkem natáčení. Jediný světlý moment - střelba v lese po sluchu. ()

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Osobní strážce princezny Diany?

Osobní strážce princezny Diany?

05.07.2019

Kevin Costner (Hřiště snů, Tanec s vlky) si v mnoha pokračováních nezahrál. Objevil se vlastně jen jako vedlejší postava v Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti, a nyní má hl. roli v seriálu… (více)

Hugh Jackman bodyguardem Miley Cyrus?

Hugh Jackman bodyguardem Miley Cyrus?

01.07.2009

Začalo to tím, že někdo „načapal“ Wolverinea a Hannu Montanu na očividně pracovním obědě (garde jim dělali seriózně vypadající kravaťáci, zřejmě agenti a producenti). Internetem se okamžitě začaly… (více)