Osobní strážce

Osobný strážca

The Bodyguard

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Whitney Houston na vrcholu své kariéry. Všichni víme, jak to s ní dopadlo. Costner neměl chybu, byl hodně přesvědčivý. Pro mě neodolatelný. Ústřední dvojice byla velmi dobře zvolena. Mezi nimi to krásně jiskří. V práci osobního strážce platí jedno pravidlo. Nesmíte se zamilovat do svého klienta, protože ohrozíte sebe i jeho.(9.3.2009)

Malý moment, jen si v hlavě projedu seznam filmů, které jsem viděl...ano...hmm...ano, skutečně je to tak, "Osobní strážce" je zaručeně můj nejmilejší kýč. Kýč, který se v žádném případě nestydí za to, co je. Romantika prolnutá s napětím dávkovaná s přesností šéfkuchaře luxusní restaurace - navíc skvěle natočená. Jen si vzpomeňte na atmosféru zimního srubu u jezera, na Oscarový večer nebo na tichý rozhovor v kuchyni...(10.5.2006)

• WANDRWALL

Kevin Costner v nezvyklé roličce. Slaďáčku. Děj jde podle očekávání, nic překvapujícího a udivujícího, ačkoli se člověk narodil proto, aby se i divil. Tedy pardon, diví se jen ti diváci, co se jim tato neskutečná blbina líbí. W. Housten začala později enormě chlastat. Inu děj filmu a realita obvykle jsou si hodně vzdáleny.***(4.10.2010)(4.10.2010)

• Carol Pifková

Ja byť jej bodyguard a hentaká je na mňa odporná ako na začiatku tak jej hlavu otrieskam o stenu a zaviažem ju vo vreci na zemiaky a hodím do kanála. Toť vsjó... a pozerám tu, že veľa báb píše, že mali rady tento film ako malé?! To je vtip, že? Videla som to v 20 rokoch a vidím, že moje detstvo nebolo o nič ukrátené. Ako malá som pozerala Tom a Jerry a nie romantické drámy. ŽENY...(24.1.2013)

Jakým jiným než plným (nebo jako v mém případě skoro plným hodnocením) ocenit film, který člověk rok co rok může? Ve státních službách byl špička, ovšem sám lituje jedné zpackané fušky, u které navíc z osobních důvodů ani nebyl. Nyní si vybírá, koho bude chránit, a péče o populární zpěvačku a možná budoucí držitelku hereckého Oscara se mu zpočátku nezdá. Svéhlavá hvězda dostává výhružné dopisy a náš Frank si bude muset její důvěru nejprve získat. Zvlášť když mezi nimi proběhne hodně osobní ochrana. Romantická linka na plátně funguje, stejně jako náhled do života velké hvězdy. Napětí a akci Mick Jackson dávkuje rovněž umně, decentní humor a hudba (včetně té orchestrální od Alana Silvestriho) fungují také. Celé to má navíc solidní obsah a velmi dobré herce (soustředěný Costner byl tehdy na vrcholu, debutující Houston rozhodně nezklamala). Limonáda místy ano, ale nostalgie je prostě mocná. PS: Ač je Rachel superhvězda, při návštěvě kina a následně u drinku ji nikdo nepozná, nikdo nepožaduje autogram!!(23.11.2011)

• - Přibližně v čase 1:15:00 prochází Frank (Kevin Costner) dveřmi, ve kterých se zrcadlí mikrofon. V čase kolem 1:15:08 se otočí ke stropu. (pobotom)

• - Píseň "I Will Allways Love You" je v taneční scéně označena jako "country song". Doopravdy se původně o country skladbu jedná. V roce 1973 ji napsala americká country zpěvačka Dolly Parton. (Jirka_Šč)

• - Ústřední filmová melodie „I Will Always Love You“ zazněla i na pohřbu Whitney Houston (Rachel Marron). Kevin Costner (Frank Farmer), který se ho také účastnil, při své řeči uvedl, že si při natáčení s Whitney nebývale rozuměli. (Lynette)