Osobní strážce

• slovenský

Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Jeden z mých prvních filmů na videu a jeden z nemnoha popcornových romancí (i když v tomto případě spíše v akčnějším hávu), které mám rád. Velice dobrý Kevin Costner je v roli bodyguarda Franka Farmera přesvědčivý a Whitney Houston také neškodí, i když herecky je úplně někde jinde. Ústřední písnička sice začíná být čím dál tím víc vlezlá, přesto mám na film tak trochu nostalgické vzpomínky a rád se na něj dívám. Ten odstřelovač s kamerou byl úžasný nápad.(11.10.2006)

Kevin Costner se na roli profesionálního bodyguarda hodí celekm slušně, je drsnej a přitom z něho nečiší neporazitelnost, tim pádem mi ta postava přiša mnohem realističtější, než když by tam byl někdo, kdo by každýho rozsekal.K sobě měl jako hereckou partnerku Whitney Houston a ta ač neni žádná herečka, tak to v rámci možností zahrála slušně a nepůsobila nepřirozeně a to to byl teprve její první film. Co se týká děje, tak samozřejmě jiná zápletka než kterou film oplývá asi moc nejde na tohle téma vymyslet, ale i tak se dal aspoň ten konec natočit trochu líp, přece jenom něco podobnýho jsem už během filmu tušil.(6.5.2006)

Nikdy jsem nepoznala film, který by měl tak dobrou reklamu a tradici. Každý rok, když jsem jela na dovolenou, tak mě pronásledoval .. pořád a pořád :((29.5.2008)

Romantické dojímání je přesně mým šálkem kávy, ale Bodyguard mi nikdy k srdci nepřirostl. Kevin Costner sice svůj part odehrává s naprostým přehledem, ale Whitney Houston ani přes veleslavnou a dnes už nesmrtelnou píseň jako herečka absolutně nefunguje. Mé nezapomenutelné páry hollywoodské romantiky vypadají úplně jinak.(13.2.2007)

• TheMaker

Tenhle film mě nikdy nijak zvlášť nebavil ...(3.10.2007)

• - Píseň "I Will Allways Love You" je v taneční scéně označena jako "country song". Doopravdy se původně o country skladbu jedná. V roce 1973 ji napsala americká country zpěvačka Dolly Parton. (Jirka_Šč)

• - Kevin Costner prozradil, že v uvažovaném pokračování měla Whitney Houston nahradit tragicky zesnulá princezna Diana. (Olík)

• - Kevin Costner napísal scenár k pokračovaniu. Ochraňovať mal princeznú Dianu, ktorej bol ponúknutý honorár 10 miliónov amerických dolárov. Najprv váhala, no nakoniec rolu prijala. Z projektu zišlo po tragickej autonehode, pri ktorej princezná Diana zomrela. (Nolanofil)