Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nikdy ji nespusť z očí. Nikdy nic nepodceňuj. Nikdy se nezamiluj... Ona je superhvězda. On je profesionál. Nedobrovolně se stává jejím osobním strážcem. Noří se do okouzlujícího světa kolem ní, připraven čelit hrozbě, nikoliv však lásce... (Warner Bros. CZ)

Videa (1)

Trailer

Recenze (476)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Americká limonáda, ale kvalitní značky. A když si ji servírujete jen svátečně, tak se dá nasládlý příběh vychutnat, a to nejen díky jiskření mezi hlavními hrdiny, ale také díky vtipným dialogům a v neposlední řadě pěkným písničkám. Volba ústřední dvojice byla základem úspěchu: K. Costner byl na začátku 90. let ověnčen prestižními cenami, písničky W. Houston zněly z rádií. A když se Rachel hned při prvním setkání podívá na Franka Farmera, je jasné, že Frank nebude jen bodyguard. Pompézní podívaná nenudí díky změnám prostředí – vila, klub, hospůdka, honosný hotel, lesní srub, vyhlašování Oskarů – a díky zajímavým prostřihům – Ráchel pozorující z okna, jak Frank sleduje její klip. Nejakčnější scéna: Frank učící plavat Rachelina syna Fletchera...Příjemná oddychovka. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Kevča Kosťa herecky ještě jakeš takeš ujde, ale božská Whitney je mírně řečeno strašná (nemluvím o hudbě, ta je jen podprůměrná). Scénárista by rád pozvedl romantickou zápletku někam výš, jen neví, jak na to. No a celá ta krimi zápletka je tak zpatlaná, že to snad museli vymejšlet deset minut před začátkem natáčení. Jediný světlý moment - střelba v lese po sluchu. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Osobních strážců není nikdy dost. Na hlídání jedné celebrity však bohatě postačí jen jeden a sice Kevin Costner. Ostříhaný na "blbečka" bude hlídat čokoládovou zpěvačku a řešit zapeklité anonymy, které její úspěšnou kariéru ohrožují. Pravidlo nezamilovat se do toho, koho bezpečí střežím, bodyguard poruší. Skloubení romantiky a thrilleru je poměrně odvážný scénáristický nápad a v podstatě je z něj cítit originalita. Kevin Costner je pak prototypem milovníka jemuž věříte, že dokáže uhranout ženu. Ovšem Whitney Houston mně opravdu neučarovala. Měla být ztělesněním sexy ženy a obletované celebrity, ale ona mně v roli neseděla. Romantika byla zvládnuta tak akorát, děj občas stagnoval, neměl potřebné tempo a gradoval až posléze. Whitney Houston chybně obsazená a Costner si tehdy upevnil svůj status obdivovaného herce než se herecky propadnul do nevýrazných filmů. S průměrným scénářem zázrak nevznikne. Nutno ocenit skloubení dvou nehodících se žánrů do sebe, které si tentokrát až tak nepřekážely. Pověst filmu je značná, ale nesdílím nadšení z něj. Odmyslím-li si Costnera, tak to takové terno není. Líbit se vám bude za předpokladu, jak moc máte rádi v té době velmi oblíbeného Costnera. Mé hodnocení: 60% ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Prioritou správného osobního strážce je ochrana života i zdraví chráněné osoby a to i přes její nesouhlas. Namyšlená hvězda Rachel Marronová sice evidentně pochybuje o nutnosti přítomnosti dalšího nemluvného chlápka v saku ve své blízkosti, ale Frank Farmer si hodlá svou výplatu zasloužit. Prokazuje svou kvalifikaci, pomalu odhaluje svou duši a tóny, které Rachel vyluzuje rozvibrováním hlasivek, jsou mu stále příjemnější. Je to skvěle napínavá romance z doby, kdy Whitney Houston i Kevin Costner byli na vrcholu svých kariér. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Costner vyzerá ako bodyguard dosť znudene a Houstonka nebola nikdy nejak extra pekná alebo sympatická, tak sa čudujem, že ho dokázala z tejto letargie prebrať práve jej postava. Podobne ako Dirty dancing dlhý videoklip, ktorý slúži ako krovie pre soundtrack plný obrovských megahitov. Inak solídny neškodný priemer s kriminálnou zápletkou, ktorý niekomu bohate bude stačiť raz, iný, resp. iná, si ho bude púšťať dvakrát do roka. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (31)

  • Produkci snímku zaštítila filmová společnost Tig Productions, kterou v roce 1989 spoluzaložil Kevin Costner (Frank Farmer). (5150)
  • Ústřední filmová melodie „I Will Always Love You“ zazněla i na pohřbu Whitney Houston (Rachel Marron). Kevin Costner (Frank Farmer), který se ho také účastnil, při své řeči uvedl, že si při natáčení s Houston nebývale rozuměli. (Lynette)
  • Původně měla být ústřední skladbou píseň "What Becomes of the Brokenhearted". Poté, co se však objevila ve filmu Smažená zelená rajčata (1991), byla zakoupena práva na "I Will Always Love You" a skladba přearanžována do stylu rhythm and blues. (Jirka_Šč)

Související novinky

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Osobní strážce princezny Diany?

Osobní strážce princezny Diany?

05.07.2019

Kevin Costner (Hřiště snů, Tanec s vlky) si v mnoha pokračováních nezahrál. Objevil se vlastně jen jako vedlejší postava v Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti, a nyní má hl. roli v seriálu… (více)

Hugh Jackman bodyguardem Miley Cyrus?

Hugh Jackman bodyguardem Miley Cyrus?

01.07.2009

Začalo to tím, že někdo „načapal“ Wolverinea a Hannu Montanu na očividně pracovním obědě (garde jim dělali seriózně vypadající kravaťáci, zřejmě agenti a producenti). Internetem se okamžitě začaly… (více)

Reklama

Reklama