Osobní strážce

The Bodyguard

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

• mzss1

Je to velký hit a já nechápu proč. Nejsem na romantické filmy, sledoval jsem to tehdy v televizi, nebot nic jiného nedávali. Kevin Costner dokáže zaujmout, zbytek nic moc. Prostě romantika - funguje určitě dobře, dokáže zabavit, ale pro mé oči to není. Délka filmu dost dlouhá. Mé hodnocení je teda 37% = **(30.11.2012)

Whitney Houston na vrcholu své kariéry. Všichni víme, jak to s ní dopadlo. Costner neměl chybu, byl hodně přesvědčivý. Pro mě neodolatelný. Ústřední dvojice byla velmi dobře zvolena. Mezi nimi to krásně jiskří. V práci osobního strážce platí jedno pravidlo. Nesmíte se zamilovat do svého klienta, protože ohrozíte sebe i jeho.(9.3.2009)

Věrohodně zahraná romance s nostalgií ztraceného mládí. Kevin Costner se své role bodygarda zhostil skvěle a tak jak bývá zvykem, lidi se v práci zamilují, u bodygardů to je skoro pravidlem. Whitney, s manýry rozmazlené sebejisté hvězdy navenek, s citlivou duší uvnitř, taky celkem ušla. Ovšem kdeže její slavné časy jsou, dnes je z ní ubohá drogová troska.(10.10.2010)

"I'M HERE TO KEEP YOU ALIVE, NOT HELP YOU SHOP." --------- Veľmi silné tri hviezdy. Aj keď film stavia na romantickej zápletke, prezentovaná bola kvalitným spôsobom, miestami intuitívne, ale hlavne bola dávkovaná sporadicky, zmixovaná spolu s poriadnou akciou a napätím. Keďže som film nevidel miliónkrát ako väčšina, patrične som si ho vychutnával aj teraz a keď po dvoch hodinách konečne začala znieť ospevovaná skladba I Will Always Love You, zimomriavky nesklamali a kompletne ma pohltili. Ak sa dnes dobre vyspím, bude to za štyri.(29.7.2018)

Tenhle žánr nemám ráda...anebo mám? Díky Bodyguardovi a pár dalším kouskům jsem ochotná přiznat, že na troše romantiky čas od času není nic tak špatného a že když se člověk přitom dívá na Costnera, naslouchá Houstonové, sleduje vyvedenou a napínavou hru na schovávanou s všeho schopným útočníkem a poslouchá opravdu dobře napsané a jiskřivé dialogy, naladí ho to více než příjemně.(13.7.2007)

• - Vzorem Kevina Costnera pro roli Franka byl Steve McQueen. (TylerGage)

• - Návrh na tento film byl 67krát odmítnut. (Kulmon)

• - Kevin Costner napísal scenár k pokračovaniu. Ochraňovať mal princeznú Dianu, ktorej bol ponúknutý honorár 10 miliónov amerických dolárov. Najprv váhala, no nakoniec rolu prijala. Z projektu zišlo po tragickej autonehode, pri ktorej princezná Diana zomrela. (Nolanofil)