Osobní strážce

• slovenský

Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Vzpomínám si na jakýsi článek (nejsem si jista, ale pravděpodobně to byla Cinema), který vysvětloval schéma úspěšného filmu 90. let. Říkal asi tohle: obsadit dvě superhvězdy, a rozehrát příběh podle těchto bodů - napětí, násilí, naděje, cit, sex, znovu a více násilí, happy end. A aby bylo schéma pro čtenáře snadněji srozumitelné využíval vzorový film, který je právě podle tohoto schématu nejpřesněji natočen - Osobní strážce. Článek i film mě málem přesvědčily, že pro dobrý film skutečně stačí takováto tabulka a přesná kalkulace poměru zmiňovaných bodů. Je totiž fakt, že u Osobního strážce tohle vyšlo!(13.10.2003)

Osobní strážce britského režiséra Micka Jacksona je typickou ukázkou filmu, který je sice sestavený podle šablony „jedno klišé za druhým“ (i divák, který normálně nevyniká v odhalování toho, co se stane, si tady zvýší sebevědomí), ale poměrně příjemně se na něj kouká. Není to žádná bomba, ale jako zpestření sobotního večera určitě poslouží velmi dobře.(10.1.2006)

Jeden z mých prvních filmů na videu a jeden z nemnoha popcornových romancí (i když v tomto případě spíše v akčnějším hávu), které mám rád. Velice dobrý Kevin Costner je v roli bodyguarda Franka Farmera přesvědčivý a Whitney Houston také neškodí, i když herecky je úplně někde jinde. Ústřední písnička sice začíná být čím dál tím víc vlezlá, přesto mám na film tak trochu nostalgické vzpomínky a rád se na něj dívám. Ten odstřelovač s kamerou byl úžasný nápad.(11.10.2006)

Whitney Houston na vrcholu své kariéry. Všichni víme, jak to s ní dopadlo. Costner neměl chybu, byl hodně přesvědčivý. Pro mě neodolatelný. Ústřední dvojice byla velmi dobře zvolena. Mezi nimi to krásně jiskří. V práci osobního strážce platí jedno pravidlo. Nesmíte se zamilovat do svého klienta, protože ohrozíte sebe i jeho.(9.3.2009)

tak tady to lehce zavani klasikou... mick jackson, znamy zpevak a interpret mnoha hitu, jako treba billie jean nebo heal the world, se vydal na reziserskou drahu, kam ho nasmeroval jeho bratr peter, ktery natocil nekolik neprilis uspesnych becek, jako treba uz polozapomenuty pan prstenu, pojednavajici o rumunskych vekslacich. a maji to kluci v genech! romanticky film se spetkou toho napeti a nadhernou hudbou, to je the bodyguard. v dobe jeho vzniku si to na vrcholu slavy trunil kevin costner, ktery momentalne dojida jeji zbytky. nebo spis to co z nich zbylo. kostej ma (nebo mel?) charisma, pokud ho o nej nepripravil svym hanebnym dabingem vladimir dlouhy, aka wladimir 518 z psh. na kevovy filmy je proste treba koukat v originale. whitney je snad jen o malicky chlup horsi herecka nez zpevacka, coz je porad lepsi nez halle berry s julii roberts na ramenou a placackou na mouchy v ruce. kdybych to nevidel 20x, dal bych max. promin keve.(14.11.2005)

• - Píseň "I Will Allways Love You" je v taneční scéně označena jako "country song". Doopravdy se původně o country skladbu jedná. V roce 1973 ji napsala americká country zpěvačka Dolly Parton. (Jirka_Šč)

• - Kevin Costner napísal scenár k pokračovaniu. Ochraňovať mal princeznú Dianu, ktorej bol ponúknutý honorár 10 miliónov amerických dolárov. Najprv váhala, no nakoniec rolu prijala. Z projektu zišlo po tragickej autonehode, pri ktorej princezná Diana zomrela. (Nolanofil)

• - Kevin Costner (Frank Farmer) uvedl, že se ho lidé často ptali, zda mu nevadí, že jeho hereckou partnerkou je zpěvačka a herečka černé pleti Whitney Houston (Rachel Marron). (Lynette)