Představuje se Kevin Costner jako Osobní strážce. Film má vcelku zajímavou zápletku, pěknou hudbu a tím bych řekl, že klady končí. Romance, napětí či vášně co mi sliboval obal dvd, jsem se nedočkal. Kevin Costner svojí roli zvládá s přehledem a moje sympatie získal od prvních 10 sekund. Ovšem ta slibovaná vášeň nebo romance opravdu mezi hlavními postavami chybí. Chemie mezi nimi absolutně nefunguje a tak je pro mě velice těžké se vcítit do příběhu a prožívat ho. I když se film místy snaží být napínavý nebo sladký, na mě to prostě nefungovalo a vzhledem k tomu, že to jsou základní pilíře filmu, tak se to zkrátka minulo mému zájmu. (51 procent)(15.7.2013)

Film nic moc, je takový průměrný. Nájemnýho vraha jsem identifikoval při jeho prvním záběru na kameře, prostě jedinej vypadal a choval se jak hajzl. Kdyby nechali Costnera umřít, bylo by to lepší než závěrečný polibek a rozloučení. Vyzdvihnutí si tedy zaslouží nejvíc asi nejznámější píseň Whitney Houston, která zazněla na konci filmu.(6.7.2015)

• Carol Pifková

Ja byť jej bodyguard a hentaká je na mňa odporná ako na začiatku tak jej hlavu otrieskam o stenu a zaviažem ju vo vreci na zemiaky a hodím do kanála. Toť vsjó... a pozerám tu, že veľa báb píše, že mali rady tento film ako malé?! To je vtip, že? Videla som to v 20 rokoch a vidím, že moje detstvo nebolo o nič ukrátené. Ako malá som pozerala Tom a Jerry a nie romantické drámy. ŽENY...(24.1.2013)

Costner vyzerá ako bodyguard dosť znudene a Houstonka nebola nikdy nejak extra pekná alebo sympatická, tak sa čudujem, že ho dokázala z tejto letargie prebrať práve jej postava. Podobne ako Dirty dancing dlhý videoklip, ktorý slúži ako krovie pre soundtrack plný obrovských megahitov. Inak solídny neškodný priemer s kriminálnou zápletkou, ktorý niekomu bohate bude stačiť raz, iný, resp. iná, si ho bude púšťať dvakrát do roka.(1.6.2012)

Osobních strážců není nikdy dost. Na hlídání jedné celebrity však bohatě postačí jen jeden a sice Kevin Costner. Ostříhaný na "blbečka" bude hlídat čokoládovou zpěvačku a řešit zapeklité anonymy, které její úspěšnou kariéru ohrožují. Pravidlo nezamilovat se do toho, koho bezpečí střežím, bodyguard poruší. Skloubení romantiky a thrilleru je poměrně odvážný scénáristický nápad a v podstatě je z něj cítit originalita. Kevin Costner je pak prototypem milovníka jemuž věříte, že dokáže uhranout ženu. Ovšem Whitney Houston mně opravdu neučarovala. Měla být ztělesněním sexy ženy a obletované celebrity, ale ona mně v roli neseděla. Romantika byla zvládnuta tak akorát, děj občas stagnoval, neměl potřebné tempo a gradoval až posléze. Whitney Houston chybně obsazená a Costner si tehdy upevnil svůj status obdivovaného herce než se herecky propadnul do nevýrazných filmů. S průměrným scénářem zázrak nevznikne. Nutno ocenit skloubení dvou nehodících se žánrů do sebe, které si tentokrát až tak nepřekážely. Pověst filmu je značná, ale nesdílím nadšení z něj. Odmyslím-li si Costnera, tak to takové terno není. Líbit se vám bude za předpokladu, jak moc máte rádi v té době velmi oblíbeného Costnera. Mé hodnocení: 60%(2.2.2014)

• - Když Whitney zemřela na předávkování, Kevin se zachoval jako gentleman a při pohřbu jí složil dojemný hold: „Teď je v nebi mladá dáma, kvůli níž Bůh žasne, jak mohl stvořit něco tak dokonalého. Navzdory úspěchu pořád pochybovala, jestli je dost dobrá. Nebylas jen dobrá, bylas úžasná. Mou roli bodyguarda mohl hrát kdokoliv, ale roli Rachel jsi mohla hrát jen ty.“ (Cucina_Rc)

• - Natáčelo se od 25. listopadu 1991 do 27. března 1992. Točilo se ve státech USA – Florida, Kalifornie a New Jersey. (Varan)

• - Na roli Rachel Marron (Whitney Houston) byly zvažovány Madonna, Olivia Newton-John či Dolly Parton (Lynette)