poster

Osobní strážce

 • anglický

  The Bodyguard

 • slovenský

  Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ****

  Solidní film, který snad nikdy nechyběl ve skřínce s kazetami - řidičům autobusů během jízdy na dovolenou. Snad pokaždé nám to pustili znovu a znovu…Nicméně ani po letech neztratil Osobní strážce nic ze svého kouzla. Působivý příběh plný emocí, akce i skvělých hereckých výkonů – jak Whitney Houston tak i Kevin Costner se díky tomu stali nesmrtelnými. Jde vidět, že práce osobního strážce není vůbec jednoduchý a už vůbec se u toho člověk nenudí. Mnohem horší je však to, že jde často o kejhák…Musím však souhlasit s názory, že akční stránka filmu se mi vždy líbila mnohem více, než ta romantická…(13.6.2018)

 • Tyler
  ****

  Malý moment, jen si v hlavě projedu seznam filmů, které jsem viděl...ano...hmm...ano, skutečně je to tak, "Osobní strážce" je zaručeně můj nejmilejší kýč. Kýč, který se v žádném případě nestydí za to, co je. Romantika prolnutá s napětím dávkovaná s přesností šéfkuchaře luxusní restaurace - navíc skvěle natočená. Jen si vzpomeňte na atmosféru zimního srubu u jezera, na Oscarový večer nebo na tichý rozhovor v kuchyni...(10.5.2006)

 • Real Tom Hardy
  ***

  "I'M HERE TO KEEP YOU ALIVE, NOT HELP YOU SHOP." --------- Veľmi silné tri hviezdy. Aj keď film stavia na romantickej zápletke, prezentovaná bola kvalitným spôsobom, miestami intuitívne, ale hlavne bola dávkovaná sporadicky, zmixovaná spolu s poriadnou akciou a napätím. Keďže som film nevidel miliónkrát ako väčšina, patrične som si ho vychutnával aj teraz a keď po dvoch hodinách konečne začala znieť ospevovaná skladba I Will Always Love You, zimomriavky nesklamali a kompletne ma pohltili. Ak sa dnes dobre vyspím, bude to za štyri.(29.7.2018)

 • Jirka_Šč
  ****

  Kdysi jsem dal tři hvězdičky, dnes zvedám o další. Mám ten pocit při zpětném vidění jen já, nebo je The Bodyguard docela jedinečný? ■ Zajímavosti: Píseň I Will Allways Love You je v taneční scéně označena jako "country song". Doopravdy se původně o country skladbu jedná. V roce 1973 ji napsala americká country zpěvačka Dolly Parton. Přičemž původně měla být ústřední skladbou filmu píseň What Becomes of the Brokenhearted, poté, co se však objevila v jiném filmu (Fried Green Tomatoes), byla zakoupena práva na I Will Always Love You a skladba přearanžována do stylu rhythm and blues.(17.3.2014)

 • Carol Pifková
  *

  Ja byť jej bodyguard a hentaká je na mňa odporná ako na začiatku tak jej hlavu otrieskam o stenu a zaviažem ju vo vreci na zemiaky a hodím do kanála. Toť vsjó... a pozerám tu, že veľa báb píše, že mali rady tento film ako malé?! To je vtip, že? Videla som to v 20 rokoch a vidím, že moje detstvo nebolo o nič ukrátené. Ako malá som pozerala Tom a Jerry a nie romantické drámy. ŽENY...(24.1.2013)

 • - Produkci snímku zaštítila filmová společnost Tig Productions, kterou v roce 1989 spoluzaložil Kevin Costner. (5150)

 • - Píseň "I Will Allways Love You" je v taneční scéně označena jako "country song". Doopravdy se původně o country skladbu jedná. V roce 1973 ji napsala americká country zpěvačka Dolly Parton. (Jirka_Šč)

 • - Původně měla být ústřední skladbou píseň "What Becomes of the Brokenhearted". Poté, co se však objevila ve filmu Fried Green Tomatoes (1991), byla zakoupena práva na "I Will Always Love You" a skladba přearanžována do stylu rhythm and blues. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace