poster

Osobní strážce

 • USA

  The Bodyguard

 • Slovensko

  Osobný strážca

 • Velká Británie

  The Bodyguard

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  ****

  Tenhle žánr nemám ráda...anebo mám? Díky Bodyguardovi a pár dalším kouskům jsem ochotná přiznat, že na troše romantiky čas od času není nic tak špatného a že když se člověk přitom dívá na Costnera, naslouchá Houstonové, sleduje vyvedenou a napínavou hru na schovávanou s všeho schopným útočníkem a poslouchá opravdu dobře napsané a jiskřivé dialogy, naladí ho to více než příjemně.(13.7.2007)

 • Jirka_Šč
  ****

  Kdysi jsem dal tři hvězdičky, dnes zvedám o další. Mám ten pocit při zpětném vidění jen já, nebo je The Bodyguard docela jedinečný? ■ Zajímavosti: Píseň I Will Allways Love You je v taneční scéně označena jako "country song". Doopravdy se původně o country skladbu jedná. V roce 1973 ji napsala americká country zpěvačka Dolly Parton. Přičemž původně měla být ústřední skladbou filmu píseň What Becomes of the Brokenhearted, poté, co se však objevila v jiném filmu (Fried Green Tomatoes), byla zakoupena práva na I Will Always Love You a skladba přearanžována do stylu rhythm and blues.(17.3.2014)

 • Kaka
  *****

  Nedá se to dost dobře popsat, jednoduše se to musí cítit. Nostalgie ? Samozřejmě, ale můj plný počet není jen z tohoto důvodu. Bodyguard je kvalitní film ať se to někomu líbí nebo ne. Má v sobě dost decentního humoru, výtečnou akci, oduševnělou romantiku a příjemně rodinný (v žádném případě kýč) nádech. Mick Jackson natočil nesmírně stylovou a dospěláckou jízdu, která se v žádném případě nemusí za svou výpovědní hodnotu stydět. Má sílu, solidní obsah a hlavně nesmírně šarmantního hrdinu. Olizování se až za ušima z Franka Farmera u dámské části populace relativně i chápu, neboť v této roli je Costner naprosto neodolatelný. A i herecký projev Whitney Houston není špatný, i když zde přece jen hraje prim její úchvatný hlas. Romantika jak se patří.(11.10.2006)

 • Gilmour93
  ***

  Romantika nejen pro producentská bankovní konta, kde se Costner neustále vrhá. Do nebezpečí, do milostných dobrodružství, do střel, do postele Whitney, občas dokonce vrhne nožem a vám nezbývá nic jiného, než se nakonec s něžným šepotem na rtech „I will always love you“ vrhnout do jeho ochranářské náruče. To mi připomíná dětský vtip: „Víte, co spojuje Kevinovy poruchy erekce při natáčení milostných scén Franka Farmera a americké astronauty v nesnázích? Je to věta: Houston, we have a problem.“(5.1.2009)

 • flanker.27
  **

  Kevča Kosťa herecky ještě jakeš takeš ujde, ale božská Whitney je mírně řečeno strašná (nemluvím o hudbě, ta je jen podprůměrná). Scénárista by rád pozvedl romantickou zápletku někam výš, jen neví, jak na to. No a celá ta krimi zápletka je tak zpatlaná, že to snad museli vymejšlet deset minut před začátkem natáčení. Jediný světlý moment - střelba v lese po sluchu.(23.12.2006)

 • - Klip k I Will Always Love You (1992) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)

 • - Přibližně v čase 1:15:00 prochází Frank (Kevin Costner) dveřmi, ve kterých se zrcadlí mikrofon. V čase kolem 1:15:08 se otočí ke stropu. (pobotom)

 • - Sídlo Rachel je to samé, ve kterém se v posteli objevila koňská hlava ve filmu Kmotr. (Kulmon)