"Jste na mě příliš chytrá, nestačím držet krok." Nemám obvod bicepsů vyšší než IQ, neumím zabíjet nacvičeným pohledem a ani mi žádný sval nepřekáží při vytírání řitního otvoru, takže se logicky nemohu stát strážcem nějaké obzvlášť pitomé celebrity. Takový Frank výše uvedené požadavky sice rovněž nesplňuje, ale omluvou mu budiž to, že bodyguardoval v době, kdy ještě steroidy netvořily základ každé dobré snídaně. Tehdy ještě stačila intuice a rychlá reakce k obraně proti zabijákovi, který ani neuměl zaútočit zároveň z pěti světových stran. Nebudu zastírat, že jsem si Frankovo ochraňování užil, i nějaké to napětí jsem v kalhotách občas pocítil, ale zároveň se musím přiznat k tomu, že kdyby mne nějaká celebrita oblažila svými dvěma až třemi hvězdnými manýry, tak bych jí ustřelil hlavu, aby si to příště dobře rozmyslela.(12.11.2013)

Nedá se to dost dobře popsat, jednoduše se to musí cítit. Nostalgie ? Samozřejmě, ale můj plný počet není jen z tohoto důvodu. Bodyguard je kvalitní film ať se to někomu líbí nebo ne. Má v sobě dost decentního humoru, výtečnou akci, oduševnělou romantiku a příjemně rodinný (v žádném případě kýč) nádech. Mick Jackson natočil nesmírně stylovou a dospěláckou jízdu, která se v žádném případě nemusí za svou výpovědní hodnotu stydět. Má sílu, solidní obsah a hlavně nesmírně šarmantního hrdinu. Olizování se až za ušima z Franka Farmera u dámské části populace relativně i chápu, neboť v této roli je Costner naprosto neodolatelný. A i herecký projev Whitney Houston není špatný, i když zde přece jen hraje prim její úchvatný hlas. Romantika jak se patří.(11.10.2006)

Romantické dojímání je přesně mým šálkem kávy, ale Bodyguard mi nikdy k srdci nepřirostl. Kevin Costner sice svůj part odehrává s naprostým přehledem, ale Whitney Houston ani přes veleslavnou a dnes už nesmrtelnou píseň jako herečka absolutně nefunguje. Mé nezapomenutelné páry hollywoodské romantiky vypadají úplně jinak.(13.2.2007)

• mzss1

Je to velký hit a já nechápu proč. Nejsem na romantické filmy, sledoval jsem to tehdy v televizi, nebot nic jiného nedávali. Kevin Costner dokáže zaujmout, zbytek nic moc. Prostě romantika - funguje určitě dobře, dokáže zabavit, ale pro mé oči to není. Délka filmu dost dlouhá. Mé hodnocení je teda 37% = **(30.11.2012)

"The Bodyguard" byl a pro mě i je jeden z největších filmových hitů. Kevin Costner jako zásadový osobní strážce, který má za úkol chránit úspěšnou zpěvačku a herečku Whitney Houston. Je známo, že protiklady se přitahují a osobní strážce po počáteční averzi poruší všechny svoje zásady a podlehne kouzlu svojí svěřenkyně. Romance se vším všudy, která dává nahlédnout do života celebrit. Zatímco Costner byl sázka na jistotu, ve filmu debutující Whitney Houston ukázala celou šíři svého ohromného talentu. A předělávka ústředního hitu "I Will Always Love You" je nesmrtelná...Bohužel každý z nás je smrtelný a o to smutnější je skutečnost, že 11.2.2012 Whitney Houston zemřela ve věku 48 let...(12.2.2012)

• - Kevin Costner prozradil, že v uvažovaném pokračování měla Whitney Houston nahradit tragicky zesnulá princezna Diana. (Olík)

• - Původně měla být ústřední skladbou píseň "What Becomes of the Brokenhearted". Poté, co se však objevila ve filmu Fried Green Tomatoes (1991), byla zakoupena práva na "I Will Always Love You" a skladba přearanžována do stylu rhythm and blues. (Jirka_Šč)

• - Na roli Rachel Marron (Whitney Houston) byly zvažovány Madonna, Olivia Newton-John či Dolly Parton (Lynette)