Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nikdy ji nespusť z očí. Nikdy nic nepodceňuj. Nikdy se nezamiluj... Ona je superhvězda. On je profesionál. Nedobrovolně se stává jejím osobním strážcem. Noří se do okouzlujícího světa kolem ní, připraven čelit hrozbě, nikoliv však lásce... (Warner Bros. CZ)

Videa (1)

Trailer

Recenze (476)

GilEstel 

všechny recenze uživatele

Jeden z opravu velkých filmových hitů 90. let. Kevin Costner se po úspěšném tančení s vlky rozhodl trochu rozšířit svůj herecký repertoár o patetické melodrama. A tak jako rytíř s kravatou místo lesklé zbroje, neváhá obětovat svůj bodyguardí život pro svou milovanou. Prakticky ze dne na den se stane idolem vdaných paniček, které v probdělých nocí sní o „božském“ Kevinovi a jeho uhlazeném šarmu. Zároveň v ten okamžik nebo ještě o malinko dříve začne být „božský“ Kevin nenáviděn mužským publikem. A tak se opakuje scénář, kdy chlap přijde večer z práce a vidí manželku u žehlení se slzou na krajíčku. Ta před televizí s již po 31. přetočenou videokazetou naslouchá tklivému jeku Whitney „I Will Always Love You.“ Muž konsternován touto scénou se ještě na prahu otáčí a jde do sámošky koupit lahváče. V nekonečné frontě u pokladny pak najednou z místního rádia uslyší „And I...Will always Love you, oohh“ .__Po týdnu jdou pak s manželkou na večeři do restaurace. Romantickou atmosféru v potemnělé místnosti při svíčkách v zajetí ticha jsou oba unášeni sílou okamžiku. Když najednou kdesi na pozadí se z úkladně schovaného reproduktoru začne ozývat tolik známá plačlivě uječená vlezlá melodie „And Iááá iááááá...Will always love youůůůů, ooooohháááá“. Pak když už se to konečně začne chýlit ke konci, jde Whiney o půltón výš a hlasem ještě přidá na síle…………Ne. Skutečně. Tenkrát nešlo před Kevinem s Whitney uniknout doma, na ulici, obchodě, restauraci. Bylo to prostě všude. Někoho to těšilo. Jiní trpěli. _________Teď když se podívám na samotný film s odstupem času, musím říci, že není ani dost romantický, ani dost dramatický, a už vůbec ne akční. Je to jen takový šedý průměr. Je to jen banální filmová stopa tehdy populární Whitney a ženami milovaného Kevina. Ačkoli neříkám, že si svoje místo na slunci tehdy nevydobili zaslouženě. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jestli mě znovu zklameš, přísahám, že tě zabiju sám !!" ;) Limonáda ?? Jistě !! Jediný skutečně kvalitní film Micka Jacksona ?? Téměř jistě !! Nicméně Alan Silvestri na vrcholu sil a jedinečná Whitney Houston, tedy samozřejmě co se jejího zpěvu týká, táhnou Osobního strážce do těch nejvyšších pater.. Moje osobní guilty pleasure a jednoznačná srdcovka, v níž ten mix romantiky, cynismu a potemnělého thrilleru funguje na výbornou, zvlášť když to celé drží pohromadě mlčenlivý samuraj skvělý Kevin Costner.. ()

Reklama

Marsik 

všechny recenze uživatele

NOVA HD - Vtipné, jak Nova na konci filmu utnula písničku I will always love you :) No... to jen tak namátkou. Jinak Bodyguard je téměř kultovní věc, kterou viděl nejspíš každý. Duo Costner a Houston je celkem dobře koukatelné, i když některé pasáže mě trochu iritovaly - zejména jak Whitney svému osobnímu strážci do všeho kecala. CZ dabing (Mahdal, Brožová) se na hlavní dvojici perfektně hodila. Momentálně má film na kontě 74%, což já kvituji a do puntíku se shoduji. 74% ()

baribal 

všechny recenze uživatele

Bodyguard je jednim z tech filmů, které se mi velmi dlouho vyhýbaly a k jejichž shlédnutí mě přivedla šťastná náhoda:-). Costner a Houston v období své životní slávy hraji ve filmu ušitém na míru pěvecké hvězdičce, která hrála neskutečně otravnou postavu Rachel. Costner je nepřekvapivě sympaťák jako vždy. Co mě naopak překvapilo maximálně, je ten minimalismus. Nic přehnaně hollywoodsky romantického nebo zahlceného postavami. Ústřední dvojce naprosto stačí a především ve druhé polovině je sama radost se na ně dívat. Krimi vložka jen z povinnosti trochu slabší, ale o ní tu absolutně nejde. Jeden z nejromantičtějších filmů, jaký jsem kdy viděl, není perfektní, ale tak se mi právě líbí. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Kevča Kosťa herecky ještě jakeš takeš ujde, ale božská Whitney je mírně řečeno strašná (nemluvím o hudbě, ta je jen podprůměrná). Scénárista by rád pozvedl romantickou zápletku někam výš, jen neví, jak na to. No a celá ta krimi zápletka je tak zpatlaná, že to snad museli vymejšlet deset minut před začátkem natáčení. Jediný světlý moment - střelba v lese po sluchu. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (31)

  • Produkci snímku zaštítila filmová společnost Tig Productions, kterou v roce 1989 spoluzaložil Kevin Costner (Frank Farmer). (5150)
  • Píseň "I Will Always Love You" je v taneční scéně označena za "country song". Původní verzi písně z roku 1973 napsala americká country zpěvačka Dolly Parton. (Jirka_Šč)
  • Sya Spectora, manažéra Rachel Marronovej (Whitney Houston) hrá Gary Kemp, hlavný gitarista britskej skupiny Spandau Ballet, známej hitmi ako "True" alebo "Gold". (AAsniper)

Související novinky

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Osobní strážce princezny Diany?

Osobní strážce princezny Diany?

05.07.2019

Kevin Costner (Hřiště snů, Tanec s vlky) si v mnoha pokračováních nezahrál. Objevil se vlastně jen jako vedlejší postava v Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti, a nyní má hl. roli v seriálu… (více)

Hugh Jackman bodyguardem Miley Cyrus?

Hugh Jackman bodyguardem Miley Cyrus?

01.07.2009

Začalo to tím, že někdo „načapal“ Wolverinea a Hannu Montanu na očividně pracovním obědě (garde jim dělali seriózně vypadající kravaťáci, zřejmě agenti a producenti). Internetem se okamžitě začaly… (více)

Reklama

Reklama