Après le bal

• USA After the Ball
všechny plakáty
Krátkometrážní
Francie, 1897, 1 min

Krátky film zachytáva kúpeľ ženy po bále. (Marek1991)

MM_Ramone

Netušil som, že rešpektovaný, seriózny priekopník kreatívnej kinematografie Georges Mélies má na svojom konte aj takéto sexuálne odvážne filmy. Krátkometrážny, čiernobiely snímok z roku 1897 "Aprés le bal", by sa dal charakterizovať ako koketný, nedokončený striptíz. Dosť ma prekvapilo, koľko toho tá zdravo stavaná žena odhalila. Každopádne v tomto titule vidím nesmelé začiatky erotického filmového žánru. *** ()

PetraMishka

Méliès zkoušel mnohá oblíbená témata, a tak od něj máme fantaskní snímky, historické fabulace, oživlé obrazy, ale i vlastní interpretace oblíbených scének. A jednou z nich bylo i svlékání dámy, které uspokojovalo obecnou touhu zjistit, co tam pod tím oblečením ty ženy vlastně všechno mají. Navíc je tady svlečení téměř donaha, což je také dost unikátní. Následné posypání uhlím je rozhodně zajímavý detail. ()

Radko

Viac ako nahota zaujal úľavný výdych pani, po tom ako si rozopne a odhodí pevne stiahnutý korzet a telo nadobudne prirodzený tvar. Slúžka pomáha s vyzliekaním naskladaných častí oblečenia. Predstavy dokonalého tela panovali aj na konci 19. storočia. Mnohé panie tým zjavne značne trpeli. Povystieraniu stlačených svalov a kostí pomáha následná kúpeľ čiernym pieskom (či čo to bolo) a vydrhnutie poprašku uterákom. A možno aj to bola daň miestnej móde. Ktovie. ()

Ghoulman

Docela by mne zajímalo, kde Méliés sehnal takový "materiál". Nicméně proti gustu... však to znáte. Ačkoliv výběr hlavní protagonistky není jedinou věcí, která v člověku probouzí všetečné otázky. Kupříkladu zdalipak ženy nosily tolik vrstev spodního prádla z důvodu cudnosti, či spíše proto, že se na konci 19. století sprchovaly sazemi? ()

Véča

Tvrdit, že se jedná o první film s erotickým motivem je poněkud odvážné při naší fragmetární znalosti soudobé kinematografie a obrovskému počtu nedochovaných snímků, ale ten erotický motiv tam je a to opravdu, ale opravdu hodně velký...Jen nutno podotknout, že ta voda se kterou Jane Brady polévala Jeanne d'Alcy byla spíše černá, tak že by po plese bahenní sprcha?...:-O ()

• Film obsahuje vôbec prvú nahú scénu v histórii filmu. (Marek1991)