Auberge ensorcelée, L'

Bewitch Inn, The

Horor / Krátkometrážní

Francie, 1897, 2 min

• Bioscop

I horory musely nějak začít a tady je toho jasný důkaz. Aspoň že na konec utekl, jinak by to bylo divné.(5.9.2014)

• Psychor

Jeden z mála Meliésových filmů, který nezaslouží vyloženě odpad. Ale horor? Ehm.(6.4.2016)

Tak tam bych se neubytovala ani za nic.(23.6.2010)

• dr.horrible

Dokonalé, vtipné, výborné; to sú prívlastky, ktoré toto dielo na ČSFD dostalo. A súhlasím s nimi, akurát že tomu tak bolo pred vyše sto rokmi. Komu to príde smiešne dnes, je buď infantilný, alebo sa na niečo hrá. Alebo mu proste len nerozumiem. Pre mňa je to podobné ako ostatní Mélièsovia; milá spomienka na počiatky filmu, ktorá už ale dnes nemá moc čo povedať. Nehodnotiteľné.(9.8.2012)

Kam se dnešní tvůrci hororů hrabou?(6.12.2012)

Předchůdce filmu ,,Pokoj 1408,,. Trikový film je konečně na světě a nejlepší film tohoto roku.(1.11.2012)

Doufám, že mu aspoň vrátili peníze :((4.11.2014)

Klasický Méliès - a to jak dekoracemi, stavbou pokoje, použitými triky, prvky grotesky, tak i pointou. A popravdě, jeho ještě starší kousky byly přece jen lepší.(18.3.2014)

Groteskoidní smršť filmových triků o pánovi, co přijde na hotelový pokoj a marně si snaží lehnout.(25.1.2014)

• Frajer42

Svůj 1897. komentář a zároveň své 1897. hodnocení jsem se rozhodl vést ve velkém stylu, takže jsem si pro tuhle noblesní chvilku zvolil snímek rovněž z roku 1897. Děj zněl hrozně zajímavě. Pokojíček, kde se vše ztrácí. Podivný plešárd, který mi hrozně připomínal samotného rejžu je zřejmě hrozný smolař a na co v pokoji sáhne, tak to mu pod rukami zmizí. Pro mě osobně to byl nejstarší snímek, kde jsem v alespoň nějaké ubohé formě mohl pozorovat filmové triky. No, dovedu si živě představit, jaké bezesné noci museli doboví diváci prožívat. Filmový skvost!(25.8.2014)

Klasická krátká Georgesova podívaná se vší parádou. Tentokrát se podíváme za unaveným cestovatelem, který se rozhodne přespat v hostinci. Další důkaz, že strašidelné pokoje byli v oblibě již před více než sto lety.(28.4.2011)

Prastará groteska, ktorá pobaví, ale opäť má veľa vecí, ktoré už inde boli.(23.11.2012)

Ach, číra filmárska radosť. Ako málo vtedy trebalo k spokojnosti. Tento námet spracoval Méliès o niekoľko rokov neskôr v LE DIABLE NOIR.(4.2.2018)

Milý podnik, útulně domácí.(21.12.2013)

Pěkně udělané trikové dílo génia.Jen trochu k dokonalosti(9.8.2012)

Krátké a výstižné. Možná špatně pochopitelné, ale když si k tomu přidáte prostě slova strašidelný pokoj, tak je vymalováno. /////Nelze přidat soukr.pozn./////(20.8.2019)

ľudia sa v kine museli potototo.. veď predsa - z ničoho nič sa strácajúce predmety spôsobovali zaiste prvotriedne mrazenie, rovnako tak tie, ktoré sa neviditeľnou silou začnú samé od seba pohybovať po celom tom malom, úzkom priestore. bezmocne sa prizerajúci návštevník si nemá šancu ani vydýchnuť, také peklo to je...ešte aj tma, bŕŕŕŕ...ani by som nedýchal, trafil by ma šľak a doma v posteli rozmýšľal, čo som to vlastne videl a či neuletím aj s postelou preč, alebo mi ona neviditeľná, diabolská sila nepovykrúca prsty v kŕčoch. určite by ma prenasledovali nočné mory... paranoia, čistá paranoia na čistú entú, ktorá s odstupom času zapôsobí aj ako mrazivá groteska.(15.12.2012)

Na to že to je přes sto let starý, tak mě to dokázalo pobavit i víc než některé dnešní krátkometrážní filmy. Georges Miles je pro mě jeden, díky, kterému vznikl film v podobě, jaké ho známe dnes. Takže respect vzhledem k té době, kdy film neexistoval a že to byl spíše experiment, o kterém se nevědělo, jaký má potenciál. Jinak už tady vidím malinkou inspiraci k jiným filmům.(30.3.2014)

Opět hororová komedie, tentokrát již typicky v Mélièsově stylu. Chlapík má co dělat, aby se z proklatého pokoje dostal alespoň s vlastní zdravou (i když potlučenou) kůží(20.2.2012)

Premýšľam, prečo si tu ľudia myslia, že toto krátke video pôsobilo mrazivo a spôsobovalo bezsenné noci dobovým návštevníkom. Groteska bola predsa žánrom na dennom poriadku v počiatkoch filmu a určite sa na tom aj doboví diváci skôr smiali ako by sa báli.(10.11.2017)