Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Film natočený podle skutečné události o "zneužívání dětí" stojí především na mistrovském výkonu Jamese Woodse v roli obhájce. Jedna z jeho nejlepších rolí. Film získal Zlatý glóbus za nejlepší TV dílo roku 1995, stejnou cenu dostala Shirley Knightová za vedlejší roli. (Místo Jamese to tehdy dostal Gary Sinise za Trumana, škoda).(28.7.2003)

Tak tady si James našlápnul na svého seriálového Žraloka, kde byl taky obhájcem v hlavní roli. Ona mu ta role vysloveně sedne, ale být u tohoto procesu v reálu bych nechtěla být. Manipulace s lidmi dokáže dělat divy, co si budeme povídat, mnozí jsme na to doplatili a někdy je pozdě rvát si vlasy.(30.3.2017)

Náhodou jsem to kdysi shlédl v TV. Bylo už pozdě v noci, a zrovna to byla ta noc, kdy dostanete chuť na nějaké opravdu kvalitní a originální kino. No a jakože se někdy ztrácím v těch různých soudních dramatech pro přemíru jmen, výpovědí a souvislostí, tak tento MEGAFILM mě přesto vtáhnul. Jako bych seděl v soudní síni - ovšem s jedním rozdílem, který je právě zásadní pro divácký požitek z podobných filmů: byl jsem na straně odsouzených. A tímto se před vámi rozehrává děsivá obžaloba nikoliv těch, co čelí žalobě ve filmu, nýbrž davové společnosti, zvlčilé lůzy pod vládou veřejného mínění. Tento film je dokonalou a úchvatně šokují ilustrací toho, jak jednáme, myslíme a cítíme, když ztratíme vlastní soudnost. 90%(8.12.2009)

• danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - cena (2) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Shirley Knight + nominace (2) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - James Woods, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Henry Thomas(9.3.2009)