Dobrovolní hasiči 2016

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Česko, 2016, 52 min

Slavnostní vyhlášení ankety o nejlepší jednotky a sbory hasičů za rok 2016. Show pod taktovkou režiséra Stardance Romana Petrenka udělí ceny jednotkám i sborům z pěti oblastí české republiky. Odvážní muži nás ve svých vzpomínkách pozvou na nejdramatičtější akce, kdy zachraňovali naše životy i majetky. Členy sborů ohodnotíme za to, jak skvěle vychovávají své malé následovníky. Galavečer moderuje Petr Vondráček. Se svou cimbálovkou zazpívá Jožka Šmukař a s Golden Big Bandem Prague vystoupí Ilona Csáková a aktuálně vyznamenaný Dan Hůlka. (Česká televize)

GTS_PUNK

Dobrovoľné hasičské zbory sú výsadou mnohých obcí nielen na Slovensku, ale takisto aj v Česku. Združujú ženy aj mužov rôzneho veku, ktorí medzi sebou súťažia v hasičských súťažiach, ale čo je hlavné, zasahujú pri nešťastiach rôzneho druhu a pomáhajú profesionálnym hasičom. Táto relácia patrí práve českým dobrovoľníkom, ktorí boli nominovaní na cenu "Dobrovolní hasiči 2016". Na tento zostrihaný sumár celého galavečeru som narazil náhodou, zatiaľ čo som čakal na začiatok hokejového zápasu. Keďže programový výber neponúkal nič lepšie, zapozeral som sa, a zistil som, že ide o vynikajúcu zábavu kvôli niekoľkým faktorom. Menovite: výpočet sponzorov by vydal na celý jeden galavečer (chýbal však "Spolek pyromanů České republiky"), rovnako ako udeľovanie cien iba Moravskému kraju, veselo hralo pozvané ľudové hudobné teleso, nominácia za podujatie "Kácení máje" si zaslúži najvyššie zásluhy od prezidenta republiky, ceny "motorová pila Stihl" a "roční předplatné Týden" sú iný level, a v neposlednom rade dorobený smiech publika na suché vtipy Petra Vondráčka bol maximálne "cringe". Dobrovolní hasiči 2016 je len jeden z mnohých a mnohých galavečerov, ktoré ponúkajú najmä verejnoprávne televízie, ktoré musia poskytovať širokospektrálny záber programov. Pre nikoho iného, snáď len pre ocenených hasičov, nebude vôbec pamätný. Moderátor a hudobné telesá zobrali honoráre, a nevedia sa dočkať, kedy si budú ceniť udeľovať pestovatelia repky olejnej z Plzeňského kraja. ()