Mocná Afrodité

Mighty Aphrodite

Mocná Afrodité

Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 1995, 98 min

Filmom woodyho allena som sa vždy vyhýbal, lebo som si myslel že ide o nudné konverzačky s trápnym humorom, práve mocná afrodite ma vyviedla z omylu. Ide o veľmi úsmevnú komédiu so skvelým slovným humorom, originálnym dejom, skvelou mirou sorvino a je tam dokonca i trochu tých gréckych báji (zeus a jeho záznamník:-)).(30.3.2004)

-4* Intelektuální komedie Woodyho Allena poznáte po pár minutách díky jeho typickému stylu a humoru a touto se mi docela trefil do nálady a za to si vysloužil hezké 4 hvězdičky. Sice mě ze začátku neseděli antická intermezza, ale pochopil jsem, že tam mají svůj smysl. Hlavně mě překvapila svou rolí prostitutky mladá Mira Sorvino, kterou zvládla bravůrně a není divu, že za ní dostala Oskara. Vlastně ona vyzdvihuje kvalitu filmu o stupeň výš, i když ani scénáž není marný. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](28.11.2016)

Allen na vrcholu/před vrcholem své kariéry, úžasná HBC, nádherně naivní Mira Sorvino, roztomilý klučina ,,tati, kdo je tu šéf, ty nebo maminka?'' ,,Samozřejmě, že já. Maminka jen rozhoduje...'' a mezi tím zase ten výborný a stále upovídaný Allen. Pro mne jeden z jeho nejlepších filmů. Ha! Jeden poznatek: Allen je lechtivý za uchem!(10.10.2012)

No, tentokrát mě Woody docela zklamal. Prvních asi 30 minut sice nebyla kdovíjaká bomba (škoda nevyužité Heleny Bonham Carter), ale z komentářů jsem se připravil nato, že s příchodem Lindy by to mělo dostat patřičnou šťávu. Pravdou však je, že film sice potom byl zajímavějším, ale jinak šlo o klasickou Allenovu vztahovou konverzačku s na můj vkus malou porcí humoru (za co dostala Mira Sorvino Oscara opravdu nevím) a otravnými vložkami s antickým chórem (možná originální, avšak nevtipné, resp. kromě Diova záznamníku). Konec mě tentokrát tolik nepotěšil, protože byl dost podobný závěru v Darebáčcích, sice mladšímu, ale mnou dřívě zhlédnutému snímku. "Kdo je šéf, ty nebo máma?" - "Kdo je šéf? To je snad jasné. Ty nevíš, kdo šéfuje?" - "Ne" - "Já jsem šéf, jasný? Máma jen rozhoduje."(21.10.2011)

Na hranici tří a čtyř hvězd. Celý ten nápad s chórem a stylizováním do řecké tragédie se vším všudy (včetně deus ex machina) mi dlouho neseděl, ale nakonec jsem si na něj zvyknul. Allenovský stereotyp mi vadí méně, než jsem čekal. Přestože jeho devadesádkovou tvorbu hodnotím zatím docela kladně, nějak mi ale nesedí.(23.8.2012)

• - Juliet Taylor soutěžila o cenu Artois, kterou uděluje Casting Society of America v kategorii nejlepší casting. (Terva)

• - Wiidy Allen získal cenu Butaca v kategorii nejlepší filmové umění. (Terva)

• - Mira Sorvino soutěžila o cenu BAFTA v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)