Mocná Afrodité

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 1995, 98 min

Víš, proč ses mi hned zalíbil? Proč? Přitahují mě břídilové. Já jsem břidil? Vůbec si nevěříš. To je roztomilý. Libí se mi to. Nesnáším chlapy, co se sem přihrnou, mrsknou mi pár stovek, vytáhnou péro a mávají s ním po kvartýru. Můj první film Woodyho Allena a musím napsat, že se mi líbil převelice. Jeho schůzky s pornoherečkou mě bavily neskutečně. Páté hvězdě brání počátečních nudnějších dvacet minut. Zajímavý nápad s antickým chórem, který vstupuje do děje a vtipně ho rozebírá s hlavním hrdinou.(9.1.2009)

Woody Allen opět za kamerou i ve filmu, paráda. Naštěstí se jen zlomková část točí kolem rodinného děje s manželkou, kterou ztělesnila Helena Bonham Carter moc mi zde neseděla. Když se děj stočí na setkání Lennyho s atraktivní Lindou jež se živí prostitucí. "Ty si myslíš, že jsem hloupá? ne určitě skvěle ovládáš felaci". Antické vsuvky se povedly, Woody má na to prostě čuch. Co nezvládl Lenny, zvládné Afrodité. Celkem povedené dílko, i když né to nejlepší z jeho filmografie.(18.6.2010)

Tak som mal ku koncu dojem, že Woody nebude vedieť, ako to celé zakončiť, ale on sa blysol výborným záverom, ktorý musí potešiť aj prekvapiť každého jeho fanúšika. Film je zameraný skôr na dej, ako na nesmrtelné hlášky, ale aj tak je to komédia, i keď skôr úsmevná ako bláznivá. Odporúčam aj Allenovým haterom, toto by sa im mohlo páčiť.(20.9.2009)

Vždy, keď si pustím " Woodyho" mám aj konkrétne očakávania, ktoré sa poväčšine naplnia. Originálny dej prepletený ešte originálnejšími vtipnými dialógmi a keď sa to celé skĺbi je z toho vždy rozkošné vydarené dielko. V prípade, že dej nie je extra zaujimavý, Woody si to vie vždy vykompenzovať svojimi inými režisérskymi zbraňami. No film Mocná Afrodita som mnou akosi nič zvláštne nerobí...bolo to síce fajn, no nie až tak, na čo som zvyknutá...dokonca ma strašne rozčulovala uškriekaná Mira Sorvino...preto len 3.(11.3.2006)

Příběh neurotického a v běžných životních situacích komicky působícího intelektuála Lennyho, který začne pátrat po matce svého adoptivního syna Maxe, se rozeběhl ve skvělém tempu. Zpočátku jsem se bavila opravdu královsky, pak přišlo bohužel u Allenových filmů už tradiční zvolnění a útlum, aby výsledný dojem vylepšila opět úsměvná závěrečná tečka v podobě náhodného setkání Lennyho se svou milenkou Lindou po pár měsících...3,5(20.10.2008)

• - Řecký chór se natáčel ve skutečném sicilském amfiteátru. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

• - Woody Allen soutěžil o cenu WGA, kterou uděluje spolek amerických spisovatelů v kategorii nejlepší scénář. (Terva)

• - Mira Sorvino získala ocenění Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)