Mocná Afrodité

Mighty Aphrodite

Mocná Afrodité

Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 1995, 98 min

Hrdinka, kterou hraje Mira Sorvino, je pro mě snad nejsympatičtější ženskou rolí, co si k sobě Woody napsal. A možná ho tady i trochu zastínila, byla prostě skvělá! "I feel like I owe you a great fuck for this." =) (80%)(20.4.2015)

Allen na vrcholu/před vrcholem své kariéry, úžasná HBC, nádherně naivní Mira Sorvino, roztomilý klučina ,,tati, kdo je tu šéf, ty nebo maminka?'' ,,Samozřejmě, že já. Maminka jen rozhoduje...'' a mezi tím zase ten výborný a stále upovídaný Allen. Pro mne jeden z jeho nejlepších filmů. Ha! Jeden poznatek: Allen je lechtivý za uchem!(10.10.2012)

Na hranici tří a čtyř hvězd. Celý ten nápad s chórem a stylizováním do řecké tragédie se vším všudy (včetně deus ex machina) mi dlouho neseděl, ale nakonec jsem si na něj zvyknul. Allenovský stereotyp mi vadí méně, než jsem čekal. Přestože jeho devadesádkovou tvorbu hodnotím zatím docela kladně, nějak mi ale nesedí.(23.8.2012)

Víš, proč ses mi hned zalíbil? Proč? Přitahují mě břídilové. Já jsem břidil? Vůbec si nevěříš. To je roztomilý. Libí se mi to. Nesnáším chlapy, co se sem přihrnou, mrsknou mi pár stovek, vytáhnou péro a mávají s ním po kvartýru. Můj první film Woodyho Allena a musím napsat, že se mi líbil převelice. Jeho schůzky s pornoherečkou mě bavily neskutečně. Páté hvězdě brání počátečních nudnějších dvacet minut. Zajímavý nápad s antickým chórem, který vstupuje do děje a vtipně ho rozebírá s hlavním hrdinou.(9.1.2009)

Příběh neurotického a v běžných životních situacích komicky působícího intelektuála Lennyho, který začne pátrat po matce svého adoptivního syna Maxe, se rozeběhl ve skvělém tempu. Zpočátku jsem se bavila opravdu královsky, pak přišlo bohužel u Allenových filmů už tradiční zvolnění a útlum, aby výsledný dojem vylepšila opět úsměvná závěrečná tečka v podobě náhodného setkání Lennyho se svou milenkou Lindou po pár měsících...3,5(20.10.2008)

• - Řecký chór se natáčel ve skutečném sicilském amfiteátru. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

• - Mira Sorvino získala ocenění Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

• - Woody Allen soutěžil o cenu WGA, kterou uděluje spolek amerických spisovatelů v kategorii nejlepší scénář. (Terva)