Mocná Afrodíté

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 1995, 98 min

Můj další Woody, pomalu budu mít v malíku celou jeho filmografii. Tady Pan režisér, herec a scenárista opět rozehrál osudy skvěle napsaných postav, jejichž vztahy tak propletl, jak to umí snad jedině on. Herci fajn, Mira Sorvino mě překvapila, protože jsem ji dosud neznala, Helenu Bonham Carter mám zase zafixovanou s Deppem a Burtonem, takže také změna. Tenhle film se mi líbil, je sice s jemnějším humorem než předchozí filmy, ale i přesto je fajn. Sice nijak nezamíchal mým žebříčkem oblíbených Woodyho filmů, ale přesto to je fajn filmový zážitek.(17.6.2013)

Scénář: Woody Allen .. Já jsem tady boss - máma jenom rozhoduje. Od jedné adopce až k nálezu biologické matky je to jen Woodyho průměr bez přidané hodnoty. Pak se objeví Mira Sorvino (můj tajný miláček) a kvalita jde do obvyklé Allenovsky brilantní roviny. Po setkání s Afroditou se konečně rozjede. Allenův habituální důraz na sex a veškeré s tím spojené radosti a strasti jsou zde zprostředkovány skrz prostitutku a příležitostnou herečku Lindu. Jejich společné rozhovory mají náboj s řádnou a typickou porcí humoru. „Judy Madrace“ je při nich neskutečně rozkošná a přirozená, výtky na stranu Allena nepřipadají v úvahu, jeho role je jak dobře napsána, tak zahrána. Zkrátka, scénář fajnový a režie, včetně dlouhých záběrů bez střihu rulující.(18.10.2007)

Verný kameraman, verná strihačka, verný kostýmový návrhár, verný výpravca, tak to môže byť režisér a scenárista v jednej osobe určite rád, keď sa môže vždy spoľahnúť na svojich dlhoročných spolupracovníkov, bez ktorých by som si ani ja už nevedel predstaviť typickú štruktúru každej allenovky, a o čom by to ešte bolo, ak by sa herci doslova nebili medzi sebou, aby si mohli u neho zahrať, pretože to prináša neuveriteľne priaznivú cenovú úrodu. Je tomu i tentokrát, a vynikajúca Mira Sorvino sa parádne blysla v úlohe sexy herečky v porno biznise, pričom ju nikdy neuvidím v akcii, počujem to len z rozprávania, a človek si už vie veľmi dobre predstaviť, aké to je v reáli. A práve jej raz zaklope na dvere športový novinár, ktorý sa chce niečo dozvedieť o tom, kto je pravá MATKA jeho adoptívneho syna Maxa ? Zblíži sa s ňou, a začne jej radiť do života, že spamätať sa, nie je nikdy neskoro. Zatiaľ, čo pomáha druhým, sám prežíva manželskú krízu, a jeden brilantný PARADOX prichádza takmer na samý záver, keď som si vravel, že ten Woody Allen má niečo do seba. Nakrútil film s pomerne jednoduchou zápletkou, ktorá v konečnom dôsledku je dvojznačná. V budúcnosti ma čaká ďalšia filmová jazda s týmto neurotikom, a tých ešte zopár bude, na čo sa opäť teším. Nie som jeho extra veľkým fanúšikom, ale je mi jasné, ako facka, že TEN nakrúcať vedel o stošesť !(29.4.2018)

Hrdinka, kterou hraje Mira Sorvino, je pro mě snad nejsympatičtější ženskou rolí, co si k sobě Woody napsal. A možná ho tady i trochu zastínila, byla prostě skvělá! "I feel like I owe you a great fuck for this." =) (80%)(20.4.2015)

Příběh neurotického a v běžných životních situacích komicky působícího intelektuála Lennyho, který začne pátrat po matce svého adoptivního syna Maxe, se rozeběhl ve skvělém tempu. Zpočátku jsem se bavila opravdu královsky, pak přišlo bohužel u Allenových filmů už tradiční zvolnění a útlum, aby výsledný dojem vylepšila opět úsměvná závěrečná tečka v podobě náhodného setkání Lennyho se svou milenkou Lindou po pár měsících...3,5(20.10.2008)

• - Woody Allen soutěžil o cenu WGA, kterou uděluje spolek amerických spisovatelů v kategorii nejlepší scénář. (Terva)

• - Wiidy Allen získal cenu Butaca v kategorii nejlepší filmové umění. (Terva)

• - Juliet Taylor soutěžila o cenu Artois, kterou uděluje Casting Society of America v kategorii nejlepší casting. (Terva)