La casa con la scala nel buio

• angličtina House of the Dark Stairway (neoficiální název) (více)

Začínající skladatel filmové hudby Bruno (Andrea Occhipinti) je najat režisérkou Sandrou (Anny Papa), aby složil hudební doprovod k jejímu novému hororu. Hudebník chce věnovat svému dílu maximální soustředění, a tak využije nabídku na pobyt v dočasně neobsazené luxusní vile. Po několika podivných událostech v okolí domu Bruno pojme podezření, že děsivý snímek zde zřejmě našel svůj reálný předobraz. (J.Connor)

Flipnic

Slaboučké giallo, tak slabé jak "hrušková voda" místo kávy jak se říká ... Příjemné bylo akorát prostředí vily, kde se děj odehrával. Jinak děj, dialogy, motiv, příšerné a nudné scény ... Hrozně protahované, vedoucí k jasnému a logickému cíli. Gore taky nic moc, kromě vraždy v koupelně, ale ta to rozhodně nemohla zachránit. Hudba špičková, ale prostě jinak neuvěřitelně nudná záležitost ... Jedno z nejslabších diall, jaké jsem viděl ... ne-li vůbec nejhorší ... ()

POMO

Postavy vedú dialógy akoby mali IQ 80 a ten anglický dabing dehonestuje ešte aj výkony hercov (ktoré už samé o sebe nie sú nič extra), no technicky film funguje. Vizuálna stránka nie je až tak premakaná ako u Argenta (dokonca ani širokouhlá), no v kombinácii s pôsobivou hudbou a pomalým tempom rozprávania vytvára príjemné napätie a tajuplnosť, ktoré udržia vašu pozornosť a miestami privedú až do vytŕženia. Trošku hlúpy, ale technicky veľmi dobre zvládnutý giallo thriller so všetkým čo tento žáner potrebuje. ()

Rogue

V první minutě začíná Bava pěkně zostra, v páté se ukáže, že si hraje s divákem a od desáté mě má plně ve své moci. Někdy kolem dvacáté se ukáže, že to zas takový zázrak nebude. Main theme je skvělá, atmosféra funguje, lekačky lekají a prostor mezi tím je vyplněn nudou, až si to říká o rychloposuv. Polovina filmu je dokonalá, polovina debilní (dialogy, postavy, zápletka). Debilita lehce převažuje a tenisáky jsou fajn. ()

Bloody13

Co jinýho si v těchto parných dnech dát, než nějaký pěkný džiálko. Tohle sice patří k těm hodně pozdním, ale prošlou lhůtou rozhodně netrpí. Bava tu celkem hezky pracuje s velkými interíéry rozlehlého domu, do něhož leze jedna holka za druhou, aby tu byly mordovány tajemným vrahem/vražedkyní. Občas nabude pěkná atmosféra, bohužel ta stopáž je příliš dlouhá na to, aby diváka udržovala v primárním napětí. Spíš ho sere, abych pravdu řekl. Bábovky jsou tu ale nádherný, koupelnová vražda jedný z nich je celkem efektní, hudba je taky parádní a vedlejší role si tu střihnou Michele Soavi a blonďatej klučina z Fulciho Domu u hřbitova. Co byste chtěli víc? Mno, však já vim, víc Argenta. ()

obitus

Vynikajici a hodne napinave giallo z doby, kdy uz mel tento zanr sva nejlepsi leta davno za sebou. Puvodne televizni projekt, ktery byl ale pro svou brutalitu odmitnut a prestrihan na film. Neni se co divit, scena zabiti v koupelne je jedna z nejzabavnejsich co jsem videl, opravdu skvele zvladnute remeslo. Bohuzel, puvodne dvouhodinovy material mel byt sestrihan jeste vic, takhle je film misty az prilis pomaly. Z hercu, kteri se v te dobe motali kolem Bavy a Soaviho me potesil predevsim Stanko Molnar, znamy hlavne ze skveleho Macabra. Posledni velky klad je uzasna hudba, predevsim hlavni motiv je jeden z tech nejlepsich, jake lze u gialla najit. ()