La casa con la scala nel buio

• angličtina House of the Dark Stairway (neoficiální název) (více)

Začínající skladatel filmové hudby Bruno (Andrea Occhipinti) je najat režisérkou Sandrou (Anny Papa), aby složil hudební doprovod k jejímu novému hororu. Hudebník chce věnovat svému dílu maximální soustředění, a tak využije nabídku na pobyt v dočasně neobsazené luxusní vile. Po několika podivných událostech v okolí domu Bruno pojme podezření, že děsivý snímek zde zřejmě našel svůj reálný předobraz. (J.Connor)

POMO

Postavy vedú dialógy akoby mali IQ 80 a anglický dabing dehonestuje ešte aj výkony hercov (ktoré už samé o sebe nie sú nič extra). Technicky ale film funguje. Vizuálna stránka nie je až tak premakaná ako u Daria Argenta (dokonca ani širokouhlá), no v kombinácii s pôsobivou hudbou a pomalým tempom rozprávania vytvára príjemné napätie a tajuplnosť, ktoré udržia vašu pozornosť a miestami privedú až do vytŕženia. Trošku hlúpy, ale technicky veľmi dobre zvládnutý giallo thriller so všetkým, čo tento žáner potrebuje. ()

JohnnyD

Dlho som nevidel giallo, takže mi to veľmi dobre sadlo. Kto nie je fanúšik žánru, nech si odráta jednu až dve hviezdičky podľa toho, do akej miery dokáže prekusnúť dementné chovanie postáv a ešte debilnejšie dialógy. Odhliadnuc od toho je to dobre vybudované giallo s napínavým mysterióznym príbehom, skvelou jednoduchou hudbou, dobrou kamerou, psychotickým vrahom, obstojnými mordami a krásnymi ženami (Lara Lamberti!). 7/10 ()

darkrobyk

Solidní giallo, u něhož jsem po opětovném zhlédnutí zvedl hodnocení. Tajemná atmosféra, rozlehlá vila, krásné dívky, zadumaný zahradník a skladatel, co zjišťuje, že ve vile se děje něco podivného. Zpočátku to vypadalo jako variace filmu Jen ho nechte, ať se bojí, jenže pak přišla jedna vražda, druhá, třetí.... Vytahovací odlamovací nůž zajíždí do dlaně a jeden si hned vybaví De Palmovo Oblečen na zabíjení a scénu s břitvou. Probodnutí ruky nožem, umlácení zakončené podříznutím či vtipné uškrcení, co tak nějak naznačuje - s čím kdo zachází, s tím také schází. Jinak úvodní scéna má sama o sobě báječnou atmosféru. Plíživá kamera, chytlavá hudba a pak závěr, kdy vrah ani režisér naznají slitování. Pomalejší tempo ale asi nesedne každému, a tak zkrácení by filmu prospělo. Já byl spokojen. ()

Campbell

Říkám bravo ve stoje. Tohle je typ filmu od kterýho se nic nečeká a nakonec mě nakopne neuvěřitelným způsobem do koulí. Úvodní scéna s dětma(a jedno dítě je to samé co hrálo v House by the cemetery, sakra z toho kluka jde strach) je atmosférická a moc pěkně natočená. Pak film směřuje k giallu a to hodně pomalém giallu ale aspon se tu neustále něco dělo, a atmosféra byla poměrně silná a Bava si jí držel do úplného konce. Sem tam hodil vraždu, kterých je ale zoufale málo ale to vůbec nevadí protože způsoby vražd jsou fakt parádní třeba první s nožem přes plot byla zábavná a umlácení v koupelně nemělo chybu. Sice rozuzlení nebylo zrovna moc dobré a bylo nespravedlivé k divákovy ale za takovýhle překvapení tleskám ve stoje. ()

Bloody13

Co jinýho si v těchto parných dnech dát, než nějaký pěkný džiálko. Tohle sice patří k těm hodně pozdním, ale prošlou lhůtou rozhodně netrpí. Bava tu celkem hezky pracuje s velkými interíéry rozlehlého domu, do něhož leze jedna holka za druhou, aby tu byly mordovány tajemným vrahem/vražedkyní. Občas nabude pěkná atmosféra, bohužel ta stopáž je příliš dlouhá na to, aby diváka udržovala v primárním napětí. Spíš ho sere, abych pravdu řekl. Bábovky jsou tu ale nádherný, koupelnová vražda jedný z nich je celkem efektní, hudba je taky parádní a vedlejší role si tu střihnou Michele Soavi a blonďatej klučina z Fulciho Domu u hřbitova. Co byste chtěli víc? Mno, však já vim, víc Argenta. ()