poster

Vlákna (TV film)

 • anglický

  Threads

Drama / Thriller / Sci-Fi / Válečný / Katastrofický

Velká Británie / Austrálie / USA, 1984, 110 min

 • 2-Xtreme
  ****

  Je to staré, čiže tie výbuchy a ostatné triky stoja za hovno. Dosť to nudí a tá britská angličtina mi riadne liezla na nervy. Je to zle natočené na urovni amatéra a nie je to poriadne ani film ani dokument, ale je to zobrazené tak reálne, že je mi z toho až zle a preto tých 8/10. Toto vízia je tretej svetovej, alebo ak prežijeme rok 2012 tak táto jadrová vojna nás neminie.(18.7.2009)

 • Wacoslav1
  ***

  No nevím, nemůžu si pomoct, ale dle mého názoru silně nadhodnocený film. Na toto téma mi přišel o dost lépe zpracovaný Americký Den poté který vzniknul o rok dříve. Tady mě příliš nezaujali postavy ani to polodokumentaristické zpracování. A taky tady vidím až moc prvoplánovitou snahu šokovat publikum za každou cenu, ale tak dobře nebudu nadávat. Film podobného stylu asi nemůže i vzhledem k tématu úplně zklamat, ale Day After mi prostě přišel komplexnejší a propracovanější. Vlákna vidím pouze na lehký nadprůměr.60%(16.7.2016)

 • H34D
  ****

  Wow, tohle musel být v 80. letech naprosto zdrcující film, ani si nedokážu představit, jak v tehdejší době působil. I dnes, byť technologie jsou už úplně někde jinde, dokážou vlákna vyvolat pořádnou depresi svou syrově (ne)zpracovanou vizí možné apokalypsy. Vyprávění se odvíjí v polodokumentárním stylu, servírují se hrubá fakta bez emocí. Paradoxně právě tento přístup vyvolává emoce nejsilnější - naprosté zdrcení... 7/10(26.2.2017)

 • Le_Chuck
  ***

  Aj keď sa film TV produkcie pohybuje viacmenej v náznakoch (vačšina prevzatých záberov, kopec detajlov, lacný komparz) a je evidentne zbúchaný na kolene za pár šupov, tak dokáže navodiť celkom slušnú depku a zavŕtať atomového chrobáka pekne hlboko. Nuklearne peklo hríbom iba začína a to si málo ľudí uvedomuje. 70%(21.8.2008)

 • jojinecko
  *****

  FIlm z kategórie "nezabudnuteľné" a je len paradoxom, že vznikol v "orwellovskom" roku 1984. K môjmu plnému bodovému hodnoteniu prispela aj odvaha Micka Jacksona pre BBC natočiť takúto apokalyptickú (alebo reálnu?) víziu- neprikrášlenú, surovú a šokujúcu. Ani sa nečudujem, že film bol hneď stiahnutý z vysielania, viem si predstaviť klasického vygumovaného TV konzumenta, keď vidí tento film/dokument/víziu. Napriek TV produkcii je Threads vynikajúco natočený, má perfektné scény, ktoré podporujú aj suché faktické komentáre a štatistiky. Už dlho som nemal po skončení filmu taký nepríjemný pocit... "Must see" záležitosť!(13.11.2010)

 • - Na začátku 50. minuty filmu shoří postava nápadně přípomínající E.T. - Mimozemšťana. (Kerrick)

 • - Spoiler: Když Ruthina dcera rodí, můžeme vidět, že má v ústech plomby. Ty jí ale v postapokalyptickém světě, do nějž se sama narodila, nikdo nemohl udělat. (awful)

 • - Při natáčení filmu se vycházelo ze spisu z 80. let, tzv. "Square Leg". Tento spis určoval možné scénáře jaderného útoku na Velkou Británii. Předpokládal, že ztráty na životech by byly 29 milionů, vážně zraněných 7 milionů a přeživších a přibližně 19 milionů přezivších (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace