Osamělý mrtvý muž – 1. část (E01) (epizoda)

Krimi

Česko, 2017, 56 min

• triatlet

Dokonalé. Jako uspávací prostředek naprosto dokonalé. Herecké obsazení potěší, ale děj je natahovaný. Vyšetřovatelé jsou na volné noze, že se scházejí u Exnera, připadně Exner chodí k podezřelým na návštěvy? A chová se tam jako doma. Příprava nápojů zbytečně protahuje děj a "vtipné" dialogy jako "Já chci bez mlíka a cukru. " "Já chci s mlíkem a cukrem." jsou spíš trapné... Hudební doprovod naprosto nekoresponduje s dobou, působí jako parodie. Kabriolet je zatím taky nefunkční.(3.9.2017)

Dáme tomu ještě šanci,Michal dlouhý v roli kapitána Exnera je mdlý ,nevýrázný.Jeho dva pomocníci !!,tak ty bych přerazila.Jediné plus byla role a výkon Petra Nárožného.Nesmyslné kouskování děje reklamou musí každého vytočit.Roztrhnout epizodu do dvou dílů je další velká chyba.Váhala jsem jak hodnotit??Snad mě to nebude mrzet...(27.8.2017)

Až moc natahované skoro nic. Exner působí spíše jako bonviván, nikoli elegán, v eleganci jej trumfuje Nárožný. Hudba připomínající léta šededesátá působí rušivě, spolupracovníci typu Pat a Mat jsou zatím divní. Uvidíme, co bude dál...ale případ by se dle mého vešel do jednoho dílu. Holt reklama si žádá své. Potěšil mě naopak semtam vtip.(26.8.2017)

• ac3r

Mam rád Michala Dlouhého, takže jsem se i relativně těšil. Ale tohle je tak neskutečně utahaná krávovina, že i proti tomu Temný kraj a Modrava jsou králové detektivek. V prvních dvou dílech vrah jasný 15 minutách a oni to roztáhnou na dvě hodiny :D K tomu ještě ta strašná hudba, která má snad za úkol diváka definitivně odpudit. A to hodnocení tady? No comment fakt. Ruce pryč !(11.9.2017)

První polovina prvního dílu nás seznamuje s kapitánem Exnerem, švarným to šohajem české kriminálky. Michal Dlouhý mu rozhodně ostudu nedělá a dobře se na něj dívá. Seznamujeme se s jeho partou - věčně vtipným Davidem Novotným a chodící encyklopedií Janem Vondráčkem. Do party ještě patří patolog Arnošt Goldflam. Prvním případem se stává podivná vražda muže kousek od jeho domova, která byla spáchána sérem na uspávání zvířat. Aniž by se detektivové nějak výrazněji posunuli v pátrání dál, je kapitán Exner odvolán ze setkání se svým novým objevem zubařkou Vicou Kerekes. Čeká ho nový podivný případ zabití či zavraždění krásné ženy hrochem v místní Zoo. První část prvního díl nabízí příjemnou atmosféru s mnoha zcela zbytečnými dialogy a s chozením kolem horké kaše.(4.9.2017)