Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v zoologické zahradě usmrtí ve výběhu hroch mladou ženu, vypadá to jako nešťastná náhoda. Detektivové ovšem tuší, že pravda je jiná. Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v prvním z nové řady televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

(více)

Recenze (51)

honajz 

všechny recenze uživatele

Sterilní nuda. Na kopyto dvojdílů Temných krajů napasovaný mustr. Postava Exnera zcela zabitá - on Michal dlouhý není špatný, dobře intonuje, umí nasadit správný tembr, ale ten humor tomu chybí. On tu nějaký je, ale křečovitý, asi jako když se pokouší vyprávět vtip akademický profesor, který nikdy neopustil svou pracovnu a knihovnu. Jirka Dvořák by tomu dodal možná trochu sebeironie a nadhledu, ale ten tu nehraje, a někdy by ty dialogy i z jeho úst zněly divně. Ony ty Erbenovy knížky nejsou taky žádná sláva a člověk si musí spoustu věcí domýšlet nebo se prokousat nudným lesem nudného textu. Ale proč to neuchopit jako tvůrci Pokladu byzantského kupce nebo ještě lépe Smrti talentovaného ševce. Ten Jirka Dvořák by ten Kodetův nadhled a sebeironii určitě uhrál. Ale chtělo by to i sevřenější děj a tím pádem méně nudy a méně vaty. Za mne to prostě nefunguje - dějem, humorem, ničím. Jak jsem napsal v úvodu - sterilní nuda. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokonalé. Jako uspávací prostředek naprosto dokonalé. Herecké obsazení potěší, ale děj je natahovaný. Vyšetřovatelé jsou na volné noze, že se scházejí u Exnera, připadně Exner chodí k podezřelým na návštěvy? A chová se tam jako doma. Příprava nápojů zbytečně protahuje děj a "vtipné" dialogy jako "Já chci bez mlíka a cukru. " "Já chci s mlíkem a cukrem." jsou spíš trapné... Hudební doprovod naprosto nekoresponduje s dobou, působí jako parodie. Kabriolet je zatím taky nefunkční. ()

Reklama

filmsim 

všechny recenze uživatele

Reinkarnovaný Kapitán Exner vypadal v ukázkách stylově a lákal na svěží a originální pojetí, kterým bude moci konkurovat zajetým titulům. Jenomže i přesto, že zajeté krimi série jako Kriminálka Anděl, Policie Modrava, Specialisté a další, mají své neduhy, kterým se Exner sebevědomě dokázal vyhnout, tak zklamává po jiných stránkách. Více v mých prvních dojmech na webu Fandíme seriálům. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál Kapitán Exner jest dlouholetým dluhem původní barrandovské detektivky Poklad byzantského kupce, ve které se hrdina původních českých detektivek Václava Erbena objevil poprvé. Dluhem? Ano, čtete správně. Za normalizace totiž vnikly dva další filmy pro televizi a dva další pro kina, nikdy Exnera nehrál znovu Vala a každý jednotlivý projekt začínal se svým Exnerem úplně od nuly. Není to ideální vizitka pro adaptace konzistentní série, která se stala mezi čtenáři po leta oblíbenou. Čili shledávám tento primácký seriál jako příjemný nápad. Bohužel každý z případů rozdělen na dva tempo vyšetřování rozmělňuje, což velká část diváků nevidí s nadšením. Nicméně je tak výraznější prostor budovat jistý příběh mezi Exnerem (sexy Dlouhý) a jeho Exner Girl (sexy Kerekes, která si báječně šlape na jazyk). Opět motiv, který jsem marně hledala v normalizačních filmech, když tak zdařile započala chemie kdysi mezi Valou a Gabi Vránovou. Nu, není to tedy vyslovené bezva, ale přijímám tento dluh s otevřenou náručí a těším se, že třeba v budoucnu některá z tuzemských televizí stáhne i pro jiné domácí vyšetřovatele, neb čerpat je opravdu z čeho. Počínaje Vachkovým Klubíčkem, samozřejmě. ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Milá Primo, gratuluji ti. Opět si obhájila mé mínění o seriálových polotovarech, co produkuješ. Napadá mě jen jedna věc, kterou bych si dovolil pochválit. A to vůbec odvahu, pustit něco takového v roce 2017 na obrazovky. No a to ještě na oba víkendové večery. Ještě obdivuji lidi, co dokázali oba díly dokoukat. Já zvládl jenom 30 minut tady toho prvního. Pak už jsem začal pociťovat nemalé klesaní svého IQ a musel jsem to vypnout. Tady to je totiž naprostý trapas. Jestli si takhle někdo představuje kriminálku, tak je s naší tvorbou asi vážně něco špatně. Jak všechny chyby tak nějak elegantně schnout a nepoblít se. Inu, co takhle třeba, že děj je rozpadlý a na kriminální zápletku není kladen absolutní důraz. Nenazval bych to ani krimi. Spíš to působí dojmem naivní komedie. Všichni hrajou šašky, hudba je jak z kabaretu a není tady absolutně žadná atmostféea.. Samotná hlavní postava, vypadá hrozně falešně a nedůvěryhodně. Jak z jiné dimenze. Jeho balení žen už je vyloženě pohádkové, směšné a groteskní. Chudák Dlouhý, který je dobrým hercem, ale zde musí pouze dělat hadrového panáka . Chybí tomu taky nějáká režie. Pan Karas na to asi dohlížel přes skype. Zkrátka.... Však vy víte, co... NIC. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Vica Kerekes (Steinová) odmítla dublérku ve scéně, kdy jí málem srazí auto. Herečka do natáčení šla tak naplno, že si odřela a narazila koleno. Když se v následující scéně ošetřuje koleno peroxidem, tak to není namaskované, ale to je opravdové. „Bylo to technicky nesmírně náročné, protože už jen umístit kameru na auto veterána, abychom neublížili ani autu, ani kameře, nebylo nic snadného. Pak se musela scéna dobře nacvičit, aby tam Vica vběhla v pravou chvíli a to auto jelo určitou rychlostí, aby to opravdu vypadalo nebezpečně, to všechno opravdu zabralo několik hodin,“ prozradil režisér o natáčení nehody s Kerekes, která byla jednou z nejdéle natáčených scén seriálu. (Duoscop)

Reklama

Reklama