Osamělý mrtvý muž – 2. část (E02) (epizoda)

Krimi

Česko, 2017, 55 min

 • bohzde
  odpad!

  Nuda. Na knižní předlohu nedosažitelné - scénárista a režisér dostali za úkol natahovat děj??? Dialogy tahají za uši. Michal Dlouhý v roli Exnera je spíše za bonvivána. Pat a Mat v podání Davida Novotného a Jana Vondráčka jsou spíš detektivové k pousmání. Arnošt Goldflam v roli patologa - to už je fakt moc. Ale největší výhrady mám k Vice Kerekes - proboha jak to mluví? Proč jí nenechat mluvit slovensky, ta čeština je příšerná!!!(12.9.2017)

 • otík
  ***

  Ve druhé části prvního dílu stále za příjemných a pohodových tónů Exner došetřuje vraždy muže a ženy. Brzy vyplývá na povrch spojení obou činů, okruh podezřelých se zvyšuje. V tomto díle se už opravdu pátrá (i když zcela jinak než jsme u jiných seriálů zvyklí) a závěrečné vyřešení rozhodně není špatně napsané. Rozhodně důstojné ukončení prvního dílu, raději bych to vše ovšem viděl v jednom trochu delším dílu a trochu akčnější.(4.9.2017)

 • NinadeL
  ***

  Je báječné až bezva rozuzlení prvního případu Exnera v podání Dlouhého? Ale tak nijak zvlášť oslnivé, ale zcela jistě přijatelné. Vysloveně jsem se pobavila tou matinkou zralou na vdávání svého syna v podání Jitky Sedláčkové, líbila se mi Máša Málková, na kterou jsem zvyklá z MDP, k zahození nebyla ani dvojice starých kriminálních živlů Tesařová - Nárožný. Místy to má dobré nápady, na pokračování jsem zvědavá a to je mnohem více, než Prima dokázala v několika posledních svých seriálech.(3.9.2017)

 • mh.mail
  ***

  50% — Co se týká rozuzlení, bylo zajímavé, nikoliv neočekávané, protože mě to napadlo už v první díle, ale vzhledem ke způsobu vraždy jsem tuto možnost zase opustil. Za to ovšem můžeme poděkovat především panu Erbenovi, který to takhle vymyslel. Tvůrci filmu to jenom převzali a naštěstí nezkazili. Vica Kerekes nepatří mezi ženy, které by navštěvovaly mé tajné sny, takže její vztah k Exnerovi mě nechává chladným, bohužel se smiřuji s tím, že se bude asi vyskytovat ve všech dílech. Jinak se samozřejmě negativně začalo projevovat zvolené schéma dvou dílů na případ, takže některé situace byly zbytečně natahované a děj byl mírně rozvleklý. Uvidíme, jak to bude působit v dalších dílech.Dialogy nejsou zrovna vytříbené, je to holt Prima. Paperbackové oddechové čtení na víkend.(28.8.2017)

 • HonzaBez
  ***

  Díky vcelku překvapivému konci mi ty tři hvězdičky nepřijdou přehnané. Michal Dlouhý coby elegantní kapitán Exner se mi docela líbí. I hudba Ondřeje Brouska mi přišla poměrně zajímavá. Jen jako to natahování té "soukromé" linky mezi Dlouhým a Kerekes několika odchody kapitána Exnera z "rande" v restauraci mi v průběhu těch prvních dvou dílů přišlo trošku zbytečné. I když třeba Ve smrti talentovaného ševce to na konci dopadne mezi Kodetem a Bouškovou dost podobně...(28.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace