Osamělý mrtvý muž – 2. část (E02) (epizoda)

Krimi

Česko, 2017, 55 min

• Josef.Svejk

První dva díly jsou zatím trapná parodie. Phil Marlowe meets 007. Česky policajt v Jaguáru XK-E jako ve svém kazdodenním autě, denně vyžehlené obleky z čistírny site na míru atd atd? :) V Miami Více alespoň vysvětlili, že Sonny Crockett jezdil ve Ferrari Testarossa, protože byl undercover agent a auto bylo části jeho utajení. Kapitán české policie by musel být bud dědicem nějaké velké kupy peněz po (hodně bohatem) dědečkovi nebo na výplatní pásce mafie, aby si mohl dovolit XK-E jako svůj denní dopravní prostředek :) Kam na tyhle debilní nápady scenáristé chodi je opravdu otázka :)(31.8.2017)

Je báječné až bezva rozuzlení prvního případu Exnera v podání Dlouhého? Ale tak nijak zvlášť oslnivé, ale zcela jistě přijatelné. Vysloveně jsem se pobavila tou matinkou zralou na vdávání svého syna v podání Jitky Sedláčkové, líbila se mi Máša Málková, na kterou jsem zvyklá z MDP, k zahození nebyla ani dvojice starých kriminálních živlů Tesařová - Nárožný. Místy to má dobré nápady, na pokračování jsem zvědavá a to je mnohem více, než Prima dokázala v několika posledních svých seriálech.(3.9.2017)

• bohzde

Nuda. Na knižní předlohu nedosažitelné - scénárista a režisér dostali za úkol natahovat děj??? Dialogy tahají za uši. Michal Dlouhý v roli Exnera je spíše za bonvivána. Pat a Mat v podání Davida Novotného a Jana Vondráčka jsou spíš detektivové k pousmání. Arnošt Goldflam v roli patologa - to už je fakt moc. Ale největší výhrady mám k Vice Kerekes - proboha jak to mluví? Proč jí nenechat mluvit slovensky, ta čeština je příšerná!!!(12.9.2017)

Ve druhé části prvního dílu stále za příjemných a pohodových tónů Exner došetřuje vraždy muže a ženy. Brzy vyplývá na povrch spojení obou činů, okruh podezřelých se zvyšuje. V tomto díle se už opravdu pátrá (i když zcela jinak než jsme u jiných seriálů zvyklí) a závěrečné vyřešení rozhodně není špatně napsané. Rozhodně důstojné ukončení prvního dílu, raději bych to vše ovšem viděl v jednom trochu delším dílu a trochu akčnější.(4.9.2017)

Zklamání... fandím tomu protože ta hudba, ten bonviánskej styl Dlouhého, obsazení atd tak naznačuje, že to potenciál má, ale tenhle druhý díl byl prostě nudný a stylem vyprávění moc do děje nevtáhl a to nemluvím o detailu, že pachatelé unikli spravedlnosti. Hereckým výkonům vévodil Petr Nárožný a dvojka vrahů ze ZOO, ale herecké výkony Novotného a Vondráčka, ( naprostí borci) jsou znehodnoceny, že jejich scény nejsou vtipné a jsou celkem zbytečné. Michal Dlouhý v tomto díle je taky mimo hlavní proud pozornosti a Vica Kerekes tady byla asi dvě minuty v restauraci na rande. PS: Nevím, zda jsem v té nudě ztratil kontakt ve vyprávění, ale naprosto mi uniklo jak ten Exner vlastně přišel na toho vraha chlapíka z parku. Prostě na něj ukázal... PS2: "Máte pěkné auto"" To mám po dědovi. " ( ty vole, celá republika za socialismu jezdila ve škodkách a děda Exnera měl rovnou cabrio jaguára? ty vole to byl ústřední tajemník ne? )(30.8.2017)