Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v zoologické zahradě usmrtí ve výběhu hroch mladou ženu, vypadá to jako nešťastná náhoda. Detektivové ovšem tuší, že pravda je jiná. Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v prvním z nové řady televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

(více)

Recenze (19)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zklamání... fandím tomu protože ta hudba, ten bonviánskej styl Dlouhého, obsazení atd tak naznačuje, že to potenciál má, ale tenhle druhý díl byl prostě nudný a stylem vyprávění moc do děje nevtáhl a to nemluvím o detailu, že pachatelé unikli spravedlnosti. Hereckým výkonům vévodil Petr Nárožný a dvojka vrahů ze ZOO, ale herecké výkony Novotného a Vondráčka, ( naprostí borci) jsou znehodnoceny, že jejich scény nejsou vtipné a jsou celkem zbytečné. Michal Dlouhý v tomto díle je taky mimo hlavní proud pozornosti a Vica Kerekes tady byla asi dvě minuty v restauraci na rande. PS: Nevím, zda jsem v té nudě ztratil kontakt ve vyprávění, ale naprosto mi uniklo jak ten Exner vlastně přišel na toho vraha chlapíka z parku. Prostě na něj ukázal... PS2: "Máte pěkné auto"" To mám po dědovi. " ( ty vole, celá republika za socialismu jezdila ve škodkách a děda Exnera měl rovnou cabrio jaguára? ty vole to byl ústřední tajemník ne? ) ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ve druhé části prvního dílu stále za příjemných a pohodových tónů Exner došetřuje vraždy muže a ženy. Brzy vyplývá na povrch spojení obou činů, okruh podezřelých se zvyšuje. V tomto díle se už opravdu pátrá (i když zcela jinak než jsme u jiných seriálů zvyklí) a závěrečné vyřešení rozhodně není špatně napsané. Rozhodně důstojné ukončení prvního dílu, raději bych to vše ovšem viděl v jednom trochu delším dílu a trochu akčnější. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je báječné až bezva rozuzlení prvního případu Exnera v podání Dlouhého? Ale tak nijak zvlášť oslnivé, ale zcela jistě přijatelné. Vysloveně jsem se pobavila tou matinkou zralou na vdávání svého syna v podání Jitky Sedláčkové, líbila se mi Máša Málková, na kterou jsem zvyklá z MDP, k zahození nebyla ani dvojice starých kriminálních živlů Tesařová - Nárožný. Místy to má dobré nápady, na pokračování jsem zvědavá a to je mnohem více, než Prima dokázala v několika posledních svých seriálech. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Díky vcelku překvapivému konci mi ty tři hvězdičky nepřijdou přehnané. Michal Dlouhý coby elegantní kapitán Exner se mi docela líbí. I hudba Ondřeje Brouska mi přišla poměrně zajímavá. Jen jako to natahování té "soukromé" linky mezi Dlouhým a Kerekes několika odchody kapitána Exnera z "rande" v restauraci mi v průběhu těch prvních dvou dílů přišlo trošku zbytečné. I když třeba Ve smrti talentovaného ševce to na konci dopadne mezi Kodetem a Bouškovou dost podobně... ()

mh.mail 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

50% — Co se týká rozuzlení, bylo zajímavé, nikoliv neočekávané, protože mě to napadlo už v první díle, ale vzhledem ke způsobu vraždy jsem tuto možnost zase opustil. Za to ovšem můžeme poděkovat především panu Erbenovi, který to takhle vymyslel. Tvůrci filmu to jenom převzali a naštěstí nezkazili. Vica Kerekes nepatří mezi ženy, které by navštěvovaly mé tajné sny, takže její vztah k Exnerovi mě nechává chladným, bohužel se smiřuji s tím, že se bude asi vyskytovat ve všech dílech. Jinak se samozřejmě negativně začalo projevovat zvolené schéma dvou dílů na případ, takže některé situace byly zbytečně natahované a děj byl mírně rozvleklý. Uvidíme, jak to bude působit v dalších dílech.Dialogy nejsou zrovna vytříbené, je to holt Prima. Paperbackové oddechové čtení na víkend. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama