V Los Angeles je zemětřesení běžná věc, a proto je zde úřad krizového řízení, jehož vedoucím je Mike Roark. Roark má právě dovolenou a má u sebe na prázdninách dceru Kelly, když přijde další zemětřesení a on musí do práce. Doktorka Amy Barnesová ze seismologického ústavu oznámí, že šlo jen o mírné zemětřesení, ale sleduje Asfaltové jezírko, v němž stoupla teplota, a je tím znepokojená... Záhy nato zemřou kvůli extrémnímu žáru pracovníci v kanálu pod MacArthurovým parkem. Mike Roark vleze do tunelu ještě se svým pomocníkem a nechápe, kde se tam mohl takový žár vzít. Do parku přijede i Amy Barnesová a chce kanál prozkoumat, ale park je hlídán policií a Roark ji nechce do kanálu pustit. Amy mu začne vysvětlovat, že se možná jedná o sopečnou činnost, ale aby mohla varovat obyvatele, musí mít důkaz. A ten může nalézt jen v podzemí. Roark ji tam stejně nepustí, ale Amy s kolegyní Rachel do kanálu vlezou tajně před úsvitem. Jenže v tu chvíli dojde k dalšímu zemětřesení  a Rachel zahyne... Amy měla pravdu o sopečné aktivitě. To uzná i Roark, který se nedostane do úřadu krizového centra, protože z Asfaltového jezírka začala tryskat láva. Roark pošle svou dceru Kelly se zraněnými a lékařkou Jaye Calderovou do nemocnice a zůstává, aby mohl řídit záchranné akce. Amy se k němu připojí... Amy řekne Roarkovi, že je potřeba lidi evakuovat, lávu není možné zastavit, jen zpomalit. A to sopečná činnost ještě neukázala vše. Roark nechá postavit  železobetonové zábrany, o něž se láva na chvíli zastaví a hasiči na ni podle rady Amy stříkají hektolitry vody. Láva vytvoří škraloup, nepřelije se přes zábrany a všichni se radují. Jenže Amy je přesvědčená, že láva teče i pod městem, v tunelu metra. Jeden vlak tam uvízl, takže to chce jít prověřit. Zavolá Roarka, který se sám přesvědčí a zjistí, že láva se řítí na čtvrť, kde je nemocnice, kam Roark všechny posílal do bezpečí – včetně své dcery... (TV Prima)

rublik05

Po všech těch katastrofických slátaninách z posledních let působí Sopka jako zjevení. Nejen že se nemusí stydět za své zpracování, ono to dokonce není ani tak moc hloupé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pochopitelně nesmíte čekat žádné logické zázraky, pořád je to jen obyčejné béčko, které ale nenudí, dokáže zabavit téměř po celou dobu trvání, gradace víceméně funguje, herci odvádí standardní práci, nikdo není trapný, ale zase ani nevyniká. Efekty zrovna neoplývají kdovíjakou kvalitou, příběh je lehce šablonovitý, plný nelogičností, ničím nepřekvapí, nevyhneme se ani zažitým žánrovým stereotypům. Tohle všechno bohužel Sopku posílá až někam do průměru, což ale vzhledem k žánru není ve finále vůbec špatný výsledek. 5/10. ()

Kariya

Film, který asi široké davy neurazí, je-li vysílán večer od osmi. Ale mě se vůbec nelíbil. Kýčovitá scéna střídá kýčovitou scénu. Herecké výkony k smíchu, stejně jako záběry na hrdinské záchranáře. Všichni ti záchranáři, policisté, zdravotníci, vojáci atd. si jistě odměnu v podobě filmu zaslouží. Ale zaslouží si mnohem lepší film, toto je ubohé. ()

Pulper

Kdysi jsem v rámci jakéhosi dokumentu viděl, jak pomocí želatiny napodobovali v Sopce tekoucí lávu a připadalo mi to docela hezké. O víkendu jsem se podíval na film. Zábavný, ale jinak jsem větší kravinu už dlouho neviděl. Pitomosti a klišé se tu vrší po metrech. V celém Los Angeles a okolí je jediná respektive dvě geoložky. Ostatní geologové popř. seismologové se asi odstěhovali nebo si vzali dovču. Do poslední chvíle nikdo samozřejmě netuší, co se děje, až na pár vyvolených. Dva lidé se dlouhou dobu za ruce drží na rozpáleném žebříku a to ještě nad lávou. Několikapatrovou budovu odpálíme během chvilky tak, aby spadla přesně mezi nemocnici a proudící lávu (brnkačka) a pokud na nás spadne, šikovně si vybereme takové místo, aby se nám vůbec nic nestalo. Když skočíme do lávy, můžeme v ní ještě chvilku stát (au au), abychom mrštili cca 90kg břemenem pár metrů před sebe. A aby toho nebylo málo, ještě do toho nacpeme rasovou otázku. Ať žije Hollywood! ()

TommyDiamond

V roce 1997 to byla vážně docela hitovka. Ale v roce 2012 to na mě působí leckdy trochu úsměvně. Snímek sopka jsem viděl mnohokrát a tak mi tak trochu přirostl k srdci. Natočit kvalitní katastrofický film, který i za desítky let bude vypadat dobře a věrohodně je víc než umění. Asi jediný takový film , který i po letech působil dobře bylo Skleněné peklo (1974) se Stevem McQueenem. Tomuto filmu dávám zasloužené tři hvězdy.... ()

sethi

Moje hodnocení mají tu smůlu, že jsou příliš často neobjektivní. Právě sem si po 14 dnech sedla k televizi, šťastná, že konečně žádné z mých dětí nemá 40 horečku a já si můžu oddechnout a zrovna sem přepnula na Sopku. No a za ten můj pocit štěstí vyfásla 3*. I když za to samozřejmě nejspíš nestojí :) ()

Knor

Velmi nenáročná akční zábava. Tommy Lee Jones si očividně záchranu města před běsnící sopkou užívá a jde mu to :-) akce je tu dost a když necháte bejt stranou všechny ty úsměvný nelogičnosti, tak je to úplná pohoda. ()

himor

Aj som po tých rokoch zabudol čo je toto za hovadina. Lesbická Anne a už v tej dobe obstarlý Tommy, tvoria naozaj úžasný pár na takúto kreposť. Pár efektov a možno aj hlášok stálo za to, ale ostatný kus diela bol tutový odpad. Mali natočiť radšej krimi drámu, v tých rokoch sa točili skvelé filmy krimi žánru. Škoda tejto zbytočnej, ale aj dosť pamätnej, potupy filmového žánru. 40% ()

departed

Zdá se mi, že jsem si tu vytvořil takovou malou tradici, kdy si ve dnech volna ráno pustím katastrofický film z devadesátek a budu doufat, že bude lepší, než ten minulý. Moc jich asi nezbývá, ale dneska jsem se pustil do něčeho, v čem hraje herecká jistota, můj oblíbenec TL Jones, který když začne křičet, tak se paradoxně jeho hlas přepne do pištícího módu, což se děje po většinu času v druhé polovině tohohle skvostu. Zajetá žánrová klišé podle šablon, které jsou díky tomu, jak často se z poliček vytahují, tak opatlané, že bych ani já na ně nesáhl, se tu používají jak na běžícím páse a nikdo se za to nestydí. O to by ani tak nešlo, na něčem přeci stavět musíte. Jenže Volcano, vzhledem k tomu, o jaký téma jde, nemá vůbec žádný dravý tempo, který by nejen odsejpalo, ale který by vás aspoň nutilo držet vás v napětí a vzrušení z představy, jestli smrtící láva zpálí dalšího člověka, který bude umírat v agónii či ne. Takhle pak film působil delší, než opravdu byl. ()

Vojjtech odpad!

Otřesně hloupá americká pohádka, ve které je jedno klišé vedle druhého. U některých scén jsem doslova trpěl, jak jsou stupidní. A to nemluvím o naprosto předvídatelném ději. Chudák Tomy Lee Jones. ()

jprmusic

Bude to asi tím, že mám pro tyhle ptákoviny slabost - mě se tenhle film líbí a klidně bych na něj šel do kina. Klišé ? No ano, co taky jinýho - ale mě se líbí. Stejně jako Danteś Peak, The Core a podobný blbiny. ()

haffen

Teraz aby sa človek začal báť, aby mu pod zadkom neprdla nejaká tá sopka... Celé je to taká pozerateľná hlúposť. ()

Stejšn

Nesnesitelný film, Ten americký patos a klišé mě sraly takovým způsobem, že jsem to často musel zuřivě přepínat. Je to nedokoukatelný HNŮJ! Fakt větší hromadu hoven v áčkovém formátu aby člověk pohledal. 10% a to jen a pouze za triky. ()

marek29

Zajímavej katastrofickej kousek. Můžu jen doporučit, ale já si ho kvůli četným reprízám v TV moc pamatuju ;( škoda ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche