Psi: jejich neznámé dějiny

• Česko Psi a jejich výjimečné příběhy (více)
USA, 2016, 5x44 min

Režie:

Scott Tankard

Hugh Bonneville (vypravěč)

Psi nejsou jen oblíbenými domácími mazlíčky. Zpočátku byli divokými dravci, ale postupně prošli mimořádnou evolucí. Tato řada líčí dějiny vývoje nejlepšího přítele člověka. Zaměří se na široké spektrum plemen a na psy v různých stadiích domestikace. Poznejte instrumentální roli psů při navazování moderních vztahů mezi psy a lidmi. V této řadě se seznámíte s revolučním vědeckým výzkumem, který dokazuje, že psi nám rozumí lépe, než jsme si doposud mysleli, a že kořeny našich letitých pout mají původ v chemii. Psi zformovali svět kolem nás. Lovili po našem boku, učinili z nás opravdové predátory. Ochraňovali naše stáda, čímž nám umožnili přeorientovat se z lovců na zemědělce. Díky jejich síle a vytrvalosti jsme byli schopni osídlit i ty nejdrsnější kouty země. Vydejte se s námi na cestu poznání a objevte, jak vyspělí naši psí společníci opravdu jsou. (Discovery Channel)

slunicko2

Miluji psy a mám tedy i rád podařené pořady o nich. 1) Miluji psy._____ 2) Seriál je roztomile zpracován._____ 3) Dozvěděl jsem se i něco zajímavého pro mě nového._____ 4) Nejlepší je první díl._____ 5) Celý seriál je příliš repetitivní, chtělo by to trochu zrychlit. ()