Baisers cachés (TV film)

Francie, 2016

Didier Bivel

Scénografie:

Laurent Tesseyre

Mnoho psů, zajícova smrt. Ten film je tak přeplácanej, až se v tom nakonec nikdo nevyzná. Chápu předem deklarovaný sociologický záměr, s kterým nelze obecně polemizovat, ale není mi úplně jasný, proč tvůrci na příběh Louise a Nathana navěsili tolik zbytečných berliček. Navíc některé (důležité) motivy jsou hloupé a nepravděpodobné, celek potom působí vykonstruovaně, předvídatelně, nezajímavě. Škoda. Stačilo si ujasnit priority a byl by z toho skvělej film o coming outu a dospívání.(15.4.2017)

Další evropský gay film - a těch není nikdy dost. Můj nejoblíbenější film to nebude, ale je to důstojnej zástupce francouzský televizní tvorby.(31.5.2017)

• thommas

Přijít v oblasti coming-out filmů s novým a osobitým pohledem je veliká dřina, jelikož všechny možné rodinné a vztahové konstelace už byly mechanicky prozkoumány a každý další příspěvek je jen méně nebo více zručný výždimek zajetých řádů. Didier Bivel se s tím ovšem nepáral, na nový pohled rezignoval od první minuty, vzal všechno zlé z dosavadních coming-out filmů a řádně to seždímal do jednoho patetického a ubrečeného odpadu. Sledovat tenhle nános klišé bolí zhruba podobně, jako dostat do tlamy po těláku v šatně. Každá jediná scéna od "jedeme autem a vtipkujeme o holkách" přes "chlapec jede na kole, zpomaleně, je zádumčivý jako zatažené nebe nad ním" až po "běžíme proti sobě na peróně" a "stojíme nehybně, zatímco běží titulky po zdánlivě nečekaném zvratu" je čirou satirou na otevírání celospolečenské debaty. Tak snad jedině všechnu čest dobrým úmyslům francouzské veřejnoprávní televize. Zlo přímo ze skříně.(9.6.2017)

Film je rozsahem mnohem větší než jiné podobné filmy. Ve chvílích, kdy se zdá, že by vlastně mohl skončit, není tomu tak, což je dobře. Občas se může zdát, že některé zápletky jsou nereálné, ale zřejmě bylo účelem nacpat do filmu co nejvíc. V některých filmech to vadí, zde ani tak ne. Scénář poněkud pokulhává ke konci. Skvělý výběr herců.(3.12.2016)

Právě zhlédnuto. Mám moc rád francouzské filmy, které jsou něčím jiné. V tomto případě se jedná o velmi milý, příjemný, chvilkami dojemný i dramatický snímek s pěknou hudbou. Závěr mi přišel celkem nečekaně useknutý.(17.6.2017)