Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste
Trailer
Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor
Nový Zéland, 1987, 88 min (Special Edition: 98 min)

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Trailer

Radyo

Peter Jackson touhle svojí prvotinou nastartoval ke hvězdné kariéře a zatím se drží. Tahle úžasná zvrácenost je tak neskutečná, až z toho přechází zrak. Naprosto amatérské výkony "herců", dialogy na hranicích stupidity, triky na úrovni filmové mateřské školky, střih zmatečný, scénář mírně řečeno "chudokrevný", námět otřepaný, režie zběsilá. Samé zápory ale dávají v jednom celku dohromady naprosto senzační šokující podívanou, kterou ovšem každý nemusí strávit, protože se opravdu jedná o film plný nechutností. Přesto, nebo právě proto vstoupil do historie. ()

Douglas

Nepopsatelně úžasné, brutální a komické. Peter Jackson přes silné finanční problémy dokázal natočit snímek, který oněch nedostatků využívá ve svůj prospěch. Je těžké říci, co z toho filmu si člověk zaryje Derekovou motorovkou hlouběji do paměti, neboť oněch nezapomenutelných momentů je tam nespočet. ()

Isherwood

Maximální splatterový nátěr, jenž je dokonalou ukázkou Jacksonovy režijní ujetosti. Obludná sbírka nechutností všeho druhu, jíž sice kralují nejrůznější formy porcování lidského těla, ale na druhé straně taky neutuchající kadence toho nejčernějšího humoru. Jistě, děj je prostinký a krátký tak, že by se vlezl na jednu „áčtverku“ a celé je to natočeno přesně ve stylu „kamarádského“ videa. Jenomže z málokterého videa tohoto druhu je cítit taková zaujatost každým záběrem (ten detailní přelet kamery okolo Magnumu je skvělý) a zároveň nadhled pro to, že se zde netočí nic smrtelně vážného. V rámci seriózní filmařiny jasný outsider, ale jako kultovní podívaná pro zaryté filmové fandy bezchybné dílo, po jehož skončení se budete ještě dvě hodiny ptát sám sebe, jak je možné za takový pakatel natočit něco tak skvělého. ()

Lima

Nonstop přehlídka výsostně zábavných nechutností. Emzáci rozstřílení na hadry, chutný oběd ze zvratků, vyjídání lidského mozku lžičkou jako třešnička na dortu. "Já jsem Derek. Derekové neutíkají!" Peter Jackson dodržel slovo, nevzdal svůj filmařský boj a natočil další skvělé a nadmíru zábavné filmy, jako je právě Bad Taste. ()

J*A*S*M

Tak já nevím, kde se stala chyba. Braindead je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a považuju ho za kult, ale Bad Taste se u mne zcela minul účinkem. Mě to tak neskutečně otravovalo, že jsem si v průběhu říkal, že to snad vypnu, zadrželo mě od toho jenom očekávání něčeho, za co tu ostatní udílí pět hvězdiček. Nic nepřišlo! Pouze hrozná nuda, otřesné neherecké výkony a trapné dialogy a scény. Navíc to není ani trochu vtipné. U Braindeadu jsem se smál minimálně každou půlminutu, tady mě nerozveselilo nic. Prostě na Bad Taste chci rychle zapomenout, je to neskutečná trapárna. Ještěže jsem Braindead viděl jako první, po tomhle bych na něj nenašel odvahu. Jedna hvězdička je možná až příliš štědrá. ()

• Části filmu použila kanadská kapela Skinny Puppy ve svém videoklipu pro Worlock. (Vampireman)
  • Film začal jako nápad na 10-ti minutový kraťas s názvem „Roast of the Day“. Při stříhání filmu Jackson zjistil, že má téměř 50 minut použitelného materiálu, tak pokračoval s natáčením a vytvořil tak „plnohodnotný“ film. (HellFire)
  • Film bol zakázaný v Kanadskej provincii Ontario, naopak v Quebecu sa tak nestalo. (Paldiny)