Bad Taste - Vesmírní kanibalové

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Peter Jackson

Peter Jackson asi nebude úplně normální člověk, ale zlobit se na něj prostě nelze. Tento film je hloupý, nechutný a úchylný, ale je to sakra dobrá zábava, na jakou by si netroufl ani Paul Verhoeven s rozpočtem 100 000 000$. Není zrovna zvykem, aby skoro veškerý humor vycházel z detailního trhání končetin, ale Jackson má prostě vrozený cit pro to správné "kudnutí a říznutí", a namísto zhnusení se musíte nahlas smát. Mimozemšťané jsou navíc fakt krutý( kam se hrabe Den nezávislosti) a díky legendárnímu Derekovi a jeho motorovce se chtě nechtě dopodrobna seznámíte i s jejich tělními orgány. Možná to působí strašně amatérsky a kamera, zvuk i střih stojí za hovno, ale Jackson rozhodně prokázal velkou odvahu, když jako svůj debut nepředstavil publiku zamilovaný pár uprostřed krásné novozélandské přírody, nýbrž partu slizských mimozemských kanibalů, kteří vás vyfakujou a odletí létajícím domem. Oproti tomu musel být vysokorozpočtový Pán prstenů úplná brnkačka.(26.2.2012)

Kult. Ozzy, Berry, Frank a hlavně Derek – tohle je čtveřice lovců vetřelců, ze které by si měl vzít příklad agent Fox Mulder. Tihle hoši se totiž s emzáky nemazlí a nemiliskují. Na své misi jdou až do takových krajností, že se neštítí použít mučení na vesmírné labužníky či pozřít mimozemšťanovy zvratky.(27.1.2005)

Je to jiné než všechny ostatní filmy na tohle téma, které jsem si kdy pustil. Je to jiné než všechny ostatní země, které jsem kdy navštívil. Je to jiné než všechny ostatní celovečerní prvotiny, které jsem kdy viděl. Je to po svém zábavné i pitomé, legrační i laciné, obdivuhodné i děsivé. Je to prostě Nový Zéland a je to Peter Jackson. (Challenge Tour 2015, film č.1)(6.4.2015)

„Som Derek. Derekovia neutekajú.“ Nevyrastal som na „ranej tvorbe“ Sama Raimiho ani Petra Jacksona a nie som veľký fanúšik kombinovania tvrdého hororu s bláznivou komédiou. V tomto prípade je ale smršť čo najnechutnejšieho splatter-gore a humoru natoľko obrovská, že sa nedá inak, len sa zbedačene chechtať a nakoniec dať 80%. Ale rozhodne to nie je žiadna srdcovka, vlastne som to videl raz v živote a stačilo mi.(29.6.2006)

Oscarový režisér Pána Prsteňov Peter Jackson a jeho ... začiatky. Alebo skôr šialene šibnutá, krvavá a nechutná sci-fi hororová komédia ? Povedal by som, že od každého trochu. U mňa hraje veľké mínus, že nemám rad tento typ filmu a za jeho amatérčinu by som ho najradšej poslal medzi najhlbšie odpady. Ale je tu jedno veľké ale a to je Peter Jackson. Novozélandský nadšený filmový fanúšik, ktorý okrem toho, že režíroval túto uletenú zvrhlosť, písal aj scenár, ktorý obohatil o niektoré fajn hlášky, staral sa aj o produkciu, či kameru, zostrihal si to podla seba, masky, kostýmy a aj efekty, to všetko podomácky vyrábal on, dvadsaťdva ročný Peter a zároveň si tu ešte aj zahral. A to je na jedného človeka fakt dosť a s plátna je to jeho nadšenie a zápal vidieť a cítiť. Bad Taste sa síce pomalšie rozbieha, za to končí s neskutočnou gradáciou a extrémne krvavou nápaditosťou. V dnešnej dobe sa mi to hodnotí dosť ťažko, ale v dobe uvedenia to musela byť neskutočná pecka. 60% - 3*(18.11.2015)

• - Na začiatku, keď muž s jedným prstom stlačí gombík, pri ktorom je napísané "The Boys", sú tam tiež gombíky: "Mum" (mama), "Queen" (kráľovná), "P.M." (?), a nakoniec posledné viditeľné USSR (The Union of Soviet Socialist Republics).

• - Veškeré masky byly upečeny v troubě režisérovy matky. (Vampireman)

• - Veškeré zbraně byly vyrobeny z hliníkových trubek a herci s nimi třásli, aby znázornili zpětný náraz. Světelné a zvukové efekty byly později doplněny. (Vampireman)