Bad Taste - Vesmírní kanibalové

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Peter Jackson

Ten chlap je úchyl, hlavně když se natáčí, jak sám sobě zabíjí tyčku do nohy. Bad Taste je ještě větší a nechutnější zvrhlost než Braindead, ale na rozdíl od něj má hodně hluchých míst. Ale kdo by je tomuhle amatérskému splatteru neodpustil, když je v něm vidět radost z filmařiny a odvaha natočit něco, co je ve výsledku tak strašná a příšerná pitomost.(13.7.2011)

Peter Jackson asi nebude úplně normální člověk, ale zlobit se na něj prostě nelze. Tento film je hloupý, nechutný a úchylný, ale je to sakra dobrá zábava, na jakou by si netroufl ani Paul Verhoeven s rozpočtem 100 000 000$. Není zrovna zvykem, aby skoro veškerý humor vycházel z detailního trhání končetin, ale Jackson má prostě vrozený cit pro to správné "kudnutí a říznutí", a namísto zhnusení se musíte nahlas smát. Mimozemšťané jsou navíc fakt krutý( kam se hrabe Den nezávislosti) a díky legendárnímu Derekovi a jeho motorovce se chtě nechtě dopodrobna seznámíte i s jejich tělními orgány. Možná to působí strašně amatérsky a kamera, zvuk i střih stojí za hovno, ale Jackson rozhodně prokázal velkou odvahu, když jako svůj debut nepředstavil publiku zamilovaný pár uprostřed krásné novozélandské přírody, nýbrž partu slizských mimozemských kanibalů, kteří vás vyfakujou a odletí létajícím domem. Oproti tomu musel být vysokorozpočtový Pán prstenů úplná brnkačka.(26.2.2012)

• hippyman

coby fór mezi kamarády to ještě beru, ale pokud to bylo opravdu myšleno jako "film", je to bezkonkurenčně největší jacksonova bota, co jsem zatím viděl... tato pseudoinvence měla být dovedena k dokonalosti až o pět let později, zde je to opravdu jen puberťácký výkřik do novozélandské tmy. zlatý kult s dřevěnými kolty se v mých očích neodrazil, vydržel jsem 45min a už nikdy víc se k tomu nevrátím, to radši palicí do hlavy. 20%(30.3.2011)

Nepopsatelně úžasné, brutální a komické. Peter Jackson přes silné finanční problémy dokázal natočit snímek, který oněch nedostatků využívá ve svůj prospěch. Je těžké říci, co z toho filmu si člověk zaryje Derekovou motorovkou hlouběji do paměti, neboť oněch nezapomenutelných momentů je tam nespočet.(12.4.2002)

Ovečka trefená bazukou, emzák vykuchanej motorovkou, venkovská dača coby vesmírná loď a mnoho a mnoho dalších bizarností. Tomuhle může dát člověk absolutní nebo absolutně negativní hodnocení a bude to mít opodstatnění. Já to kdysi viděl v nějaké obzvláště dobré náladě, jinak si nedovedu vysvětlit, že jsem se u toho bavil.(5.10.2005)

• - Keď Derek spadne z útesu na skalu, je vidno ako z boku naňho niekto vyšplechne krv.

• - Název města Kaihoro pochází z maorštiny, kde "kai" znamená jídlo a "horo" město. Foodtown se také jmenuje novozélandský obchodní řetězec s potravinami. (Vampireman)

• - Některé dialogy ze španělského dabingu použila španělská death metalová kapela Machetazo ve svých písních. (Vampireman)