Bad Taste - Vesmírní kanibalové

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Peter Jackson

Jedna z největších a svým způsobem nejvtipnějších nezávislých hovadin. Stejně se divím, jak tohle mohl Jackson z vlastních prostředků dát dohromady. Na tomhle jeho filmu je asi vidět nejvíc, jaký on je velký nadšenec. Nějaký Pán Prstenů nebo King Kong, to už je zase o něčem jiném, ale je výborné vidět jaký úchyl ty megakomerční filmy natočil:) Navíc vidět doslova, Jackson si totiž v Bad Taste vystřihl parádní dvojroli.(20.5.2006)

Kult. Ozzy, Berry, Frank a hlavně Derek – tohle je čtveřice lovců vetřelců, ze které by si měl vzít příklad agent Fox Mulder. Tihle hoši se totiž s emzáky nemazlí a nemiliskují. Na své misi jdou až do takových krajností, že se neštítí použít mučení na vesmírné labužníky či pozřít mimozemšťanovy zvratky.(27.1.2005)

Nonstop přehlídka výsostně zábavných nechutností. Emzáci rozstřílení na hadry, chutný oběd ze zvratků, vyjídání lidského mozku lžičkou jako třešnička na dortu. "Já jsem Derek. Derekové neutíkají!" Peter Jackson dodržel slovo, nevzdal svůj filmařský boj a natočil další skvělé a nadmíru zábavné filmy, jako je právě Bad Taste.(26.5.2002)

V pubertě jsem VESMÍRNÉ KANIBALY (překlad je sice úplně mimo, ale stvořil krásně béčkový název) a druhé SMRTELNÉ ZLO zbožňoval, když jsem ale obé shlédl s odstupem deseti let, zjistil jsem, že nadšení pro VK u mě vyprchalo. Najednou vidím jak moc amatérské, plytké a infantilní to je a jak to ani zdaleka nedosahuje Raimiho zběsilé vizuální invenčnosti. I když srovnávat ty dva filmy je poněkud nefér, protože SZ2 je studiový film pořízený za pěkné 3 miliónky, zatímco VK jsou ultralaciná amatéřina, která vznikala po víkendech 4 roky. V kategorii amatérských filmů to ale vůbec není špatné a ve své době, notabene v takové díře jakou Nový Zéland je, to musela být totální bomba. Příběh, dá-li se o něčem takovém mluvit je plytký a nijak zvlášť negraduje, některé postavy mizí a znovu objevují až po docela dlouhé době, triky a masky jsou až na výjimky směšné (většinou pořád odněkud teče falešná krev a padají vnitřnosti), ale stejně jako roztomile amatérská kamera a herecké výkony to nijak zvlášť nevadí, právě naopak. Moc se tu toho sice nenamluví, ale dialogy jsou vtipné ("JSME ASTRO-INFO-DIAGNO-SLUŽBA." - "A MÁME PĚKNĚ BLBOU ZKRATKU.") a parádní akční scéna s Derekem na skále a monumentální závěrečná přestřelka. Takže z těžké nostalgie za čtyři. "ZAŽIL JSTE UŽ NĚJAKOU PŘESTŘELKU?" - "NE." - "JÁ TAKY NE, ALE TAHLE UJDE, CO?"(19.4.2006)

• Faye

Mělo to vtip a nadšení pro věc! Jenže jak píše Tommy 987, člověk na to musí mít žaludek. A já naivka, jsem u toho původně!!! dlabala bramborový salát. Velká chyba. Salát jsem sice včas odložila a film dokoukla druhý den (na lačno), ale víc než 2* nemůžu dát. Nemám ráda, když se mi někdo pokouší vzít něco, co už považuji za své.....např. bramborový salát.(4.8.2005)

• - Název města Kaihoro pochází z maorštiny, kde "kai" znamená jídlo a "horo" město. Foodtown se také jmenuje novozélandský obchodní řetězec s potravinami. (Vampireman)

• - Doug Wren (vůdce mimozemšťanů) zemřel během postprodukce, tudíž nemohl znovu namluvit svou postavu, a byl proto dabován jiným hercem. (HellFire)

• - Film začal jako nápad na 10-ti minutový kraťas s názvem „Roast of the Day“. Při stříhání filmu Jackson zjistil, že má téměř 50 minut použitelného materiálu, tak pokračoval s natáčením a vytvořil tak „plnohodnotný“ film. (HellFire)