Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste
Trailer

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Trailer

Jordan

opravujem svoje pôvodné hodnotenie a s hanbou sa ospravedlňujem všetkým, ktorí ho čítali a ktorí si ho prípadne pamätajú - bol som mladý, nerozumný . . . teraz už mnohé veci chápem a na mozgový puding, puding žalúdočných štiav, v rúre pečených mimozemšťanov a krvavé besnenie partičky novozélandských dospelých detí na čele s pánom P.J. nedám dopustiť (aj keď Braindead mám radšej); ()

J*A*S*M

Tak já nevím, kde se stala chyba. Braindead je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a považuju ho za kult, ale Bad Taste se u mne zcela minul účinkem. Mě to tak neskutečně otravovalo, že jsem si v průběhu říkal, že to snad vypnu, zadrželo mě od toho jenom očekávání něčeho, za co tu ostatní udílí pět hvězdiček. Nic nepřišlo! Pouze hrozná nuda, otřesné neherecké výkony a trapné dialogy a scény. Navíc to není ani trochu vtipné. U Braindeadu jsem se smál minimálně každou půlminutu, tady mě nerozveselilo nic. Prostě na Bad Taste chci rychle zapomenout, je to neskutečná trapárna. Ještěže jsem Braindead viděl jako první, po tomhle bych na něj nenašel odvahu. Jedna hvězdička je možná až příliš štědrá. ()

Wacoslav1

Yeah!!! Je to od začátku hrozně levný, hrozně nablblý a hrozně amatérský o tom žádná, ale stejně, kdo by zvládnul udělat takhle zábavnej hardcore debut za pár drobných z pár kámoši kdesi v prdelákově na Novým Zélandu??? Nabízí se tu jistá paralela z Raimiho Evil dead, ale je fakt, že ten to pojal celkem vážně, zatím co Jackson dává od začátku najevo, že to vážně nemyslí ani náhodou. Každopádně solidní festival nechutností a ujetých nápadů a parádní předkrm před ještě o něco víc hardcore Braindead kterej měl teprve přijít.85% ()

Divočák

Já vím, že všichni jen pějete ódy na Bad Taste a na Braindead, ale já nemůžu říct nic jiného, než "strašná nuda". Film je sice napěchovaný stále se opakujícími záběry krve stříkající někomu do ksichtu (ze začátku to byla ještě sranda, ale ke konci už to vyznívalo fakt trapně a nudně), vytékajícími mozky a různými podobnými nechutnostmi, ale ten děj mezi nimi vás prostě příšerně uspává. Příběh je sice záměrně slabý, ale je ještě daleko slabší, než by záměrně slabý příběh měl být, což jenom podporuje celkový chabý dojem z filmu. Co jen říct nakonec? Aspoň je to lepší než ještě nudnější Braindead. ()

tron

„Som Derek. Derekovia neutekajú.“ Nevyrastal som na „ranej tvorbe“ Sama Raimiho ani Petra Jacksona a nie som veľký fanúšik kombinovania tvrdého hororu s bláznivou komédiou. V tomto prípade je ale smršť čo najnechutnejšieho splatter-gore a humoru natoľko obrovská, že sa nedá inak, len sa zbedačene chechtať a nakoniec dať 80%. Ale rozhodne to nie je žiadna srdcovka, vlastne som to videl raz v živote a stačilo mi. ()

• Ve filmu se nevyskytují žádné ženské postavy. Jediný ženský prvek je hlas operátorky tísňového volání hned v první scéně. Je rovněž známo, že některé mimozemšťany, i když pohlavím jsou to muži, hrály také ženy. (ČSFD)
  • Řetězová pila ve skutečnosti nefungovala. Pro všechny záběry z blízka byla použita menší, zato funkční, pila. (HellFire)
  • Části filmu použila kanadská kapela Skinny Puppy ve svém videoklipu pro Worlock. (Vampireman)