poster

Bad Taste - Vesmírní kanibalové

 • anglický

  Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Režie:

Peter Jackson

Scénář:

Peter Jackson

Kamera:

Peter Jackson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mcb
  ****

  Ten chlap je úchyl, hlavně když se natáčí, jak sám sobě zabíjí tyčku do nohy. Bad Taste je ještě větší a nechutnější zvrhlost než Braindead, ale na rozdíl od něj má hodně hluchých míst. Ale kdo by je tomuhle amatérskému splatteru neodpustil, když je v něm vidět radost z filmařiny a odvaha natočit něco, co je ve výsledku tak strašná a příšerná pitomost.(13.7.2011)

 • lamps
  ****

  Peter Jackson asi nebude úplně normální člověk, ale zlobit se na něj prostě nelze. Tento film je hloupý, nechutný a úchylný, ale je to sakra dobrá zábava, na jakou by si netroufl ani Paul Verhoeven s rozpočtem 100 000 000$. Není zrovna zvykem, aby skoro veškerý humor vycházel z detailního trhání končetin, ale Jackson má prostě vrozený cit pro to správné "kudnutí a říznutí", a namísto zhnusení se musíte nahlas smát. Mimozemšťané jsou navíc fakt krutý( kam se hrabe Den nezávislosti) a díky legendárnímu Derekovi a jeho motorovce se chtě nechtě dopodrobna seznámíte i s jejich tělními orgány. Možná to působí strašně amatérsky a kamera, zvuk i střih stojí za hovno, ale Jackson rozhodně prokázal velkou odvahu, když jako svůj debut nepředstavil publiku zamilovaný pár uprostřed krásné novozélandské přírody, nýbrž partu slizských mimozemských kanibalů, kteří vás vyfakujou a odletí létajícím domem. Oproti tomu musel být vysokorozpočtový Pán prstenů úplná brnkačka.(26.2.2012)

 • hippyman
  *

  coby fór mezi kamarády to ještě beru, ale pokud to bylo opravdu myšleno jako "film", je to bezkonkurenčně největší jacksonova bota, co jsem zatím viděl... tato pseudoinvence měla být dovedena k dokonalosti až o pět let později, zde je to opravdu jen puberťácký výkřik do novozélandské tmy. zlatý kult s dřevěnými kolty se v mých očích neodrazil, vydržel jsem 45min a už nikdy víc se k tomu nevrátím, to radši palicí do hlavy. 20%(30.3.2011)

 • Douglas
  *****

  Nepopsatelně úžasné, brutální a komické. Peter Jackson přes silné finanční problémy dokázal natočit snímek, který oněch nedostatků využívá ve svůj prospěch. Je těžké říci, co z toho filmu si člověk zaryje Derekovou motorovkou hlouběji do paměti, neboť oněch nezapomenutelných momentů je tam nespočet.(12.4.2002)

 • flanker.27
  ****

  Ovečka trefená bazukou, emzák vykuchanej motorovkou, venkovská dača coby vesmírná loď a mnoho a mnoho dalších bizarností. Tomuhle může dát člověk absolutní nebo absolutně negativní hodnocení a bude to mít opodstatnění. Já to kdysi viděl v nějaké obzvláště dobré náladě, jinak si nedovedu vysvětlit, že jsem se u toho bavil.(5.10.2005)

 • - Keď Derek spadne z útesu na skalu, je vidno ako z boku naňho niekto vyšplechne krv.

 • - Název města Kaihoro pochází z maorštiny, kde "kai" znamená jídlo a "horo" město. Foodtown se také jmenuje novozélandský obchodní řetězec s potravinami. (Vampireman)

 • - Některé dialogy ze španělského dabingu použila španělská death metalová kapela Machetazo ve svých písních. (Vampireman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace