Bad Taste - Vesmírní kanibalové

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Peter Jackson

Oscarový režisér Pána Prsteňov Peter Jackson a jeho ... začiatky. Alebo skôr šialene šibnutá, krvavá a nechutná sci-fi hororová komédia ? Povedal by som, že od každého trochu. U mňa hraje veľké mínus, že nemám rad tento typ filmu a za jeho amatérčinu by som ho najradšej poslal medzi najhlbšie odpady. Ale je tu jedno veľké ale a to je Peter Jackson. Novozélandský nadšený filmový fanúšik, ktorý okrem toho, že režíroval túto uletenú zvrhlosť, písal aj scenár, ktorý obohatil o niektoré fajn hlášky, staral sa aj o produkciu, či kameru, zostrihal si to podla seba, masky, kostýmy a aj efekty, to všetko podomácky vyrábal on, dvadsaťdva ročný Peter a zároveň si tu ešte aj zahral. A to je na jedného človeka fakt dosť a s plátna je to jeho nadšenie a zápal vidieť a cítiť. Bad Taste sa síce pomalšie rozbieha, za to končí s neskutočnou gradáciou a extrémne krvavou nápaditosťou. V dnešnej dobe sa mi to hodnotí dosť ťažko, ale v dobe uvedenia to musela byť neskutočná pecka. 60% - 3*(18.11.2015)

• hippyman

coby fór mezi kamarády to ještě beru, ale pokud to bylo opravdu myšleno jako "film", je to bezkonkurenčně největší jacksonova bota, co jsem zatím viděl... tato pseudoinvence měla být dovedena k dokonalosti až o pět let později, zde je to opravdu jen puberťácký výkřik do novozélandské tmy. zlatý kult s dřevěnými kolty se v mých očích neodrazil, vydržel jsem 45min a už nikdy víc se k tomu nevrátím, to radši palicí do hlavy. 20%(30.3.2011)

• Faye

Mělo to vtip a nadšení pro věc! Jenže jak píše Tommy 987, člověk na to musí mít žaludek. A já naivka, jsem u toho původně!!! dlabala bramborový salát. Velká chyba. Salát jsem sice včas odložila a film dokoukla druhý den (na lačno), ale víc než 2* nemůžu dát. Nemám ráda, když se mi někdo pokouší vzít něco, co už považuji za své.....např. bramborový salát.(4.8.2005)

Maximální splatterový nátěr, jenž je dokonalou ukázkou Jacksonovy režijní ujetosti. Obludná sbírka nechutností všeho druhu, jíž sice kralují nejrůznější formy porcování lidského těla, ale na druhé straně taky neutuchající kadence toho nejčernějšího humoru. Jistě, děj je prostinký a krátký tak, že by se vlezl na jednu „áčtverku“ a celé je to natočeno přesně ve stylu „kamarádského“ videa. Jenomže z málokterého videa tohoto druhu je cítit taková zaujatost každým záběrem (ten detailní přelet kamery okolo Magnumu je skvělý) a zároveň nadhled pro to, že se zde netočí nic smrtelně vážného. V rámci seriózní filmařiny jasný outsider, ale jako kultovní podívaná pro zaryté filmové fandy bezchybné dílo, po jehož skončení se budete ještě dvě hodiny ptát sám sebe, jak je možné za takový pakatel natočit něco tak skvělého.(11.12.2005)

I am born again! Peter Jackson už ve své rané tvorbě prorážel s nadšeneckou filmařinou. Jak známe z matematiky, při vynásobení mínusu mínusem vznikne plus. A tak, při kumulaci špatného herectví, špatných triků, poloamatérské kamery a odporné hudby, vznikla roztomilá přehlídka komické nechutnosti.(9.2.2012)

• - Film začal jako nápad na 10-ti minutový kraťas s názvem „Roast of the Day“. Při stříhání filmu Jackson zjistil, že má téměř 50 minut použitelného materiálu, tak pokračoval s natáčením a vytvořil tak „plnohodnotný“ film. (HellFire)

• - Název města Kaihoro pochází z maorštiny, kde "kai" znamená jídlo a "horo" město. Foodtown se také jmenuje novozélandský obchodní řetězec s potravinami. (Vampireman)

• - Části filmu použila kanadská kapela Skinny Puppy ve svém videoklipu pro Worlock. (Vampireman)