Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

• Djkoma

Ne prostě NE. Tohle není pro mě. Už minule jsem Petera Jacksona nezvládal a jeho Braindead mě skoro zničil, ale tentokrát už to opravdu nešlo. Několik jeho skvělých nápadů pro mě zabíjí provedení, které prostě nedokážu akceptovat a tak uznávám svou nemohoucnost. Tenhle film nikdy nikomu nedoporučím, pokud si nebudu jist, že jeho hranice smyslu pro humor jsou za mými, směrem k těm Jacksonovým. Opravdu tolik kečupu nebo co to bylo a kamarádů, hobita z Nového Zélandu, už nikdy vidět nechci. Možná jsem jen neměl náladu vidět něco takového, nebo prostě ... Už raději žádná slova o tomto filmu jen poslední dovětek. Jak někdo mohl nechat Jacksona natočit Pána prstenů po tomhle filmu? Osobně mu tleskám a s uctivostí mu líbám palec u nohy... Génius!(11.7.2008)

Čím nižší rozpočet, tím větší klišé, bohužel je to tak, ale ne tehdy pokud si to do parády vezme Peter Jackson a jeho partička, která vraždí borce z vesmíru... Omlouvám se, Peter vlastně ne. Peníze se ve filmu hodně odrazily, toho si můžeme všimnout na prvý pohled, ale to jak je to vytvořené, nahrané a podané z toho dělá úplně něco jiného a na konci filmu si už i ty litry kečupu oblíbíte.(3.2.2013)

Jackson mal teda poriadne zvrátené režisérske začiatky. A svojim spôsobom možno aj geniálne nápadité, čo neskôr trošku v inom štýle predviedol pri jeho životnej trilógii. Zaujímavé by však bolo aj, vidieť tento zaujímavý počin aj v hollywoodskej produkcii s lepšou vzhľadovou stránkou, čo sa týka efektov, techniky, teda vlastne rozpočtu. To by pomohlo hlavne deju a jeho miernemu zostarnutiu. Každopádne ide o poriadny nárez, neodporúča sa pre slabšie žalúdky. A to je už čo povedať, keď pár záberov prišlo aj mne doslova negustióznych. A čakal som väčšie zaťaženie bránice. 65%.(14.10.2007)

Opäť veľmi vtipný splatter od Peťa Jacksona. Dej sa točí okolo skupinky nadšencov, ktorým ide o očistenie našej zasranej planéty od tých zasraných ľudožrútskych ufónov. A nebol by to Peťov Jacksonov film keby na to nešli s humorom. Originálny, vynikajúci film, ktorý ide hneď na vec, patrí spolu s BRAINDEAD asi medzi najlepšie a najzábavnejšie splattery vôbec.(8.3.2007)

Ne... Na tyhle filmy nejsem. A tím nesmyslím vraždění, tekoucí mozky a řezání končetin, ale bezmyšlenkovitá přehlídka toho, co filmař dokáže. Z technického hlediska si Jackson za svůj debut jistě zaslouží pochvalu, dal do něj jistě vše, co si jen mohl dovolit, ale příběhově je to víc o ničem, než jsem schopen snést. Neupírám tomu jistou zábavnost a rozhodně tomu neupírám originalitu, ale já se ke konci už docela nudil... Tímhle filmem mě Jackson nedostal.(13.12.2009)

• - Doug Wren (vůdce mimozemšťanů) zemřel během postprodukce, tudíž nemohl znovu namluvit svou postavu, a byl proto dabován jiným hercem. (HellFire)

• - Veškeré masky byly upečeny v troubě režisérovy matky. (Vampireman)

• - Film bol zakázaný v Kanadskej provincii Ontario, naopak v Quebecu sa tak nestalo. (Paldiny)