Braindead - Živí mrtví

Braindead

Braindead - Živí mŕtvi

Dead Alive

Komedie / Horor

Nový Zéland, 1992, 103 min (Director's cut: 97 min)

Jackson je GENIUS. Uz ma na konte najlepsie fantasy, ktore podla mna uz nebude prekonane, a najlepsi horror-komediu. Na tento film vas nepripravi nic. Budete MAXIMALNE znechuteny, budete sa huronsky rehotat, budete sa cudovat co tot ten Peter Jackson natocil, avsak urcite sa budete kralovsky bavit. Skvost.10/10(7.1.2007)

Navždy mi bude záhadou, který producent, nota bene filmové studio, mohlo po Braindead Jacksonovi svěřit Pána prstenů... A pak, že zázraky se nedějí...(17.2.2003)

Skvělý nápady a hlášky "ve jménu božím vám nakopu prdel" :-)(27.2.2005)

Braindead pro mě znamenají opravdu jedinečný filmový zážitek - ještě nikdy se mi nestalo, aby se mi během sledování filmu doopravdy zvedal žaludek a v naprosto stejném okamžiku abych vybuchovala smíchy. Peter Jackson natočil snad nejlepší parodii, jakou jsem kdy viděla. Ze začátku je to opravu nechutné... a na konci taky. Jenže s přibývajícím časem taky přibývá neskutečná salva naprosto absurdní srandy. První dokonalá scéna, která to všechno rozjede, je okamžik, kdy Lionel krmí u stolu čtyři zombíky "chutným" obědem a následně farář-zombík začne nejen pokukovat po sestře-zombici. Následující v podstatě nepřetržitá série smrtí nebo velmi originálních a inovativních pokusů o zastavení, zabití, znehybnění či zpomalení zombíků je prostě totální nářez. Zombík s trpaslíkem místo hlavy, pochodující plíce se střevy, květináč naražený na lebku zombíka (musím říct, že toho když jsem vždycky zahlédla, padala jsem ze židle), žárovka, nebo celá scéna s "venčením" zombíčete...Tarantino i Mel Brooks se můžou jít zahrabat, tohle je vrchol vtipného masakru a král parodie.(18.3.2008)

Myslím, že věta mýho bráchy tenhle film přesně vystihuje: "Jedna z nejhnusnějších věcí, co jsem kdy viděl". Ještě teď se mi zvedá dekl při vzpomínce na ty kila hnusu. A pudinkové menu doporučují 3 ze 4 šéfkuchařů. 4 a 1/2*.(22.5.2004)

• - Peter Jackson hraje ve filmu poskoka v pohřebním ústavu a jednoho z hostů na party. (cubajz)

• - Peter Jackson dodržel původní scénář do posledního puntíku. (Kulmon)

• - Rozpočet filmu byl cca 3 miliony dolarů. (Chatterer)