poster

Přízraky

 • Nový Zéland

  The Frighteners

 • Slovensko

  Prízraky

Komedie / Horor

Nový Zéland / USA, 1996, 110 min (Director's cut: 122 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pítrs85
  ***

  Moc jsem si přál, aby se mi The Frighteners líbilo, už jen kvůli tomu, že "hororovej Jackson" mě baví víc než "blockbusterovej Jackson". Ono plusů to má hafo- skvělej Michael J. Fox, parádní triky, co za těch dvacet let skoro nezestárly, Jeffreyho Combse, co tady vypadá jak Jim Carrey na tripu a výtečný soundtrack od Elfmana. Jenže ten pitomej scénář... sorry, ale tohle bylo vážně hloupý, kdy úplnej závěr to celý jen podrthl. Ale jebat na to, co bychom za takovéhle hororové komedie dneska dali...(31.5.2017)

 • blackrain
  ****

  Povedená duchařina s Michaelem J. Foxem v hlavní roli. Hraje muže jménem Frank, který po smrti své manželky umí komunikovat se záhrobím. Mluví s duchy a některé zaměstnává. Začne se zajímat o podivná úmrtí v městečku Firewater. Ty má na svědomí šílenec, který otravuje lidi i po své smrti. Ducha může v tomto případě porazit jen duch. Takže Franka čeká nelehký úkol. Pobavíte se a občas se i leknete. Pan Jackson prostě umí.(7.9.2009)

 • misterz
  ***

  Film, ktorý spadá do začiatkov tvorby tohto vynikajúceho režiséra, autora najlepšieho filmového spracovania najlepšieho fantasy, aké bolo kedy vymyslené a napísané... Dejová linka bola síce iba taká priemerná a ľahko predvídateľná, ale občas ma aspoň dokázala pobaviť svojim humorným prístupom (či už v osobe Franka, alebo tých jeho duchárskych pomocníkov). Čo sa týka formálnej stránky, tak tej vážne na tú dobu nie je čo vytknúť. Keby bol trocha zaujímavejší príbeh, išiel by som vyššie, ale takto myslím, že ten lepší priemer bude asi spravodlivý. 65/100(17.3.2018)

 • Marigold
  ****

  Příjemná duchařina s tradičně výborným Michaelem J. Foxem a úchylnými triky. Jackson názorně předvádí, že nápadité veletoče mezi komedií a horrorem mu nedělají žádné problémy, ačkoli jistý nádech režijní rutiny tenhle film bohužel má. Postava polorozpadlého ducha veterána /existuje termín duchodce?/ je vážně k sežrání :o). Nenáročné, pohodové, ale v Jacksonově filmografii Přízraky ničím nevynikají...(28.1.2004)

 • monolog
  *****

  co se týká mě, tak je to nejlepší film tohohle režiséra, kterej jsem viděl. (a viděl jsem ještě vesmírný kanibaly a pána prstenů a konga). Je škoda, že duchařský komedie moc nikdo netočí, protože je vidět, že kdy to má neotřelej nápad a dobrej scénář, dá se natočit příjemnej a zábavnej film. Plus samozřejmě Michael J. Fox, můj nejoblíbenější herec z dětství (v 88 sem viděl návrat do budoucnosti snad stokrát), jehož to byla za posledních deset let určitě nejlepší filmová role.(6.1.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace