Přízraky

• Nový Zéland

The Frighteners

Prízraky

Komedie / Horor

Nový Zéland / USA, 1996, 110 min (Director's cut: 122 min)

• Estrellita

A tak dobrý atmosferický horor by se s tímhle vizuálním nápadem dal vyrobit! Ale ne, musel vzniknout naprosto zbytečný film, připitomělá rádobykomedie... Vůbec nevím, co tím mistr Jackson chtěl říct. Nechápu, jak mohl spáchat něco takového, když pouhých pět let nato dal světu prvního Pána Prstenů... Radši nemyslet. 30%(18.9.2013)

Téměř dokonalá směs hororu a komedie, ve které dokázal Peter Jackson tyto 2 žánry dokonale vyvážit, takže je to v jednu chvíli opravdu hodně vtipné a o pár minut dál zase nehorázně napínavý. Navíc to Jackson natočil svým klasickým ujetým stylem a i když místy až moc tlačil na pilu (postava agenta FBI už na mě byla trochu moc), tak mu to většinu času vychází. Přidejte si k tomu výborného Michael J. Foxe, stylové duchy, strhující závěr a dostanete pro mě skoro perfekní mix komedie a hororu, který už dneska jen tak někdo nenatočí.(2.5.2011)

3,5*/5... S trochou nadsázky sa dá povedať, že Frighteners je tak trochu "Ghostbusters revival" podľa kreatívneho šialenca Jacksona...Má to nápad a niektoré scény sú vychytávkové, chce to byť vtipné, strašidelné, temné aj úsmevné, reálne aj inovatívne- a viac-menej sa to aj darí. Každopádne najslabší film od P.J., hoci stále príjemné na pozeranie...(8.12.2008)

• Hejtmy

Vydržel jsem asi půl hodiny. Hororová komedie, která není ani strašidelná a už vůbec ne vtipná není to pravý ořechový. Tyhle dva žánry se k sobě prostě nehodí. Buď vznikne horor s trapnýma vtipama anebo nestrašidelná komedie s hororovým námětem. Jackson v tomhle filmu bohužel vymyslel ještě třetí typ- Nestašidelnou sračku s trapnýma vtipama. 0%(26.12.2009)

Zábavná, jacksonovsky stylová duchařská taškařice, plná řemeslně zručných vizuálních efektů, hektickým dějem pobavivší beze strachu a místy i bez humoru i milovníky hororů a ujetých komedií. - - - V tuzemských televizích uvedena bohužel se značně škodlivým ořezem obrazu na 4:3 a s příznačně přízračným debilním televizáckým dabingem s uječenými a hýkajícími béčkovými čudláky, zato však bez zvuku a atmosféry...(25.6.2007)

• - Peter Jackson si podle svých slov vymyslel celou zápletku při cestě na nákup. Hned po té ji doma sepsal a pouze dvoustránkovou verzi předvedl producentům, kterým se to líbilo. (SexyAjinka)

• - Danny Elfman byl natolik unesen předchozím Jacksonovým filmem Božská stvoření (1994), že poprosil, zda by nemohl k tomuto skládat hudbu, aniž by věděl, o čem vlastně film je. (Rocky62)

• - Michael J. Fox tuto roli hrál už v době, kdy mu byla diagnostikována Parkinsonova choroba. Až v roce 1998 byla ovšem jeho nemoc zveřejněna. (SexyAjinka)