poster

Nebeská stvoření

 • Nový Zéland

  Heavenly Creatures

 • Německo

  Himmlische Kreaturen

 • Slovensko

  Nebeské stvorenia

 • Velká Británie

  Heavenly Creatures

Drama / Romantický / Krimi / Životopisný

Nový Zéland / Německo, 1994, 99 min (Director's cut: 108 min)

Režie:

Peter Jackson

Producenti:

Peter Jackson

Střih:

Jamie Selkirk

Scénografie:

Grant Major

Kostýmy:

Ngila Dickson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ilicka
  ****

  Mé první a relativně pozdní setkání s předprstenovským Jacksonem provázejí mírné rozpaky. Kate Winslet debutující, s Melanií Lynskey excelující, Peter Jackson exhibující, kamera poletující, divák zírající. Vážné téma, pohádkové zpracování, podivné fikční světy a pro Jacksona možná zklamání, že do filmu nemohl propašovat nějakou vraždící příšeru. Ačkoli chladnokrevná akce děvčat v závěru (doufám, že se nejedná o spoiler) je hodna pořádné příšery. Jen se obávám, že až se mě za pár týdnů někdo na film zeptá, vybavím si především odvážné bláznění s kamerou.(3.12.2011)

 • hippyman
  ****

  bravurní psychomysteriozní snímek, který podle mě vytěžil z minima maximum... výkon Kate Winslet velmi působivý, k režii asi není třeba nic dodávat... ještě pár scén "kamarádek" a bylo by to za plný počet! ;-) btw, poznali jste matinku Elizabeth Moody z Braindead? :-) zde jako učitelka francouzštiny... 8-) 80%(1.4.2008)

 • NinonL
  ****

  Dvě osamělé holky si vytvořily vlastní svět a když jim ho někdo chtěl rozbít, rozhodly se vraždit. Jedna z nich se kvůli rodičům stále stěhovala, druhá neměla kamarádky pro svou příliš introvertní povahu. Jejich setkání bylo osudové a neměly se už nikdy rozejít. Tedy alespoň ne dokud dospějí. Jenže život si nebere servítky a slabší musejí ustupovat silnějším.(10.8.2011)

 • Shadwell
  **

  Pracujíc na svém přerodu z comedy gorek do áčkovýho profilu, jal se velký Pete natočit v 90. letech jedno neplodné drama s tehdy 19letou Kate Winslet. Ale proč si vybral takový křáp za scénář? Aby se trochu vycvičil v režírování dramat! Proč tím má ale trpět i divák, je jasné o něco méně. Nebeská stvoření mě znavila, proto jsem se při jejich sledování zabýval tím, jak jsou zakončovány jednotlivé scény – zda vystupňováním, uklidněním, nebetyčným střihem, nebo přiznanou spárou ve švu.(28.3.2008)

 • Slartibarkfast
  ***

  Dramatický příběh, inspirován skutečnými událostmi, ze kterého člověka až zamrazí. Hereckým koncertem bych mohl označit počínání mladičké Kate Winslet, jež dokázala opravdu mistrně ztvárnit roli duševně rozložené dívky a přesvědčit mnohé o svém velkém talentu. Zbytek už sice nevyzněl tak kladně, samotné vyprávění příběhu mi přišlo místy roztahané, nudné a bez důležitého spádu, ale i tak si myslím, že jedno zhlédnutí by si člověk určitě neměl nechat ujít. 70%(19.11.2012)

 • - Časopis Time zařadil film mezi top 10 roku 1994. (Karlos80)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 8. září 1994 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)

 • - Melanie Lynskey i Kate Winslet se proslavily díky rolím, ve kterých hrály postavu jménem Rose. Lynskey v seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003) a Winslet ve filmu Titanic (1997). (Cheeker)