poster

O chytré princezně (TV film)

Pohádka

Československo, 1966, 27 min

Předloha:

Božena Němcová (kniha)

Scénář:

Božena Šimková

Hudba:

Vadim Petrov
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Roztomile rozverné provedení, roztomile rozverné písničky a celkově čistě subjektivně hezčí pohádka, než její novější zpracování s princeznu Andrlovou, ač ani proti tomu nic nemám.(12.5.2017)

 • otík
  ****

  Výborná černobílá totálně kulisová pohádka, která dokáže zaujmout malé děti i jejich rodiče. Známý námět na motivy pohádky Boženy Němcové vypráví o čertovi, který chce své snažení po získání duší do pekla završit stou dušičkou. K tomu si vybere chudáka hloupého Honzu a za duši mu slíbí princeznu, která se ne a ne provdat. A tak se Honza dobře ožení a princezna dobře provdá. Za pět si pak jde čert pro Honzovu duši. Ve své slabé chvíli však Honzovi slíbí splnit 3 přání. Poslední přání si však vymyslí Honzova žena a to je pro čerta sama hrůza na zemi. Přání totiž splnit nedokáže a na Honzu musí on i celé peklo zapomenout. Ačkoli má pohádka už 50 let, je velmi zábavná spoustou veselých písniček i kvalitních hereckých výkonů páně Fišera či Trégla. Tohle v archivu rozhodně nenechávat, stojí za opakování. Hudba: Vadim Petrov(11.12.2016)

 • duddek
  **

  Čert přivolá na scénu hloupého Honzu, jen aby mu mohl vzít duši. Honza je neschopný, jenom naříká a štěstí mu musí zařídit čert a následně princezna. Ta si myslí, že smlouvu s čertem Honza před lety podepsal kvůli ní, ale přitom to bylo kvůli blahobytu... kdyby jen věděla. Korunu tomu nasazuje "laškovné" šermování původního krále s priceznou...(30.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace