poster

Pán prstenů: Návrat krále

 • USA

  The Lord of the Rings: The Return of the King

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Návrat kráľa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2003, 201 min (SE: 263 min)

Externí recenze k filmu (6)

 • FantasyPlanet.cz (Ďuro Červenák) *****

  "Pán prstenů: Návrat krále je velkolepý, nádherný, dech beroucí film. Je bez přehánění podstatně lepší, než jsme doufali na základě výborných zkušeností s předcházejícími díly. Je strašidelný i vtipný, plný ohromujících davových scén i dojímavých drobných lidských příběhů, má krásnou hudbu, bez…" (více)

 • Filmpub.cz (Tomáš Vyskočil) *****

  "Některé záběry sice nezapřou svůj počítačový původ, ale jsou tak působivé, že to stojí za odpuštění. Ostatně za počítačového Gluma má Weta Digital místo v trikové historii už předem jisté. Jestliže jste ve Dvou věžích souhlasně mručeli, kterak se Glum jako trik povedl, v Návratu krále se podobnou…"

 • Filmweb.cz (Petr Čihula) *****

  "Návrat krále rozhodně není bezchybný, ale má tolik obrovsky emotivních, tzv. "ždímacích" chvil, že mu beze zbytku podlehnete a ty detaily necháte s radostí pro rýpavé kritiky. Což mi ostatně připomíná, jak zbytečné je dál a dál vyjmenovávat a popisovat další a další jeho pozitiva. Tohle si musíte…" (více)

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) ****

  "Možno je to ako s láskou na prvý pohľad, ktorá buď zahorí, alebo nie. Tak či tak, som šťastný, že som sa dočkal týchto dní a že som - spolu s vami všetkými - mohol byť pritom. Možno som prekliaty, a na rozdiel od tých zástupov bezhranične nadšených recenzentov, odsúdený čakať na vlastného kráľa.…" (více)

 • Tiscali.cz (Tomáš Seidl)

  "Problematickým místem trilogie i v poslední části zůstává obsazení, které jednorozměrně načrtnutým charakterům nedodává plastičtější obrysy: postavy definují jen jejich sošná gesta, zasmušilé pohledy a archetyp, který naplňují. Většině mužských hrdinů schází potřebné charisma platí to především…"

 • Tiscali.cz (Šimon Šafránek)

  "Návrat krále obsahuje bez debat nejlepší scény z celé trilogie. Pellenorská bitva je jednou z nejmasivnějších filmových řeží vůbec. Frodův boj s Odulou je vybroušeným démantem horroru. Pipinův zpěv Denethorovi prokládaný Faramirovým zoufalým útokem proti skřetí přesile pak je pro mne nejsilnějším…"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace