poster

Kouzlo finské divočiny (TV seriál)

 • Finsko

  Erämaan lumo

 • Finsko

  Den förtrollande vildmarken

 • angličtina

  Magic of Wilderness

 • Slovensko

  Čaro fínskej divočiny

Dokumentární

Finsko, 2016, 6x30 min

Režie:

Petteri Saario

Scénář:

Petteri Saario

Kamera:

Petteri Saario

Hudba:

Veera Voima

Hrají:

Petteri Saario
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mrx.friend
  *****

  Tvl, o tomhle se dá máloco napsat, tohle se prostě musí vidět. I mně se kolikrát při těch zpomalených, mistrovsky úchvatných a vysoce rozlišených záběrech podbarvených finským (hudebním) folklórem a rozvážným komentářem Vladislava Beneše zpomalil tep a dech, uklidnil jsem se a pro tu chvíli, podobně jako autor, našel svojí vnitřní harmonii. Pro milovníky přírody, obzvlášť té severské, je tenhle dokumentární cyklus povinnost.(27.1.2017)

 • angel74
  *****

  Úchvatné záběry na krásnou finskou krajinu a její faunu ve všech ročních obdobích nebo doslova fantaskní pohledy na polární záři. To vše doplněné poutavým komentářem člověka žijícího v symbióze s přírodou a podkreslené téměř meditativní hudbou. V celé své celistvosti to považuji za jeden z nejkrásnějších dokumentů, co jsem zatím viděla. Jsem natolik plná dojmů, že bych nejraději hned opustila tu naši nepěkně civilizovanou společnost a vypravila se na daleký sever za samotářským dobrodružstvím, abych okusila trochu té harmonie se všehomírem.(14.11.2020)

 • Ainy
  *****

  Při ranní kávičce a u domácích, dnes obzvlášť vypečených, koláčků velmi příjemná procházka zemí více jak stotisíce jezer. Dokážu si tam představit dlouhou dovolenou, ale žít bych tam nemohla. Je to rozlehlá, nádherná ... samota a já jsem i člověk společenský. Celé je to zpestřeno pocitovou hudbou finské folkové hudebnice Veery.(8.4.2017)

 • Iczena
  *****

  Jedním slovem: nádhera. Chvílemi jsem měla pocit, že jsem přímo v těch krásných místech, na kterých se točilo. Úchvatné záběry přírody a všeho, co s ní souvisí. Dostalo mě to do naprosté pohody a klidu. Budu používat jako psychoterapii a na odreagování... Mrkla jsem i na originál, ale český komentář byl dokonalý.(28.5.2017)

 • Marze
  *****

  Překrásné. Takováto nezalidněná zelená krajina se mi líbí. Připomíná naše mírně zvlněné jižní Čechy s mnoha rybníky, kde je v CHKO stavební uzávěra.(1.11.2020)