Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

Arachneuss

V porovnání s tímto působí ostatní velkofilmy jako vyhublá chamraď. Díl, který zraje jako víno a s každým dalším rokem od své premiéry je stále poutavější podívanou, jenž možná i překonává závěr samotné trilogie. ()

hellstruck

Ve "Dvou věžích" jde již do tuhého, pohádková atmosféra zmizela a příběh je roztříštěnější. Právě kvůli tomu je o chlup slabší, než "Společenstvo". Přesto mě zde uchvátila hudba, vizuál (především bitevní) a potěšila přítomnost Entů. Jako výčitka mě napadá snad jen otravná postava Eowyn, té ani po stém shlédnutí nepřijdu na chut. Jinak je to stále kvalitní díl jedné z nejlepších fantasy vůbec. ()

kitano

Extendet version Aby bolo jasne. Nemienim sa k tomu filmu vyjadrovat nejako konkretnejsie, pretoze Pana prstenov beriem ako jedno monstrozne, ultimatne epicke dielo, ktoreho jednotlive casti su jeho neodelitelnou sucastou. Jednoucho dielo, kde ma tak vela uzasnych detailov, scen a zloziek, ze az nema zmysel ich vypisovat. Predsa by som vsak podobne ko v komentari na prvy diel vybral jednu scenu. Je nou vyliecenie Theodena, ktoreho mysel je otravena Sauronovym kuzlom. Strucne by sa dalo povedat, ze je to taky prelomovy bod v celej trilogii. Gandalf sa vracia, a vylieci Theodena, ktory sa postavi na celo ludskej rasy, ktora v sebe znova najde odvahu a statocnost, ktoru kedysi stratilo. Ked Theoden znova uvidi svet svojimi ocami a uchopi svoj mec, presne tento okamih krasne az srdervuco opisuje tento prelom. NADHERNE. A musim povedat, ze konecne som si v hlave vyjasnil jeden fakt. Po dopozerani Pana prstenov som sa s radostou vrhol na kazde nove fantasy v ocakavani ze to bude "nieco ako Pan prstenov". Chyba. Nieje to nalepka "Fantasy" co robi toto dielo takym skvelym. Cely tento pribe, charaktery, tento neuveritelne prepracovany svet - to je to preco Pana prstenov milujeme. A Tolkien na tomto diele pracoval cely zivot. Kazdemu je jasne, ze taketo nieco si niekto len tak nevycuca z prsta. Vlna fantasy ktoru spustil Pan prstenou je bohuzial len snaha hollywoodu vytrieskat peniaze. A tak to z vyslednymi dielami potom aj vyzera. Skuste si vsak rozsirit obzor. Ja osobne si myslim, ze Pan prstenov je omnoho viac podobnejsi filmom ako Gladiator, Statocne srdce ci mnou zboznovany A battle of wits. Su tofilmy podobne zalozene na pribehu velkych epickych rozmerov, na hrdinskych charakteroch a do detailov prekreslenym pozadim. Su to filmy o ceste, ci uz za slobodou, za pomstou, vykupenim, alebo oslobodenim Stredozeme od zla. Takze tak (10/10) ()

Kaka

Zkratkovitější, výbušnější a celkově o něco málo rychlejší, než Společenstvo. Lepší však v celkovém zúčtování asi nikoli. Dvě věže mají spoustu nezapomenutelných momentů. V akčních scénách je Jackson nekompromisní a usekaných končetin je zde skutečně požehnané množství. Je však až s podivem s jakou až mistrovsky vyladěnou poetičností a silou komponuje komorní scény, zejména pak ty "elfské". Svůj part zde pak hraje i jedinečná hudba Howarda Shora. Správně akční i krásně znělá. Přesně tak, jak má kompozice k tak obřímu filmu, jakým Dvě věže jsou, vypadat. Společenstvo má však své nezaměnitelné kouzlo. Krom toho je prostě a jednoduše první - něco nového a tomu se nedá dost dobře odolat. Navíc je pokračování monstrózní trilogie občas trochu moc patetické (především pak scény s Bernardem Hillem). Jeden z filmů roku je to však bez diskuze. ()

Spiker01

Pro někoho může být tento prostřední díl série zároveň nejslabším, ovšem u mě to tak není. Děj je sice roztříštěný a přeskakuje sem a tam, ale oproti jedničce nabízí velice výživné bitvy. Pamatuju si, že jsem si to jako malý nahrál na video a dokola si to přetáčel právě závěrečnou bitvu, u které jsem se vždycky náramně bavil. Ovšem film samotný není jen o bitvě, vlastně do závěrečné půlhodiny jen sledujete výborně napsaný a natočený příběh, který vám přiroste k srdci. Jackson z knih vytěžil to nejlepší. Myslím, že k Pánovi prstenů není třeba nic víc dodávat, snad jen, že právem patří mezi mojí nejoblíbenější trilogii vůbec...100% ()

sud

Řekl bych úplně stejně dobré jako "Společenstvo prstenu". Spoustu vynikajících efektů s těmi všelijakými živočichy jsou sice lépe zmáknuté než u "jedničky", ale "jednička" zase drží líp jako příběh. Zvláště konečná, téměř hodinová, bitva v Helmově žlebu je fascinující nejen svými efekty, ale i nápady a choreografií. Herecké výkony jsou bezchybné, nejvíce mě zaujal Viggo Mortensen jako Aragorn, Orlando Bloom jako Legolas a Eliah Wood jako Frodo. Knihu J.R.R. Tolkiena jsem nečetl, ale film se mi dost líbil. Poslední hvězdičku si nechávám do rezervy na "trojku". ()

akisha

Rozhodně to není slabší, než první díl, jenom příběh je podán úplně jinak a tak nějak se rozdělil na několik linií. Vrcholí to potom opravdu fenomenální bitvou o Helmův žleb, která má podle mě větší sílu, než později bitvy v Návratu krále, nejspíš protože je jenom jedna a od začátku se k ní směřuje. Glum je samozřejmě "k pomilování" a navíc na konci pochod entů, moje srdce plesá. ()

Tyler

Těch 5 hvězdiček je pro trilogii jako celek... "Dvěma věžím" se podařilo udržet "Společenstvem" nesmírně vysoko nasazenou laťku. To jen na úvod...Prostřední díl ságy je přece jen ze všech nejrozvleklejší, ale to neznamená, že by byl nudný! Všechny složky filmu do sebe perfektně zapadají, scénář nemá díru a neskutečných scén je hned několik, za všechny zmíním jen Gandalfův souboj s Balrogem a pak moji nejoblíbenější - bitva u Helmova žlebu, sekvence kdy Gandalf Bílý na Stínovlasovi v čele rohanských jezdců pádí prudkým svahem a s úžasnou světelnou aurou kolem sebe proráží hordy skřetů....Nezapomenutelné...Největším překvapením je pro mě ale dokonalé spojení hereckého mistrovství Andyho Serkise a počítačových mágů, kteří vnukli postavě Gluma tragický rozměr a dechberoucí schizofrenní mysl. ()

Falko

V dvojke som spoznal lepsie rozdvojeneho Gluma / Smeagola, ktory bol uz Gandalfom na chvilku spomenuty aj v jednotke, ale pacili sa mi aj tie stromy s extremne hrubym hlasom. Nie je tu nic, co by som mohol vytknut, mozem podotknut len to, ze je to jeden z mala filmov, ktore mozem vidiet viackrat a vzdy ma bude bavit kazda cast Pana prstenov. Aj tato cast bola nominovana za najlepsi film roka, avsak za rok 2002 zvitazil muzikal CHICAGO (2002). _________ Elijah Wood - (Frodo Pytlík) +++ Ian McKellen - (Gandalf šedý) +++ Christopher Lee - (Saruman biely) +++ Sean Astin - (Sam) +++ Billy Boyd - (Pippin) +++ Sean Bean - (Boromir) +++ Cate Blanchett - (Galadriel) +++ Orlando Bloom - (Legolas) +++ Andy Serkis - (Glum / Smeagole) +++ Viggo Mortensen - (Aragorn) +++ Miranda Otto - (Eowyn) +++ John Rhys-Davies - (Gimli) +++ Liv Tyler - (Arwen) +++ Hugo Weaving - (Elrond) +++ Bernard Hill - (Theoden) +++ Produkcia: Peter Jackson, Fran Walsh, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ ()

ClintEastwood

Jedno z nejdokonalejších a nejemocionálnějších filmových pokračování všech dob. Peter Jackson a jeho mistrovské veledílo, navazující na úžasné Společenstvo Prstenu a připravující půdu pro velkolepý Návrat krále. Všechny tři filmy mají nejvyšší možnou úroveň, ale v Two Towers se poprvé výrazněji objevuje záhadný a schizofrenní Glum, který je vrcholnou postavou celé trilogie a na kterého je i přes jeho odpornost radost pohledět. Tvor, který mění události celého příběhu. Tato bytost se tvůrcům opravdu povedla a dostala zde zasloužený prostor. Opět spousta skvělých scén, nezapomenutelných okamžiků a bravurně natočená bitva u Helmova Žlebu. Další z milníků světové kinematografie. ()

MM_Ramone

„Tři prsteny pro krále elfú pod nebem, Sedm vládcúm trpaslíkú v síních z kamene, Devět mužúm: každý je k smrti odsouzen, Jeden pro Temného pána, jenž dlí na trúně v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem. Jeden prsten, vládne všem, Jeden jim všem káže, Jeden všechny přivede, do temnoty sváže v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.“ Myslím, že len ťažko by niekto dokázal lepšie sfilmovať úžastnú, hrdinskú fantasy J.R.R.Tolkiena „Pán Prsteňov“ ako sa to podarilo Peterovi Jacksonovi. Druhá časť trilógie „Dve veže“. ***** ()

Trellíno

Tak začnu srovnánim, jednička je určitě lepší. Tam se mi párkrát stalo, že mi běhal mráz po zádech. Dvojka mi přišla méně nápaditá, ale tim jí nechci odsuzovat. Perfektní mix akce, dobrodružství, fantasy a špetka romantiky k tomu. Těšil jsem se na Gluma a ten předčil mé veškeré očekávání. Ta postavička skutečně hraje a jak. Tady by ta Oscarová kategorie digitální herci byla na místě. Trikově opět perfektní, herecky se skoro nic od jedničky nezměnilo, takže tady je to také jak má být. Víc se mi nějak rozepisovat nechce, protože svoje osobní hodnocení stejně udělám teprve až si jednou dám pěkně všechny tři díly za sebou. ()

Dan9K

Poměrně radikální hodnocení a dlouho jsem se přemlouval, než jsem se odhodlal ho zdůvodnit. Takže o co jde...Tak napřed pozitiva: Hudba, výprava, kostýmy a také to úplně nejdůležitější, jistě, je snad na filmech něco podstatnějšího než DIGITÁLNÍ efekty? Jasně že ne. Na nich závisí a padá úspěch celého snímku, jelikož mladí lidé, převážně hloupé, lehkomyslné a povrchní bytosti, nedokáží povětšinou odloupnout lesknoucí se slupku, aby spatřili červavou dužinu, co nadělám, já do té věkové skupiny patřím také, ale jak se říká výjimka potvrzuje. víte co :-)... Digitální efekty jsou holt príma, je to jako v počítačových hrách, kde se taky celková kvalita vytratila kamsi do neznáma a jde se jen po grafice. Pak tedy nezáleží na tom, že celý příběh je veden, ach bože, v tak neskutečně pitomých dialozích, že je tam takřka po celou dobu JEDNA bitva a ano, že jsou hlavní, ba co víc, i vedlejší kladné postavy nesmrtelné! Že se vytratila kouzelně temná atmosféra z jedničky, jistě, malé náznaky v podobě Gluma a lesa Entů tu jsou, ale je to proklatě málo. A ta elfšitna, která má snad způsobit umělecký dojem, ale je spíše trapná. Rovněž veledůležitá role Arwen, která v knize má snad tři zmínky, ale jiná romantická hollywoodská vložka k nalezení nebyla, takže nebylo zbytí. Nebojte, knihu jsem četl, s velkým namáháním jsem se doklopýtal až na úplný závěr Návratu krále, a povím vám, že od Hobita, což byl dle mého Tolkienův vrchol, to jde strmě dolů a zejména druhý a třetí díl ( Společenstvo jako kniha stejně jako film byly opravdu výborné) považuji snad za nejúmornější knihy, co jsem kdy dočetl (to i ta Bible s Koránem na hajzlu jsou větší vzrůšo). Dvě věže jsou pro mě k uzoufání nudná kniha i film, ale díky jejich úspěchu to asi stojí za zhlédnutí... ()

Ephemeris

Za dažďa sa nedá strieľať z luku, lebo je vlhká tetiva. To bolo napríklad rozhodujúce v bitke pri Kreščaku roku 1346. A pri stavbe monumentálnej nedobytnej pevnosti z kameňa dáva úplne dokonalý zmysel nechať do nej tenkú drevenú vstupnú bránu... Dosť bolo uštipačných poznámok. Ešte v 90. rokoch som fandila knižnej predlohe a tento týždeň mi konečne z Číny dorazil aj "ash nazgh" prsteň :) ()

Wacoslav1

Po ultimátním zážitku z prvního dílu mi trvalo hodně dlouho než jsem se do tohohle pokračování pustil. A nakonec je tenhle díl asi nejpřijatelnějším z celé této pochybné série, ale ta délka mě místy ničila. Je však vidět, že to bylo doslova NIC ve srovnání z grandiózním zakončením celé trilogie. No ať nežeru výjimečně dám 50% ()

Davies182

A opět: kinoverzi si již nepamatuji, po režisérském sestřihu to není potřeba... Ve Dvou věžích se krásně rozvinul vztah Aragorna a Arwen (slzičky opět tečou proudem), máme zde víc jak půlhodinovou bitvu v Helmově žlebu, Stromovouse, a hlavně - HLAVNĚ - nepřekonatelný začátek, při němž pokaždé cvalim bulvy. Pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů a ohromná srdcovka-klasika, na kterou nedám dopustit. A za pár dní to vyjde na blu-ray (psáno 12.06.2011)!!! ()

Amarcord_1

65% - V prostředním díle přichází skladatel Howard Shore s rozšířením hudebního materiálu o témata Rohanu a Gondoru. Hrdě znějící žesťové plochy na smyčcovém polštáři jsou snadno asociovatelné se zacházející slávou válkou zmítané krajiny. Depresivní dějový opar z blížící se beznaděje zde však trvá velmi dlouho, a autoři očividně hledají kontrasty, kterých v knize též moc není. Nachází je tu a tam ve střídání dějových linií, jindy v brutálních bitvách, případně v Gimliho ostrovtipu. Protože to ale stále nestačí, vymysleli si ještě nešťastná intermezza s Aragornem a Arwen. Dvě věže obsahují podle mě mnoho hluchých míst, se kterými zároveň rozumnou formou důstojně zápasí. Bohužel se ani tak neubráním dojmu, že se zde střídají násilné momenty s věčně se opakujícím pathosem. Divák tak vlastně čeká celý film na velká jatka v Helms Deep. Ta jsou dlouhá, místy vtipná, místy smutná, místy naivní, ale hlavně v kombinaci s Green-peace party v Isengardu přinesou tolik očekávaný konec dílu. Dobrý film, skoro neškodná zábava, ale svou atmosférou mě první díl zaujal mnohem víc. ()

pepo

Rovnaký koment na všetky 3 časti, pretože ide o jeden celok. Ale táto časť mi prišla najslabšia.Najslávnejšie dielo J. R. R. Tolkiena malo dlho nálepku nesfilmovateľného diela. A to hlavne kvôli svojmu rozsahu. Tri hodiny boli k zachyteniu správnej atmosféry a veľkoleposti príbehu stále málo. Rozšírené verzie sú v tomto prípade preto logickým krokom. Do každej časti boli pridané nové zápletky a s každým dielom čím ďalej, tým viac rástla stopáž. Vznikol tak vyše jedenásťhodinový epos, ktorý nemá v dejinách filmu obdoby. Najlepšia trilógia nového tisícročia (sorry, Batman) fungovala takmer dokonale už vo svojich kinoverziách, ale až s pridaním nového materiálu získavala ten správny rytmus a postavy uveritelnejšie motivácie a zázemie. Špeciálne edície k nie tak jednoznačne kladne prijatému prequelovému Hobbitovi takisto dokázali odstrániť mnoho záporov, ale k Jacksonovmu opusu magnum sa im nepodarilo priblížiť. Pán prsteňov je totiž iba jeden a v jeho predĺžených verziách môžeme stráviť v Stredozemi takmer o tri hodiny navyše. A stále je to málo, šeredne málo. 9/10 ()

Xmilden

Ano, přesně tak, hvězdička ubyla a právem. Zcela jistě to není chyba Petera Jacksona, ale můj tip je že druhá kniha byla prostě slabší než první. Tím pádem nemohl být děj natolik výživný. Naši Hobiti dále putují k Mordoru. Célé společenstvo nadále rozeseto po Středozemi. Moc chválím závěrečnu bitvu o Helmův Žleb. Do té doby se ovšem několikrát dostavila trošku nuda. PS: Nevím co mě to tehdy napadlo. I přes pár slabších míst je to parádní pecka. Jednička má Smrt Boromira a Dvojka oslní zase Gandalfovým příjezdem za svítání. 90% ()

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)