poster

Obávaný

 • Francie

  Le Redoutable

 • Slovensko

  Obávaný

 • USA

  Godard Mon Amour

 • Velká Británie

  Redoubtable

 • Nový Zéland

  Redoubtable

Životopisný / Drama / Romantický

Francie, 2017, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • ancientone
  *

  Maximálne meštiacky film o človeku búriacom sa proti meštiactvu. Prvý maoistický sitcom, v ktorom otázky úplne vytlačil divácky vďačný uštipačný humor. Ak však prijmete slabomyseľnosť snímky, sprístupníte si ojedinelé guilty pleasure - pozvánku na cinefilské BDSM.(22.3.2018)

 • lukax
  ****

  Jako Annie Hallová, ale smutnější. Protagonista je smutný intelektuál snažící se komickými způsoby o autenticitu, zatímco Hazanavicius, historie, ani jeho mladá žena nestojí na jeho straně. Není to hluboký film a IMHO se kritika dá vést ve smyslu "povrchní napodobování vnějškových znaků Godardových filmů není opatřená žádným hlubším smyslem, ani další inovací", ale jako další příspěvek k subžánru "impotentní intelektuál prohrává v souboji s mocí/životem" za mě dobrý. Co bych si odpustil je závěrečné velmi explicitní odsouzení Godardovy pozdější tvorby jako ústupu umění před politikou. To rozdělení je moc povrchní.(24.11.2017)

 • Jurkodak1
  *****

  Zábavný film pro cinefily a fanoušky Godarda. Mě osobně se film obzvláště líbil a pokud ho budou v Brně ještě někdy promítat, rád na něj zajdu znovu. Film stejně jako ostatní Hazanaviciusovy filmy vtipně reflektuje (někdy až paroduje) filmy doby, ve které se jeho filmy odehrávají, ale tento to dle mého dokázal nejlíp. Agent 117 byl velice špatný, The Artist byl dobrý, až na to, že ke konci byl už trochu utahaný, ale tento film je režisérův magnum opus, protože na rozdíl od předchozích filmů zde byly komické a tragické chvíle dobře rozděleny. Doufám že se Hazanavicius jednou k tématu nové vlny vrátí a natočí třeba něco o Truffautovi.(3.1.2018)

 • brumbrum
  ***

  V podstate hodne smutny film o chudak devenke dvadsiatke, co sa vyda za depresivneho intelektuala-kamikadze. Keby mala viac skusenosti resp. aspon vek, tak si ho nevezme vobec, alebo mu aspon neskor v jeho depkach a zamotanosti pomoze. Tipek ma uspech, slavu, znamych, fanusikov atd., takze sa v ramci krizy svojej osobnosti rozhodne to vsetko splachnut - a popri tom potrapit svoju nezrelu zamilovanu oddanu zenusku. Ta si z toho vezme akurat to, ze "romantika nam umrela", s cim mu pomoze iba ak na psychiatriu. Je mi ich luto, oboch. 3*. Stacy je super, vyrazom oci dokonale vylici svoj vtorny svet tak, ako sa to Louisovi podari az hromadou slov a burlivou gestikulaciou.(28.12.2018)

 • ProfiDivak
  ***

  Nie práve najšťastnejší spôsob ako sa priotráviť. Stacy je tu nesmierne pôvabná, ale stále slabý protijed.(14.4.2018)

 • dedliipf
  ****

  Cinefil spíš nejsem a samotného Godarda jsem zatím neviděla. Přesto se mi film líbil a chápala jsem ho primárně jako dílo o filmařině a jedné její části obecně; Godarda jako ztělesnění, nebo vůdce, nebo autora, to bylo vcelku jedno. Prostupující ironie a kritika mě nevedla k odsouzení Godarda, tak jsem to vůbec nepochopila. Myslím, že u marxistů je buď můžete být kritičtí, nebo oslavní... protože, jak sám "hrdina" zmíní, všechno je politické. Hazanavicius svou kritiku proložil humorem tak, že na mě nepůsobila vůbec zlomyslně. Snad si s postavami hrál stejně, jako si ony chtěly hrát s autoritami. // Hodně kladně hodnotím i vypravěčský způsob, kdy přes sebe jakoby, zdálo se mi, mluvili dva různí vypravěči; každý jinak, aniž by se překřikovali, nebo vedli naopak dialog. Tak nějak každý souběžně říkal to své... To bylo největší kouzlo. Epilog naopak vše předešlé uzemnil, bohužel.(7.1.2018)

 • Maja_N
  *****

  Kto chápe aspoň trochu súvislosti a o čom hovoria, ten sa baví, kto nie, toho to bude nudiť(29.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace