Pôvodná televízna hra zo školského prostredia. (STV)

hygienik

Film narušuje klasické stereotypy socialistických rodinných inscenácií tým, že sa tu nemá poučiť dieťa, ale skôr učiteľ. ()

Autogram

Školský film o školskom hodnotení, ktorý to berie trochu z inej stránky. Celkom nápaditý scenár a sympatické detské herecké výkony dievčat, ktoré sa potom už nikdy nikde neobjavili. Takmer štyri hviezdy. –––– Myslíte, že pri toľkých písomkách, previerkach a príkazoch, len sa neopováž pomýliť, omyl je zakázaný, sa niektoré decko naozaj nezosype? –––– Matematika je presnosť. A čo nie je presné, nie je správne! ()

javlapippi

"Neboj sa toho, prepadol som už dva razy a tu som!" Umelecky založená dievčina trpí stresovým písomkovým syndrómom, vďaka čomu jej inak vynikajúci kvalifikačný priemer kazia nedobré výsledky z matematiky. Ako pomoc jej úzkostne starostliví rodičia zadovážia doučovanie prostredníctvom arogantného matfyza, ktorý ju postrčí nesprávnym smerom a naša hrdinka spôsobí na škole škandál algebrického pôvodu. Postupne je odkrývaná dlhodobo utajovaná korupcia vo vzdelávacom ústave, ale nakoniec sa všetko na pravý uhol obráti. Milé. ()