Hell House LLC

Uplynulo päť rokov, keď v dome slúžiacom ako hororová atrakcia prišlo počas halloweenskej noci o život 15 ľudí. Menší filmový štáb bádajúci po záhadách sa do strašidelného domu vracia, aby zistil, čo sa pred rokmi skutočne stalo. V útrobách zdanlivo zdevastovaného sídla však neustále sídli zlo, ktoré čaká na nových návštevníkov. (*CARNIFEX*)

Frajer42 odpad!

Odporný kus amatérismu nejhrubšího zrna obsazený naprosto otřesnými parodiemi na herce. Děsivost postavena na tom, že někdo neustále přesouval figuríny, které byly zrovna mimo záběr. Větší píčovinu je velmi těžké vůbec pohledat. Na poli hororů opravdu velmi hluboké dno těch největších sraček. Zážitek srovnatelný s tím, když si v restauraci objednáte smažák a kuchař se vám vysere do talíře. Nesmírná nuda.  [5 %] ()

Raziel_cz

Originální found-footage bez lekaček? Já snad sním. Nejblíž to má k The Houses October Built, ale to vlastně jen tématem strašidelných domů. Prezentované je to formou dokumentu, obsahujícího záběry z mobilů a kamer zúčastněných. A funguje to. Finále je sice trochu chaotické, ale buildup je super, má to sympatické postavy, záhadu a hlavně je to legitimně děsivé. Dlouho jsem to odkládal, ale nebylo proč pochybovat. Moc povedený malý horor. ()

Corpsegrinder

První cca hodinka je docela dobrá a má to pár hodně slušnejch strašidelnejch momentů kde je plně využito found footage formátu, obzvlášt podpeřinová scéna neni moc pěkná. Bohužel to jak nakonec situace vygradovala mi přišlo jako mírný zklamání a rejžovi se to trochu rozsypalo pod rukama, finální twist byl regulérní píčovina a dost srážel to jak hezky pomalu film gradoval. Škoda. ()

borec999

Horor umne kombinujúci 2 formy rozprávania: 1.mockumentary štýl(kedy film pôsobí ako dokument, no v skutočnosti o dokument nejde a udalosti o ktorých "dokument" pojednáva sú vymyslené a fiktívne) a 2. found footage štýl, pomocou ktorého ukazuje "skutočné nahrávky" udalosti, ktoré sú objektom dokumentu. Obidve formy sa plynule prelínajú, dopĺňajú a boli dobre zvládnuté. Film nestavia na infarktových lakačkách s umelo navýšeným zvukom, kedy na nás niečo vybafne, ale najmä na atmosféru a postupné stupňovanie napätia. To sa darí navodiť jednak prostredím( hotel s pohnutou históriou prerobený na hororový dom hrôzy plný všelijakých duchov, figurín a rekvizít) ale aj jednotlivými bubákmi, ktorí sú podarení. Scéna s klaunom veľmi nepríjemná a asi vrcholom filmu, vydarená je ale aj podperinová scéna, či scéna s približujúcimi sa figurínami. Najväčším mínusom určite posledných cca 20-25 minút, kedy sú atmosféra a napätie na vrchole a má prísť to najlepšie z filmu- hlavná udalosť, o ktorej celý film pojednáva a nejaký ten záver a vysvetlenie. Tu je Hell House LLC v strašení až prekvapivo mierny, a to najmä kvôli tomu, že obraz strašne seká a celkovo vlastne nie je toho veľa vidieť. Úplný záver neurazí, ale ani nevytrhne zo stoličky. Celkovo však ide o podarený kúsok a kto má rád štýl found footage hororov, mal by byť s Hell House LLC spokojný. 75% ()

*CARNIFEX*

Menší filmový štáb bádajúci po záhadách, vstupuje po uplynutí piatich rokov do strašidelného domu, ktorý v minulosti počas Halloweenskej noci slúžil ako hororová atrakcia, aby preskúmal podivnú tragédiu, počas ktorej prišlo o život 15 ľudí. V útrobách zdanlivo zdevastovaného "Hell House" však neustále sídli zlo, ktoré čaká na nových "návštevníkov". Found Footage shockumentary s duchárskou tématikou, ktorá sa predovšetkým opiera o silu atmosféry. Keby sa objavili nejaké tie lakačky, zrejme by tunajšie percentuálne vyjadrenie mnohých príjemne prekvapilo. No nakoľko ostalo len pri využití jednej formy vzbudzovania strachu, nemôže ani moje hodnotenie prekročiť tieň slabšieho priemeru. Škoda, snaha tvorcov by tu bola - 45% ()

• Natáčení probíhalo v Lehightonu v Pensylvánii a v New York City. (noelcoward73)
  • Název filmu se objeví až během závěrečných titulků. (noelcoward73)
  • Trik s okem, který dělá ve filmu Joey (Phil Hess), dělá se svým opravdovým okem a všechny varoval, aby to nikdo nezkoušel. (Polgedney)