Gereon je poslán vyšetřovat smrtelnou nehodu na místě filmového natáčení a Lotte se pokusí promluvit s uvězněnou Gretou. (Viasat)

Radko

Atmosféra medzivojnového Berlína. Tentoraz zameraná aj na významnú zložku vtedajšieho kultúrneho varu: filmové umenie. Počas nakrúcania nového hitu v ateliéroch dôjde k tragédii, keď obrovská lampa usmrtí pádom zhora hlavnú ženskú divu.  Film v područí mafie, snaha ututlať vraždu, záhadná psychologická sekta, komplikovaný vzťah komisára polície k manželke, komplikovaná snaha ženy dostať miesto riadneho vyšetrovateľa. V pozadí politické intrigy temných, zatiaľ poloutajených síl. Hospodárska konjunktúra. Bipolárna spoločnosť, približujúca sa vrcholu manickej fázy. ()

Necrotongue

Úvodní epizodu třetí sezóny bych za běžných okolností ohodnotil jen třemi hvězdičkami, protože šlo o klasický zahajovací díl, nakonec jsem ale musel férově jeden kousek přidat, protože mě dokonalá atmosféra konce dvacátých let okamžitě vtáhla do děje. ()

Remivsremi

Precizní, poutavé ale na začátku rozvláčné. Berlín roku 1929 je stále neokoukaný. Technická stránka je úderná, ten vysoký rozpočet je vidět. První epizoda však pouze lehce nakousla hlavní linku a na zásadnější věci přijde řada později. ()

warrenur

Hm, zaujimavy pripad suvisiaci s navratom k Armencovi. Prve, co mi napadlo vidiac neznameho/mu v ciernom kostyme, Sorokina. Ta vsak asi bude v pohode v Parizi a malichernost by som asi vylucil. Uvidime. Nasej, zazracne sa od najstarsieho povolania oslobodivsej sa "detektivke" (nateraz?), ktorej bystry mozog pracuje i po tom, ako bol pekne dlho bez kysliku (utopenie) sa dari, avsak samozrejme zensky uspech skazi predstavitel malicherneho muzskeho sveta. :) Nuz a zaver je opat zvlastny vzhladom na vykresleny vztah, nasho, zrejme uz tiez byvaleho, "zavislaka" a zjazveneho psychiatra. Kazdopadne je to zaujimave a rozhodne nadpriemer. 70% ()