Babylon Berlín (TV seriál)

• Německo

Babylon Berlin

Babylon Berlín

Krimi / Drama / Historický / Válečný

Německo, 2017–2020, 21 h 52 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Peter Kurth, Matthias Brandt, Leonie Benesch, Severija Janušauskajtě, Lars Eidinger, Misel Maticevic, Fritzi Haberlandt, Karl Markovics, Jens Harzer, Ernst Stötzner, Jördis Triebel, Christian Friedel, Thomas Thieme, Denis Burgazliev, Anton von Lucke, Ivan Shvedoff, Hannah Herzsprung, Waléra Kanischtscheff, Dimitri Alexandrov, Henning Peker, Sebastian Urzendowsky, Thorsten Merten, Rüdiger Klink, Benno Fürmann, Jacob Matschenz, Marie Gruber, Irene Böhm, Ivo Pietzcker, Pit Bukowski, Lilli Fichtner, Laura Kiehne, Werner Lustig, Holger Handtke, Hildegard Schroedter, Julius Feldmeier, Victor Pape-Thies, Hanns Zischler, Godehard Giese, Waldemar Kobus, Jeanette Hain, Johann Jürgens, Anton Rattinger, Florian Panzner, Gabriele Völsch, Joachim Paul Assböck, Oleg Tikhomirov, Roland Wolf, Werner Wölbern, Peter Schneider, Marc Hosemann, Tim Fischer, Ulrike Panse, Judith Neumann, Martin Thuernau, Michael Gerber, Daniel Krauss, Rosa Enskat, Alexander Hörbe, Jörg Malchow, Jesse Albert, Thomas Eickhoff, Felix Raffel, Oliver Bröcker, Hendrik Heutmann, Jan Böhme, Peter Trabner, Emil von Schönfels, Robert Viktor Minich, Dieter Rita Scholl, Gloria Endres de Oliveira, Gisa Flake, Paul Matic, Marko Dyrlich, Oskar von Schönfels, Lutz Blochberger, Dietrich Brüggemann, Udo Samel, Marie-Anne Fliegel, Franz Dinda, Vincent Krüger, Luc Feit, Kerstin Thielemann, Bryan Ferry, Marion Kracht, Sophie Charlotte Conrad, Jytte-Merle Böhrnsen, Georg Blumreiter, Alexander Khuon, Christoph Schechinger, Christian Beermann, Justus Carrière, Finn Fiebig, Leonard Kunz, Levin Henning, Sanne Schnapp, Nikolai Will, Thomas Chemnitz, Rolf Kanies, Axel Buchholz, Günter Lamprecht, Susanne Böwe, Peter Becker, Martin Seifert, Wolfgang Lindner, Detlef Bierstedt, Cassian-Bent Wegner, Henk Handloegten, Anne Müller, Janina Agnes Schröder, Petra Hartung, Frank Jendrzytza, Elias Eisold, Lena Klenke, Hans-Eckart Eckhardt, Roman Schomburg, Earl Vincent Sherwood II, Martin Reese

Komentáře uživatele Cheeter k tomuto TV seriálu

Teď jsem hledal něco, co by mi pomohlo se zkoušku z němčiny a zároveň mi pomohlo se připravit na letní zahraničí pobyt v zemi tohoto jazyka. Seriál byl pro mě příjemným překvapením, spíše jsem si užil. Herce jsem neznal a trochu mi trvalo, než jsem se s nimi úplně srovnal, ale to se poddalo docela rychle. Pokud jde o přidanou další sérii sice děj dobře propojila, ale celkově moc nenadchla. Kdyby zůstalo u původního počtu dílo, bylo by to lepší.(18.6.2019)

Po shlédnutí první série cítím jistou rozpolcenost. Na jedné straně byly dobré, místy vtipné pasáže, ukázky z dobových reálií. Na druhé straně to byly místy mdlé. Tak úplně nevím, co si mám myslet.(4.6.2019)

S prvním dílem zavládla u mě spokojenost. Zatím řada nezávislých linií, které se snad brzo začnou střetávat. Prostředí je pro mě dost věrné a zápletka taky vypadá dobře, takže jsem zvědavý, až se děj dá pořádně do pohybu.(20.5.2019)

Celý díl taková normálka, až ten závěr se povedl. Hlavně spojení s tou písničkou bylo víc než dobré. Ale co se Kardakowa týče, tak něco podobného jsem už viděl, takže mě to tak nepřekvapilo ani neohromilo, nicméně to zaslouží obdiv, toto vykonat.(28.5.2019)

První dvě části byly z mého pohledu mnohem lepší než třetí, byť je také dobře zpracovaná. Spíš než něco převratného jsme zde viděli, jak se některé příběhové linie začínají křížit a z toho přípravu (nejspíš) blížícího se konfliktu.(31.5.2019)

Byť úvodní část s protesty na prvního máje se velmi povedla, tak to později začalo trochu skřípat a už to nebylo takové.(1.6.2019)

Tak nějak to zapadlo do pomalého rozmotávání všech nitek s tím, že sem tam vidíme nějaký vedlejší příběh.(2.6.2019)

Sice se děj zajímavě posunuje, ale nějaká sláva to momentálně není. Ukázka trávení volného času v nedělním Berlíně byla také zajímavé, nicméně mi přijde, že přebila vše ostatní. A to je poněkud zvláštní.(2.6.2019)

Celkově byla epizoda, jako ty předchozí. Za co ale u mě získala lepší hodnocení, je část, kde se vzpomíná na první světovou válku. Ta je podle mě zpracována více než dobře.(3.6.2019)

Je otázka, jestli to byl závěr nebo jestli jsme v polovině. Rozhodně se něco rozřešilo, ale ještě nevím, jak moc to (ne)ovlivní další děj. To bude rozhodně zajímavé sledovat. Takže zápletku pro další příběh máme.(4.6.2019)

Celkově mi druhá půlka seriálu přišla lepší, jak ta první. Bylo to větší drama, více zvratů a tak. Navíc jsem se už v ději mnohem lépe orientoval.(18.6.2019)

Začátek druhé série podle mě strčil celou první sérii do kapsy. Rozpletlo se mnoho věcí a zároveň tu máme případ, který byl sice už první sérii naznačen, ale teď se, jak se zdá, začíná pořádně rozbíhat.(9.6.2019)

Přijde mi, že druhá série je na mnohem lepší úrovni. Zatím je to dynamičtější, více zápletek. Víc věcí, o kterých musím přemýšlet. A závěry dílů otevřené, jak by mělo být.(9.6.2019)

Jakoby se nám tvůrci snažili ukázat všechno, co výmarská republika nabízela. Což mi přijde trochu zbytečné. A také určitá nekoherence v tom, co se děje. Navíc na animaci je znát, že je to animace. Trochu jako z doby před 15 lety.(11.6.2019)

Mno, pěkně se nám to zamotává. Minulo to bylo horší, ale teď se opět daří. A musím říct, že momentální situace, kdy se všechno rozmotává, je mnohem lepší, jak místy rozpačitý začátek seriálu.(14.6.2019)

Čím dál tím zajímavěji se to vyvíjí. A teď se ta úroveň drží opravdu vysoko. Mám dokonce takový dojem, že i takto vydrží až do konce. A na ten se začínám čím dál tím víc těšit.(14.6.2019)

Je zajímavé, že seriál neustále graduje a stále jsou vytahována větší a větší esa. Jsem zvědavý, kam až to může dojít, protože přeci jenom, jestli toto nebyl strop, tak co potom už? Shození bomby ba Hirošimu?(15.6.2019)

Mno, pro mě zatím asi nejzajímavější epizoda. Sice stále netušíme, jak to dopadne, ale ta cesta k tomu v tomto díle byla vážně dobrá. No možná kecám, asi všichni víme, jak tahle doba skončila, nicméně to s tímto příběhem nemusí mít nakonec co dělat. Ale nebudeme předbíhat.(17.6.2019)

Ten konec byl zajímavý..... Přiznám se, že něco takového jsem moc nečekal, ačkoliv tak převratné a objevné to ve finále nebylo. Jenom nechápu proč ten úplný závěr, ten šel nějak úplně mimo mě.(18.6.2019)

Chvíli jsem uvažoval, jestli třetí sérii neopustím , nakonec jsem to neudělal. Ačkoliv velmi výrazně propojila děj s prvníma dvěma sériemi, které spíš považuji za jednu, tak její celkový příběh mi tak silný nepřišel. Bylo to nabité zajímavým vedlejším dějem, ale všechny linky dohromady mi občas nedávaly smysl v tom směru, co mají říct. Buď je seriál moc abstraktní, což pro širokou populaci nebývá, nebo jsem se s ním jednoduše minul, protože je banální, což mi občas uniká. Po technické stránce ale nemůžu říct ani slovo, to jsem si vyloženě užíval.(4.3.2020)

Byť asi o zápletky nebude nouze, tak mi přišel rozjezd poněkud pomalejší. Nicméně se těším na další díl, protože to vypadá opět zajímavě.(5.2.2020)

Celý díl byl v podstatě na úrovni předchozí série. A koukám, že tvůrci se rozhodli provázat druhou a třetí sérii po stránce příběhové, což vidím docela rád, jen doufám, že to nebude zbytečně křečovité.(8.2.2020)

Docela dost dlouho jsem přemýšlel, jestli si tento díl pustit. Byť první a druhá část nebyly ztráty času, tak jsem necítil úplně nadšení pokračovat v tom dál. Ale řekl jsem si, že to zkusím. A teď jsem odhodlanější si pustit další, tedy jsem na tom lépe, jak před předchozí částí.(16.2.2020)

• Epizoda 4 (S03E04) (epizoda) (2020)

Opět přemýšlím, že se seriálem seknu. Tenhle díl mě vůbec nepřesvědčil, kdyby ho tvůrci přeskočili, tak se asi nic nestalo.(19.2.2020)

• Epizoda 5 (S03E05) (epizoda) (2020)

Nějak se mi to rozleželo v hlavě a řekl jsem si, že si nějaké věci musím vyjasnit. Takže budu pokračovat se seriálem dál. Ale úroveň je teď pořád nízko.(20.2.2020)

Myslím si, že ta nalezená stopa není tak horká, jak vypadá. Nicméně děj se opět trochu rozběhl a po pauze jsem viděl, který mě trochu bavil.(22.2.2020)

No konečně díl, co za něco stál. Techtle mechtle s blížící se hospodářskou krizí a dost akce v závěru. Takže jsem se dočkal a to jsem s tím, chtěl skončit.(23.2.2020)

Díl na dobré úrovni, čekal, jsem že události nebyly takové, jaké se zdály. A taky se mi to potvrdilo. Jen doufám, že brzo nás čeká nějaký podobný sled událostí, jako v minulé části. Tahle tomu nicméně dost dobře nehrála.(23.2.2020)

A už je zase cítit, jak to natahují. Některé scény se vůbec nemusely dít, bylo by dynamičtější a současně bychom se dozvěděli stejně.(23.2.2020)

Další epizoda, která se ukázala být napínavou po většinu svého času. Většina věcí se zdá spěje k rozuzlení, uvidíme jak rychle a jak se všechno případně ještě zamotá. Ale asi teprve druhá část, kterou jsem si pořádně užil.(28.2.2020)

Výborný díl, část děje se uzavírá a byla vysvětlena. Ne všechno je ale rozpleteno, a na to si musíme ještě počkat.(3.3.2020)

Osobně jsem byl ze závěru zklamán. Ačkoliv byl správně hořko-sladký, protože takový život je, tak celkové vyústění mě moc nepřesvědčilo. A také jsem doufal v poněkud větší propojení úvodní a závěrečné scény na burze, myslel jsem, že to bude mít co dělat s případem, spojení tam bylo dost volné.(4.3.2020)